+ Reply to Thread
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 101 to 108 of 108

Thread: Как да различим СКАМ брокерите от добрите?

1. #101 Collapse Post
    Zagorka is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka's Avatar
    Accrued Payments
    2,416.67 USD
    Thanks
    686
    SubscribeSubscribe
    subscribed: 0
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Да довърша за моите впечатления за австралийските брокери. Вече трета седмица си чакам парите от един такъв брокер. При тях теглех и депозирах през Неттелер в последно време. Само че в началото на годината съм направила един депозит през една Виза карта, която вече е закрита. При последното ми теглене към края на август те решиха да пратят парите точно към тази вече несъществуваща карта. Как го решиха не знам? Съвсем самоволно тяхно решение, защото заявката беше към Неттелер. Защо го решиха точно сега също не е ясно. Водехме кореспонденция и ми обясниха,м че били длъжни да направят рефунд към тази карта. Изглежда не ми повярваха, че тя вече не съществува. Но като минаха десетина дена все пак получиха данни от картовия си посредник, че парите предстои да се върнат обратно. Няма извинение, няма нищо. Единствено ми казаха, че процедурата ще отнеме около 30 дни и тогава ще си получа парите обратно в акаунта. Вината да ми замразят парите цял месец си е изцяло тяхна и най-малкото беше редно да се извинят. За компенсации няма смисъл дори да говорим.
    След като са ви спуснали ливъриджа като на европейските брокери не ми е ясно защо предпочитате да се откажете от сигурността, която ви се дава в ЕС, пред несигурността, която ви чака в офшорна зона като Австралия? Съвсем скоро някакви много ги хвалеха, но като им казах, че те не участват в схемата им за компенсация и в случай на фалит на брокера ще са капо, бързо прекратиха комуникацията По-добре е да изберете брокер, регулиран в ЕС, защото само те ви защитават. Ако искате висок ливъридж, преминете на ПРО статус, така ще ви дадат 1:500 или там колкото им е максимума на риска.

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

2. The Following 2 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

alba (09-16-2020), K_W (09-16-2020)

3. #102 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    29,916
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    След като са ви спуснали ливъриджа като на европейските брокери не ми е ясно защо предпочитате да се откажете от сигурността, която ви се дава в ЕС, пред несигурността, която ви чака в офшорна зона като Австралия? Съвсем скоро някакви много ги хвалеха, но като им казах, че те не участват в схемата им за компенсация и в случай на фалит на брокера ще са капо, бързо прекратиха комуникацията По-добре е да изберете брокер, регулиран в ЕС, защото само те ви защитават. Ако искате висок ливъридж, преминете на ПРО статус, така ще ви дадат 1:500 или там колкото им е максимума на риска.
    Само дето при про трейдърите с 1:500 в ЕС защитата вече не важи и всъщност все едно дали си в европейски или австралийски брокер

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

4. The Following 4 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (09-16-2020), K_W (09-16-2020), Unregistered (2)

5. #103 Collapse Post
    Zagorka is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka's Avatar
    Accrued Payments
    2,416.67 USD
    Thanks
    686
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Само дето при про трейдърите с 1:500 в ЕС защитата вече не важи и всъщност все едно дали си в европейски или австралийски брокер
    Ако искате да сте професионални трейдъри и да ползвате 1:500 ливъридж и бонуси, да. Но в Австралия щом ви го понижават, няма никакъв смисъл да се ходи при такива брокери.
    В ЕС поне протата могат да се възползват от по-евтина съдебна защита.

6. The Following 3 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

alba (09-16-2020), K_W (09-16-2020), minkov (09-16-2020)

7. #104 Collapse Post
    K_W is offline
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    3,914
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Не съм напълно сигурен, но май не важи osnowno защитат за негативен баланс. Фалити на брокера се покриват. При всички положение ASIC не им дреме особено за европейските клиенти и в ЕС мисля че си доста по-защитен

п.п. ето малко повеч детайли https://www.home.saxo/en-gb/campaign...-client-status
    Last edited by K_W; 09-16-2020 at 04:11 PM.

8. The Following 7 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

alba (09-16-2020), minkov (09-16-2020), Unregistered (4), Zagorka (09-16-2020)

9. #105 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    29,916
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Не съм напълно сигурен, но май не важи osnowno защитат за негативен баланс. Фалити на брокера се покриват. При всички положение ASIC не им дреме особено за европейските клиенти и в ЕС мисля че си доста по-защитен

п.п. ето малко повеч детайли https://www.home.saxo/en-gb/campaign...-client-status
    Естествено, че в ЕС си по-защитен, даже и заради самите растояния и съдебна система, ако се наложи да се защитаваш. В Австралия ще е много по-сложно, а в повечето случаи и безсмислено.

