Тема: В търсене на мотивация

+ Отговор в тема
Страница 1 от 2 1 2
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    yortzonev не е на линия
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

yortzonev е по пътя на славата Аватара на yortzonev
    Град
    Пловдив
    Начислени плащания
    17.99 USD
    Благодарности
    1
    Благодарили са му 23 Пъти в
    15 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 0

В търсене на мотивация

Здравейте
    Пиша тази статия за съвет как да се мотивирам да се уча и търгувам. Искам да започна нещо като блог където да разказвам за това какво уча и как търгувам. Общо взето за всичко което правя. Мога ли да го направя тук и в кой раздел? Също така ако може да предложите и някакви други начини за мотивация е ще от голяма полза.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

2. Следните 6 потребители изказват благодарности на yortzonev за полезния пост:

minkov (01-08-2022), Нерегистриран (3), kypa (02-08-2022), K_W (02-08-2022)

3. #2 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    privelege не е на линия
    Администратор
    Mengintai

privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите Аватара на privelege
    Град
    Варна
    Благодарности
    1 876
    Благодарили са му 10 748 Пъти в
    3 720 Поста
    Цитирай Първоначално написано от yortzonev Виж мнението
    Здравейте
    Пиша тази статия за съвет как да се мотивирам да се уча и търгувам. Искам да започна нещо като блог където да разказвам за това какво уча и как търгувам. Общо взето за всичко което правя. Мога ли да го направя тук и в кой раздел? Също така ако може да предложите и някакви други начини за мотивация е ще от голяма полза.

Може, разбира се! Успех!

4. Следните 2 потребители изказват благодарности на privelege за полезния пост:

kypa (02-08-2022), Нерегистриран (1)

5. #3 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    kypa е на линия
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите Аватара на kypa
    Начислени плащания
    31,523.51 USD
    Благодарности
    231 459
    Благодарили са му 70 728 Пъти в
    22 485 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Тази книжка спомага за намирането на мотивация посредством организация и инвентаризация:
    http://forex-warez.com/Free%20Downlo...20Grow%20Rich/
    Стивън Кови също, но това е по-важно.
    Най-тъмно е преди да изгрее слънцето.

6. Следните 2 потребители изказват благодарности на kypa за полезния пост:

yortzonev (02-08-2022), Нерегистриран (1)

7. #4 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Fafa не е на линия
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Аватара на Fafa
    Град
    У нас
    Начислени плащания
    14,260.74 USD
    Благодарности
    11 579
    Благодарили са му 60 811 Пъти в
    18 022 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Можеш да отвориш такава тема в раздела за начинаещи и да започнеш от първите стъпки на човек , които иска да се занимава с форекс търговия. Само , че не става ясно в поста ти дали ти си начинаещ или или вече си минал по този път и просто искаш да бъдеш полезен на следващите след теб започващи това начинание .А що се касае до мотивация, то тя за едни може да бъде голяма , а за други не до там, че да се втурват през глава да се учат, всичко зависи от гледната точка и призмата през която гледа индивида. Но пък в едно съм сигурна : че няма човек , които да не иска да спечели едни "големи" пари от форекса. Е от това по-голяма мотивация -здраве му кажи. И тук вече опираме до част в която трябва да се отдели време и да се седне , чете, учи, гледа , събира информация , изгражда стратегия и така нататък .
    А ако пък искаш да го направиш на база собствения си опит и ти току що тръгваш по този път , можеш да описватш всичко с което се сблъскваш по пътя на трейдъра като започнеш от първото стъпало. И по принцип пътя на всички ни е еднакъв , но много зависи и по коя пътечка ще стигнеш до него .Дали сам ще се обучаваш или ще имаш ментор и ей такива ми ти работи , уж елементарни на пръв поглед, но реално важни . Можеш да описват какво се случва и на пазара в реално време и ти как реагираш на ситуацията и какво виждаш : като например вход и изход от сделка и защо тя е направена. Стопа къде е сложен и по каква причина. По принцип това са стъпките на начинаещите , но когато се споделят и с други хора може да се откриват и грешките, за които трябва да си вадим изводи за следващите сделки. Та успех в начинанието, смятам че отговорих подробно на въпросите ти.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

Одобрена

8. Следните 7 потребители изказват благодарности на Fafa за полезния пост:

Нерегистриран (5), minkov (03-08-2022), heavencloser (04-08-2022)

9. #5 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ndimitrov73 е на линия
    Централна банка
    Yg menggerutu

ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите Аватара на ndimitrov73
    Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    2 681
    Благодарили са му 6 626 Пъти в
    2 519 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Когато видях темата от ник пегистриран преди 10 г. и попригледах мненията на ника изглежда малко демотивиращо. Но да се върна на темата. Мотивирането като всяко ново начинанние, бизнес, инвестиране и предприемачество е едно единствено печалбата. Много се замислих над думите, че под 5000 печалба на месец е безмислено да се трейдва и да се занимаваш с тази дейност. Може би е прав човека, че не си заслужава труда и времето инвестирано в това начинание. От друга страна погледнато има много не реализирани хора завършили университети и не работещи по специалността. Това също е загубено време и инвестиции. Та мотивацията е една печалба. Както казва мечо Пух. "Колкото повече, толкова повече" ТОВА Е НАЙ-ДОБРАТА МОТИВАЦИЯ.
    "Бедността е най справедливото наказание за глупостта на един народ!"

