Давутоглу говори пред събрание на парламентарната група на управляващата Партия за справедливост и развитие, като
потвърди намерението на властите Турция да противодейства на всички „потисници”, включително Русия, които бомбардират цивилни райони, вместо „Даеш”.
Премиерът осъди руска атака наскоро срещу сирийската провинция Идлиб и разкритикува опозиционния лидер Селахатин Демирташ, който планира посещение в Москва и среща с външния министър Сергей Лавров.
„Сирийските земи не са и няма да бъдат част от имперските амбиции на Русия”, заяви премиерът.
Идлиб е контролиран от бунтовници срещу режима на Башар Асад, които често са мишена на руската военновъздушна кампания в Сирия. Той каза също, че
турската подкрепа за Палестина няма да спре, въпреки разговорите с Израел, които продължават в „позитивен” тон.