Цитирай Първоначално написано от balcon Виж мнението
Попаднах на този безплатен експерт, който ми се струва подходящ за хора, които не искат да ползват или нямат готова стратегия, с която да търгуват. Не случайно и логото на експерта се състои от два зара. Има всичко необходимо като настройки, но дори и програмиста написал бота не обещава големи печалби - просто участие на пазарите на пръв поглед без особен ангажимент, все пак от експерта се очаква да не губи повече отколкото печели, а докато търгува може да трупа положителен суап или ******.
https://www.mql5.com/en/market/produ...ce=Site+Search
Благодаря че си го постнал в темата, но аз експерти не използвам. Това вероятно е правилно от гледна точка, че нямам стратегия, но като се замислих аз на практика имам такава. На практика всеки който се занимава с форекс или каквато и да е дейност има някаква стратегия. Въпросът е дали тази стратегия е печеливша или само носи загуби. Моята стратегия специално е да търгувам няколко финансови инструмента и те са валутната двойка евро/долар, злато и биткойн. Всъщност от биткойна съвсем наскоро се отказах, защото стана силно подвижен и в двете посоки и аз с моите малки сметки няма как да оцелея в подобна ситуация. Валутната двойка евро/долар и златото ги търгувам само в едната посока и може би там ми е грешката. В смисъл, че само ги купувам тези два финансови инструмента и никога не продавам. Това в настоящия момент ми носи предимно загуби и фалит за съжаление. Ясно е, че ако и когато нещата се обърнат ще влезна в силно печеливша серия. Сигурно ще има хора, които ще се зачудят и ще ме попитат защо не си позволявам да продавам евро/долар и злато. Най-малкото защото в момента посоката и двата инструмента е строго надолу и това се дължи на много силния долар. Трудно е да отговоря еднозначно на подобен въпрос, защото и аз за себе си нямам ясно обяснение. Мога с две думи да кажа, че аз на търгуването на валутния пазар гледам като на вид забавление. Имам предвид, че се стремя да не се натоварвам прекалено психически и мисловно с изчисления на трендове и други подобни. По пътя на най-малкото съпротивление следвам своите нагласи, че не е правилно американския долар да е толкова силен. Пак повтарям, че на този етап това ми носи предимно загуби, но рано или късно тенденцията ще се обърне в моя полза. Не се ангажирам с прознози това кога ще се случи, но ако съм достатъчно търпелив се надявам да дочакам по-добри времена на валутния пазар. Без да звучи грубо, но сега са много странни времена за форекса и е факт, че много хора губят от това. Сигурен съм, че тази лудница няма да продължи вечно и ще дойде нужното успокояване. Ясно е, че в момента могат да се печелят много пари от форекса и мнозина го правят. Съжалявам много, че не съм един от тях, но на този етап няма какво друго да направя освен да се заредя с нужното търпение за да дочакам слънце да изгрее и на моята улица.