Роналд Рейгън

10. Следните 5 потребители изказват благодарности на ndimitrov73 за полезния пост:

ontar (02-08-2022), minkov (03-08-2022), Нерегистриран (2), heavencloser (04-08-2022)

11. #6 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ontar не е на линия
    Форекс гуру
    Kagum

ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще Аватара на ontar
    Град
    интернет
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    2 117
    Благодарили са му 1 900 Пъти в
    581 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от ndimitrov73 Виж мнението
    Когато видях темата от ник пегистриран преди 10 г. и попригледах мненията на ника изглежда малко демотивиращо. Но да се върна на темата. Мотивирането като всяко ново начинанние, бизнес, инвестиране и предприемачество е едно единствено печалбата. Много се замислих над думите, че под 5000 печалба на месец е безмислено да се трейдва и да се занимаваш с тази дейност. Може би е прав човека, че не си заслужава труда и времето инвестирано в това начинание. От друга страна погледнато има много не реализирани хора завършили университети и не работещи по специалността. Това също е загубено време и инвестиции. Та мотивацията е една печалба. Както казва мечо Пух. "Колкото повече, толкова повече" ТОВА Е НАЙ-ДОБРАТА МОТИВАЦИЯ.
    Случва ми се да си намирам стари тефтери и е забавно да чета какви намерения съм имал преди 15 години например. През лятото на 2005 година съм бил решил категорично да спра цигарите и кафето. В интерес на истината това се случи, но през 2014 година т.е. след 9 години и без да се налага да го решавам официално или записвам в тефтера. Просто така стана и като се замисля тогава съм нямал някаква специална мотивация. Същото може да се каже и за участието ми на валутния пазар. Нито имам мотивация, но и нямам нужда от мотивация, а следвам реда на събитията в моя живот. Скоро в Сащ имаше джакпот от над 1 милиард долара и някой го спечели. Казват, че след данъците ще прибере чисто над 800 милиона долара веднага. Замислих се как ли бих се почувствал ако спечеля толкова много пари. Всъщност може и да не са 800 или 80, а дори само 8 милиона ще са една прекрасна сума, която ще обърне наопаки моя живот. Аз по принцип няма как да спечеля каквото и да е от подобни лотарии, защото не участвам. Не знам защо, но от малък ми беше втълпено от по-възрастните около мене, че нямам късмет за лесни пари и всеки лев трябва да си го заслужа с къртовски труд. Дори за да са по-убедитителни ми разказаха за няколко души, които спечелили шестици от тото 2 и после ги застигнали болести и други подобни нещастия. Общо взето тезата, която много пъти съм чувал или чел е, че всяко нещо, което получаваш в този живот си има цена, която ти трябва да платиш. Факт е, че в България имаше поне няколко добри джакпота от милиони левове, но за тези, които ги спечелиха не се чу да са прокопсали кой знае колко. Та това ми е идеята, че печалбите от форекс са добра мотивация човек да започне да се учи да търгува и после да се занимава. Ако обаче спечели няколко милиона от джакпот тази същата мотивация дали няма да изчезне яко дим? Като говорим за мотивация по принцип се замислих мене сега какво ме мотивира в този живот и честно казано това, което ми се върти в главата като отговор хич не ми харесва. Не е никак приятно да го кажа, защото най-малкото не звучи престижно, но фактите са си факти и аз в момента имам основната мотивация да оцелея т.е. да остана жив колкото се може по-дълго време. Най-странното в цялата тази бъркотия около мене е, че ако аз бях спечелил оня мегаджакпот от 800 милиона долара в Сащ горе долу нямаше да ми се промени мотивацията и пак щях да се боря за това пусто оцеляване. Трудно и прекалено дълго и също така лично е да го обяснявам защо е така. Обаче имам нужда от участието си на валутния пазар и там особеността е, че ми е полезно да се мъча за трудните пари, а и така времето минава по-бързо и навъртвам годинки като жив, което си е доста мотивиращо. Вече стана дума, че при мене няма лесни пари и за тях и мотивация нямам. На края бих посъветвал автора на темата да не се захваща с нещо, за което предварително няма вътрешна (самостоятелно създадена) мотивация. Не ти ли идва нещо от вътре да чакаш другите да те мотивират за него е предварително загубена работа, а и прохабено време най-вече.
    Последна редакция от ontar : 02-08-2022 на 23:38
    Одобрена