10. The Following 7 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (09-16-2020), K_W (09-16-2020), Unregistered (5)

11. #106 Collapse Post
    alba is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    10,750
    SubscribeSubscribe
    Тя сагата с единия австралийски брокер си има продължение. Днес сутринта получих писмо, че предстои да ми закрият акаунта. Като причина изтъкват "compliance reason"! Това на мене нищо не ми говори. Питаха ме как да постъпят с $1.15 остатък. Дали просто да ги затрият, ако буквално превеждам? Точно тези ми дължат едни пари заради погрешен превод. Имам писмо, че до 30 дни ще ми ги върнат в акаунта. Става дума за $119, за да бъда точна. Сега обаче го закриват същия акаунт. Влезнах в чата и попитах къде ще си получа $119?Явно ги бяха забравили, защото последваха трескави консултации между разните им отдели. Стигнаха до извода, че ще си получа парите автоматично по банковата сметка. Само дето аз не съм им давала банкова сметка. Стана лек скандал, но те бяха категорични, че ми закриват акаунта. А за ония $119 нищо не можахме да се разберем. Там срока е 28 септември уж. Вече нямам достъп до чата им. Все пак остатъка от $1.15 се появи в Неттелер акаунта ми, което е добра новина. Дано и ония $119 ги пратят там. А иначе сметката ми още не е закрита, но едва ли ще се излъжа да търгувам. Странни са тези уж австралийски брокери, защото по имената се разбра, че там работят хора от Ирак, Русия, Виетнам и Китай. На практика само офисът им се води в Австралия. Ако и това е верно?

12. The Following 3 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

minkov (09-16-2020), Unregistered (2)

13. #107 Collapse Post
    Zagorka is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    2,416.67 USD
    Thanks
    686
    SubscribeSubscribe
    Наистина цяла сага може да се напише, а незнам какво е толкова сложно да ти платят като клиент остатъка и сумата, която чакаш, а те вече да си търсят парите. Сигурно вече знаят, че са пратили сумата на грешно място, трябва да са ги уведомили за грешка в плащането. На мен също не би ми харесало да ме размотават така, особено ако съм търгувал форекс и съм поел голям риск. Напълно ги разбирам хората, които се оплакват, че брокерът им губи времето с такива действия.

14. The Following User Says Thank You to Zagorka For This Useful Post:

alba (09-16-2020)

15. #108 Collapse Post
    alba is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    10,750
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    Наистина цяла сага може да се напише, а незнам какво е толкова сложно да ти платят като клиент остатъка и сумата, която чакаш, а те вече да си търсят парите. Сигурно вече знаят, че са пратили сумата на грешно място, трябва да са ги уведомили за грешка в плащането. На мен също не би ми харесало да ме размотават така, особено ако съм търгувал форекс и съм поел голям риск. Напълно ги разбирам хората, които се оплакват, че брокерът им губи времето с такива действия.
    Да. Това е смешното. Те затова днес ми спряха достъпа до чата. Казах им в прав текст да ми платят ония $119 веднага и да приключваме отношения. Трябвало да чакам 30 дни както пишело в писмото. Тогава им напомних, че вината за това размотаване на моите пари е изцяло тяхна и е редно ако са коректни да се извинят, най-малкото. Техният служител едва ли не се изсмя, че те въртели стотици хиляди долари и $119 била смешна сума за тях. Това в отговор, че ако ми закрият профила при тях, то има опасност да ми откраднат парите, защото на практика няма да има къде да отидат, а аз няма да знам къде да си търся правата. Тогава ме обвиниха в лошо отношение и ми прекратиха връзката с тях. Доста нагло според мене. Все едно в някой магазин да дам 100 лева на цяло за дребна покупка и касиерката да ми каже да дойда за ресто след 30 дни, защото касата им нещо не работела. Като вдигна скандал и си поискам парите веднага да извикат охраната и да ме изхвърлят от магазина за лошо държание. Просто наистина не знам какво да кажа за подобна дебелоока наглост.

Значи фактите са ясни. Въпреки изричното ми настояване, че нямам карта те пратиха парите към вече несъществуваща такава и непрекъснато ми натякваха да чакам от 3 до 5 работни дни. Дори когато им пратих писмо от фирмата, която е закрила картата пак продължаваха да повтарят в транс "още не са минали 5 работни дни". Чак когато получиха знак от картовия посредник, че парите са пратени на грешно място и предстои да се върнат ме уведомиха за това. Само ме уведомиха без да се извинят или нещо друго. Сега като наближи време да ми върнат парите решиха да ми закрият акаунта по някакви неясни за мене причини. Аз на практика до миналата седмица имах някакви дребни суми там. Търгувах и дори теглех. Какво наложи да ми закрият акаунта не става ясно? Ако наистина бяха сериозна фирма щяха да ми се извинят и да ми преведат тези $119 на часа. Само че съдейки по моите последни саги с тях, то нивото на обслужване е много ниско. Не препоръчвам този брокер!

16. The Following User Says Thank You to alba For This Useful Post:

Zagorka (09-17-2020)

+ Reply to Thread
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11

Subscribed to this thead: 1

Open

Tags for this Thread