Цитирай Първоначално написано от Zagorka Виж мнението
Е ти пак трябва да ги имаш тези пари, за да платиш конкретната стока или услуга. Нали пак бъркаш в джоба си. Нелогично е хем да бръкнеш в собствения си джоб, хем да дължиш лихва за това. Естествено, аз ако имам една такава оферта с нулева лихва за 3 месеца, примерно, бих се възползвал от нея, а не от по-дългия срок, който ще ми струва сума ти пари. Доколкото видях в проектодоговора, ГПР е над 30%, т.е. все едно си вземаш стока на изплащане, което обезсмисля този шопинг лиминг, тъй като имаш възможността да кандидатстваш за кредит на изплащане. Само че тук вече парите ще излязат от банката, а не от джоба ти.
Май объркахме компютри с компоти. Никаква лихва не дължиш. Идваш да купуваш стока. Казвам ти, че цената е 1200 лева. Вадиш от джоба си и ми плащаш цената. Аз ти давам стоката и ти връщам обратно в джоба 1200 лева, за да си разполагаш с тях, както намериш за добре за други текущи разходи. Единствено се иска да изплатиш на равни вноски тези задължения пропорционално за 3 или 6 месеца, и то без никакви такси и лихви. Това е оферта и никой не е "задължен" да се възползва от нея.