12. Следните 3 потребители изказват благодарности на ontar за полезния пост:

Нерегистриран (3)

13. #7 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ndimitrov73 е на линия
    Централна банка
    Yg menggerutu

ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите Аватара на ndimitrov73
    Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    2 681
    2 519 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от ontar Виж мнението
    Случва ми се да си намирам стари тефтери и е забавно да чета какви намерения съм имал преди 15 години например. През лятото на 2005 година съм бил решил категорично да спра цигарите и кафето. В интерес на истината това се случи, но през 2014 година т.е. след 9 години и без да се налага да го решавам официално или записвам в тефтера. Просто така стана и като се замисля тогава съм нямал някаква специална мотивация. Същото може да се каже и за участието ми на валутния пазар. Нито имам мотивация, но и нямам нужда от мотивация, а следвам реда на събитията в моя живот. Скоро в Сащ имаше джакпот от над 1 милиард долара и някой го спечели. Казват, че след данъците ще прибере чисто над 800 милиона долара веднага. Замислих се как ли бих се почувствал ако спечеля толкова много пари. Всъщност може и да не са 800 или 80, а дори само 8 милиона ще са една прекрасна сума, която ще обърне наопаки моя живот. Аз по принцип няма как да спечеля каквото и да е от подобни лотарии, защото не участвам. Не знам защо, но от малък ми беше втълпено от по-възрастните около мене, че нямам късмет за лесни пари и всеки лев трябва да си го заслужа с къртовски труд. Дори за да са по-убедитителни ми разказаха за няколко души, които спечелили шестици от тото 2 и после ги застигнали болести и други подобни нещастия. Общо взето тезата, която много пъти съм чувал или чел е, че всяко нещо, което получаваш в този живот си има цена, която ти трябва да платиш. Факт е, че в България имаше поне няколко добри джакпота от милиони левове, но за тези, които ги спечелиха не се чу да са прокопсали кой знае колко. Та това ми е идеята, че печалбите от форекс са добра мотивация човек да започне да се учи да търгува и после да се занимава. Ако обаче спечели няколко милиона от джакпот тази същата мотивация дали няма да изчезне яко дим? Като говорим за мотивация по принцип се замислих мене сега какво ме мотивира в този живот и честно казано това, което ми се върти в главата като отговор хич не ми харесва. Не е никак приятно да го кажа, защото най-малкото не звучи престижно, но фактите са си факти и аз в момента имам основната мотивация да оцелея т.е. да остана жив колкото се може по-дълго време. Най-странното в цялата тази бъркотия около мене е, че ако аз бях спечелил оня мегаджакпот от 800 милиона долара в Сащ горе долу нямаше да ми се промени мотивацията и пак щях да се боря за това пусто оцеляване. Трудно и прекалено дълго и също така лично е да го обяснявам защо е така. Обаче имам нужда от участието си на валутния пазар и там особеността е, че ми е полезно да се мъча за трудните пари, а и така времето минава по-бързо и навъртвам годинки като жив, което си е доста мотивиращо. Вече стана дума, че при мене няма лесни пари и за тях и мотивация нямам. На края бих посъветвал автора на темата да не се захваща с нещо, за което предварително няма вътрешна (самостоятелно създадена) мотивация. Не ти ли идва нещо от вътре да чакаш другите да те мотивират за него е предварително загубена работа, а и прохабено време най-вече.
    Като ти чета разсъжденията си далече от моите виждания. Трябва малко да подредиш и пренаредиш приоритетите си и ще живееш по добре. Парите са средство за постигане на цели, с не просто цел. За живота също е смешно целта ти да живееш по дълго. Нещо което не зависи от теб да си загрижен толкова много не е много уместно. Помисли и ще разбереш, че приоритетите са ти сбъркани. Помисли какво е най-важно за теб и какво те прави истински щастлива. Иначе да в живота всичко е в равновесие когато печелиш нещо не знаеш какво ще загубиш. Примерно ако аз спечеля толкова пари бих ги дарим по голямата част. Господ ни изпитва всеки изминал ден. Сега са Богородичните пости хубаво е човек да си дава сметка за какво живее и какво е важно за живота на човек.

