+ Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: (Почти) Live trade

1. #1 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    КинО е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите Аватара на КинО
    Град
    София
    Начислени плащания
    9,436.97 USD
    Благодарности
    23 108
    Благодарили са му 26 424 Пъти в
    11 447 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1

(Почти) Live trade

Така, пускам тая тема защото (за себе си съм сигурен) за всеки трейдър или хоби форекс търговец най-важното е да хване правилното движение. Второто по важност е да успее да сложи стопа на нула или леко на плюс .... и следващото да започне да си бие главата о стената, че не е влязал с правилния обем )), и малко след това още по силно, че не е направена добавка
    Идеята ми е тука да качваме сетъпи, които сме следили, и са се оформили и ги вземаме с груба обосновка и стоп ниво, с което да по си помагаме взаимно - за хляба и хайвера. Да не са само анализи постфактум. Всъщност поради заетостта ми то и моето писание в момента е по-скоро публицистично, че нещата отминаха, ама работа, какво да се прави
    Започнах с отпечатването на една графика на Петрола по която бях влязал (явно малко след като бяхме прехвърлили върха) и зоната под 119.40 ми се стори стабилна съпротива (тук коментирам само ТА на 5 минутна графика, абстрахирам се от фактора "Много рипна, и доста се задържа по тази супер висока цена, че и на бензина много се пренесе и натежа на джоба и му е крайно време да пада")
    Цел си бях поставил 118.20 (тейк профит), което от 119.36 си е цели 110 пипа, обърнато в парички 11 долара. Стопът е ясен - на 119.50. Стигайки на средата на пътя (+40 точки) се зачудих дали да местя стопа на 0 но не го направих, и естествено курса се върна по върховете и би го взел ако го бях подместил. Накратко, компромисно затворих ръчно на +63 пипа, но курса след това смело (без мен естествено) си отиде до моята цел, че и я подмина решително.
    Име:  2022_06_07_Oil-USD_M5.jpg
Разглеждания: 1659
Размер:  90,2 КБ
    Започнах да пиша тема без да имам точно заглавие. Работните бяха:
    Вижте ме (много българско - малко по Камен Донев - Нас*ан но на екран)
    Виж мамо мога .... без ръце (съответно и зъби в края на вица)
    Форекс Тик-Ток - да привлека младата аудитория, ама избрах да зпложа на чужденците - да ги дръпнем в нашата хралупка

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

Одобрена

2. Следните 7 потребители изказват благодарности на КинО за полезния пост:

minkov (07-06-2022), Zagorka (07-06-2022), nafets8008 (08-06-2022), Нерегистриран (3), lyubo (16-06-2022)

3. #2 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Zagorka не е на линия
    Форекс гуру
    Не е зададено настроение

Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Аватара на Zagorka
    Град
    Стара Загора
    Начислени плащания
    2,416.67 USD
    Благодарности
    1 343
    Благодарили са му 6 477 Пъти в
    2 154 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 0
    Пуснах аз продажба по сетъп, преждевременно. Не чаках да пробие надолу и може и стопа да ми удари цената, дано не стане така, чакам си долара да реагира и да тръгне пак надолу.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

4. Следните 5 потребители изказват благодарности на Zagorka за полезния пост:

minkov (07-06-2022), nafets8008 (08-06-2022), Нерегистриран (1), КинО (16-06-2022), lyubo (16-06-2022)

5. #3 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    КинО е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите Аватара на КинО
    Град
    София
    Начислени плащания
    9,436.97 USD
    Благодарности
    23 108
    Благодарили са му 26 424 Пъти в
    11 447 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Преди малко се формира това.
    Име:  2022_06_16_Oil-USD_115.jpg
Разглеждания: 2415
Размер:  159,5 КБ
    Една линия, която изглежда привличаше курса.
    Развитието след около половин час
    Име:  2022_06_16_Oil-USD_115+30m.jpg
Разглеждания: 46
Размер:  175,8 КБ
    Сегашното ниво може да се види.
    Вече сме преминали 114.98 и дърпаме надолу (към 18:25).
    Въпросът ми е по коя картинка как разсъждавате текущо. След като движението се е реализирало - ясно, тогава сме много добри всичките.
    Аз в интерес на истината влизах преди първата картинка дълги - по-скоро скалперски, понеже движението имаше ряз . Честно казано след 5 минути затварях и реално не успях да хвана двуцифрен профит понеже ряз-ът действа и в двете посоки
    След като се нарисува и втората картинка, демек имаме стоп ниво (текущо) влязах късо и то като в приказките - стоп 20 точки. Съответно сложих тп на 40 и бърже бърже си ядях ушите, че ми се изпълни и замина още 50+ надолу.
    Сега, понеже докато пиша преглеждам и простати на разни пациенти и малко бавно ми върви, вече ПАК захождаме накъм оная линия от по-горе
    Име:  2022_06_16_Oil-USD_115+45m.jpg
Разглеждания: 49
Размер:  162,7 КБ
    Получи се добра илюстрация, естествено при силно волатилна двойка, която може би не всеки пипа . Не препоръчвам нито къси, нито дълги. Просто ми е интересно да видя вашите мисленета по етапите на движението

6. Следните 3 потребители изказват благодарности на КинО за полезния пост:

lyubo (16-06-2022), minkov (16-06-2022), Нерегистриран (1)

7. #4 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ndimitrov73 не е на линия
    Централна банка
    Yg menggerutu

ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите Аватара на ndimitrov73
    Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    2 467
    Благодарили са му 6 011 Пъти в
    2 311 Поста
    ПодписвамПодписвам
    В тази тема ще покажа един патерн който е много полезен. След него задължително има силен импулс. Той е сетъпа фейки, но особенното в него е че последния бар не само прави фалшивия пробив, но в последствие пробива и конфигурацията на вътрешния бар. Ето го и патерна. Разбира се той работи най-вече на дневна графика. Име:  USDJPY_2022-08-05_12-03-40.png
Разглеждания: 1857
Размер:  106,1 КБ

П.С. В първия случай е меча конфегурация, днес се образува в бича конфигуразия. На долар швейцареца също се получи нещо подобно точно на подкрепата.
    Последна редакция от ndimitrov73 : 05-08-2022 на 18:20
    "Бедността е най справедливото наказание за глупостта на един народ!"

Роналд Рейгън

8. #5 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    ndimitrov73 не е на линия
    Централна банка
    Yg menggerutu

ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите Аватара на ndimitrov73
    Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    2 467
    Благодарили са му 6 011 Пъти в
    2 311 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Име:  USDJPY_2022-08-05_12-25-43.png
Разглеждания: 17
Размер:  133,8 КБ

Грешката при отиграването на първия патерн беше, че влязох директно след бара, а трябваше да изчакам да стигне до съпротивата. Сега ще чакам спокойно да атакува подкрепата и тогава ще жляза дълъг. Сега е на съпротивата цената. Късмет и спорна на всички.
    "Бедността е най справедливото наказание за глупостта на един народ!"

Роналд Рейгън

+ Отговор в тема

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си