+ Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3

Тема: Случва ли ви се да пропуснете печалба и ако да как се чувствате след това?

1. #1 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ontar не е на линия
    Главен дилър
    Sedang tidur

ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее Аватара на ontar
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    1 611
    Благодарили са му 1 299 Пъти в
    408 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1

Случва ли ви се да пропуснете печалба и ако да как се чувствате след това?

Случва ли ви се да пропуснете печалба и ако да как се чувствате след това?
    Например имате отворена поръчка, която трупа малка печалба и вие слагате стопа си на нула или на малка печалба. Цената връща колкото да ви закачи стопа и после докато се обърнете е изхвърчала на 50-60 пипа във вашата посока, а може и повече дори. Доста неприятно, нали? Ами как постъпвате, когато виждате добро ниво за вход, но по някаква причина не изпълнявате веднага нова поръчка. Известно време след това виждате, че сте можели да спечелите много пипсове ако сте реагирали веднага и нищо не ви е пречело да го направите, нали. Изобщо темата е за пропуснатите възможности когато се занимаваме с форекс и как е правилно да реагираме при такава ситуация.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

2. #2 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ontar не е на линия
    Главен дилър
    Sedang tidur

ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее ontar има с какво да се гордее Аватара на ontar
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    1 611
    408 Поста
    ПодписвамПодписвам
    На мене много често ми се случва да пропусна хубава печалба при търгуването на валутния пазар. Да не кажа, че изпадам в подобна ситуация почти всеки работен ден. Дори днес преди да публикувам тази тема точно си мислех, че щом пропускам толкова много и то все силни движения значи предварителните ми анализи са добри. При това аз не чета никакви чужди анализи, за да не се подвеждам и нямам навик да следя кога и какви икономически данни има. Хванал съм си малък на брой финансови инструменти, които си ги наблюдавам как се движат всекидневно и си правя анализите за тях по моя специална методика. Да не излезе, че се хваля колко съм добър трейдър, защото е точно обратното. Основният проблем е, че аз на практика не си вярвам и винаги с крайно подозрение за грешка тръгвам да отварям сделка. Затова почти винаги се случва да избързам с поставябето на стоп или със затварянето на сделката прекалено рано. Това както съм написал и в анонса на темата е винаги много неприятно. То по принцип всяка пропусната възможност води до излишен преразход на нервна енергия и това се отнася не само за форекса, а за всяка друга област на живота ни. Най-жалкото е, че върху пропуските винаги се акцентира и мога да дам за пример спорта, където винаги остава горчивината от пропуските. Днес например има силен ръст на еврото срещу долара и аз имах подобна нагласа, но пак избързах с поставянето на стопа на моята поръчка купува при валутната двойка евро/долар. Как реагирам в такава ситуация ли? Добре знам, че това няма да оправи нищо, но въпреки това се ядосвам ужасно много и това е най-малкия проблем. Лошото е, че често след пропуснато силно движение при даден финансов инструмент аз тръгвам да търся компенсация и отварям някаква сделка почти на сляпо и без предварителен анализ. Това често се оказва груба грешка, защото след силни движения често валутния пазар се успокоява за известно време. Положителното от цялата тази история е, че аз добре съзнавам какви грешки правя и търся начини да ги изчистя. Лошото е, че това така и не се случва и ми носи непрекъснато някакви неприятни загуби. Не ми е достатъчно, че разполагам с малък бюджет за форекс ами и гои прахосвам по толкова тъп начин за голямо мое съжаление. Все пак се надявам рано или късно да намеря адекватно решение за този досаден проблем. Ужасно досаден проблем!

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

Одобрена

3. #3 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ontar не е на линия
    Главен дилър
    Sedang tidur

Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    1 611
    408 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Тази тема съм я отворил преди повече от месец, защото живо ме вълнува точно това във форекса. От страна на другите участници във форума няма отзиви по този въпрос, което на мене ми говори, че явно хората търгуват балансирано и не пропускат печалбите. При мене обаче това е много наболял въпрос и причините не са никак много. Всъщност основната причина за този проблем с пропуснатите силни движения е това, че на мене ми липсва капитал за търгуване. Всички добре знаем, че парите са основния инструмент на този интересен и особен бизнес форекса и без тях човек няма как да търгува. Досадно е, неприятно е, изнервящо е и какво ли не още е, но е факт, че няма ли пари в сметката няма и печалби. За съжаление при мене това редовно се случва и по-скоро е изключение да се появи някаква макар и малка сумичка, с която да се опитам да направя някакви сделки. Ето вчера вечерта късно видях на какво ниво е биткойна и ако имах пари в сметката си със сигурност щях да купя биткойни. Сега виждам, че съм бил прав в своята прогноза и цената на тази основна криптовалута се е повишила доста солидно и продължава да се движи нагоре. Как да не ме хване яд, че в момента нямам и един цент във форекс акаунтите си. Логично е да ми стане неприятно, че съм в това положение само да гледам как моите прогнози се случват. Да не говорим, че забелязвам една много странна тенденция и тя е, когато има силни движения нямам пари, за да ги изтъргувам, а когато все пак си захраня сметката с нещо то вече пазарът почти е спрял и няма как да се печели. Това последното също е много изнервящо и отчайващо. Пак повтарям, че при мене е станало навик да се получава подобно разминаване между наличие на пари за търгуване и силните движения на валутния пазар. Вероятно затова се опитвам да се преместя на криптопазара, който работи и през почивните дни и така дава повече възможности за участие. Малко е парадоксално, но аз нищо чудно да получа пари точно в петък вечерта или събота сутринта.

Одобрена

+ Отговор в тема

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си