Роналд Рейгън

14. Следните 5 потребители изказват благодарности на ndimitrov73 за полезния пост:

Нерегистриран (3), minkov (03-08-2022), heavencloser (04-08-2022)

15. #8 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ontar не е на линия
    Форекс гуру
    Kagum

ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще ontar има блестящо бъдеще Аватара на ontar
    Град
    интернет
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    2 117
    Благодарили са му 1 900 Пъти в
    581 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от ndimitrov73 Виж мнението
    Като ти чета разсъжденията си далече от моите виждания. Трябва малко да подредиш и пренаредиш приоритетите си и ще живееш по добре. Парите са средство за постигане на цели, с не просто цел. За живота също е смешно целта ти да живееш по дълго. Нещо което не зависи от теб да си загрижен толкова много не е много уместно. Помисли и ще разбереш, че приоритетите са ти сбъркани. Помисли какво е най-важно за теб и какво те прави истински щастлива. Иначе да в живота всичко е в равновесие когато печелиш нещо не знаеш какво ще загубиш. Примерно ако аз спечеля толкова пари бих ги дарим по голямата част. Господ ни изпитва всеки изминал ден. Сега са Богородичните пости хубаво е човек да си дава сметка за какво живее и какво е важно за живота на човек.
    Отговорих ти със съобщение и очаквах да се извиниш, защото ти с този кометар си допуснал голяма грешка. Тука мога да кажа само, че има различни обстоятелства в нашия живот, когато трябва да сме много енергични и борбени ако искаме да живеем още седмица, месец или година. Така че ти трябва да се замислиш малко по-задълбочено кое зависи от нашите действия. Не всичко може да се купи с пари, но и не всичко е цветя и рози в този живот. Понякога попадаш в положение когато и всичките пари на света не са в състояние да ти помогнат. Тогава ти остава единствено силната мотивация да оцелееш още известно време. Бас държа, че ако си в подобна ситуация хич няма да ти е до смях. Но както знаем на чужд гръб всичко изглежда толкова лесно.

16. Следният потребител изказва благодарност на ontar за полезния пост:

Нерегистриран (1)

17. #9 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    balcon не е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите Аватара на balcon
    Начислени плащания
    1,652.35 USD
    Благодарности
    8 435
    Благодарили са му 13 271 Пъти в
    3 033 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Мотивацията за търговия на световните пазари идва с печалбите и си отива със загубите, също както апетита идва с яденето и си отива, когато яденето свърши. Печалбите, ако ги има отключват алчността, а тя неминуемо води до поемането на необосновани рискове и неизбежни загуби.
    Следователно, за да останем мотивирани да търгуваме по-дълго време, задължително трябва да печелим повече отколкото губим, а това най-лесно се постига чрез спазването на желязна дисциплина. Например: да се затворят всички сделки в петък вечер, да не се търгува с повече от 0.01 обем, да не се ползва повече от 1:100 левъридж, да се изтегли първоначално вложената сума и чак тогава да се увеличи риска и други описани подробно в "дебелите" сайтове като този.
    ... написаното не е сигнал, нито препоръка, а само мнение.

18. Следните 2 потребители изказват благодарности на balcon за полезния пост:

minkov (30-09-2022), Нерегистриран (1)

19. #10 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ndimitrov73 е на линия
    Централна банка
    Yg menggerutu

Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    2 681
    2 519 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от balcon Виж мнението
    Мотивацията за търговия на световните пазари идва с печалбите и си отива със загубите, също както апетита идва с яденето и си отива, когато яденето свърши. Печалбите, ако ги има отключват алчността, а тя неминуемо води до поемането на необосновани рискове и неизбежни загуби.
    Следователно, за да останем мотивирани да търгуваме по-дълго време, задължително трябва да печелим повече отколкото губим, а това най-лесно се постига чрез спазването на желязна дисциплина. Например: да се затворят всички сделки в петък вечер, да не се търгува с повече от 0.01 обем, да не се ползва повече от 1:100 левъридж, да се изтегли първоначално вложената сума и чак тогава да се увеличи риска и други описани подробно в "дебелите" сайтове като този.
    Ще си позволя да не се съглася с теб. Не виждам логика от това обем 0.01. има си риск за всяка зделка и тя е процент от акаунта обикновенно. От там слагаш стоп лоста и си определяш обема. Ако сметката ти е по малка може обема да ти е под 0.01 и обатно, ако сметката ти е голяма да ти е повече от 0.01. Няма логика да управляваш 100 000 долара и да търгуваш с 0.01 обем. Това го давам просто за пример. Второто нещо е за затварянето в петък. Пак е безмислено. Има стратегии и стратегии. Индей трейдърите затварят сделките на края на американската сесия, но има и суйнг трейдъри към които съм и аз. Трейдвам на големи графики и имам сделки от няколко дена до няколко седмици. За левъридж ще се въздържа от коментар. За останалото съм съгласен с теб.

Роналд Рейгън

20. Следните 2 потребители изказват благодарности на ndimitrov73 за полезния пост:

balcon (07-10-2022), Нерегистриран (1)

+ Отговор в тема
Страница 1 от 2 1 2

Абонирайте се за тази тема : 1

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си