Ревю на корков паркет EGGER HOME Comfort

Предимства:
- Удобна клик система за монтаж;
- Изключително топъл на допир, създава усещане за уют и комфорт;
- Достъпна цена.

Недостатъци:
- Може би малко по-мекия повърхностен корков слой, но не съм сигурен в това все още;
- Намерихме го само в Практикер. Нямаха го наличен и чакахме 2-3 седмици да ни го доставят.


Подовата настилка EGGER HOME Comfort е доста сполучлива комбинация между класически ламиниран паркет и скъп корков паркет. Всяка ламела е с дебелина от осем милиметра и е сандвич от три слоя. Долен слой от естествен корк, по средата 4 мм. слой от, предполагам, MDF и горен, отново двумилиметров, декоративен корков слой. Предстоеше ни избор на подово покритие за току що ремонтирано помещение. Вариантите бяха или ламиниран паркет или корков паркет. Ползвали сме и двата. За първия не искаме и да чуваме повече, вторият е доста по-скъп. Бях се набрал вече да купуваме корк ot 60-70 лв. кв.м., но жена ми се закучи, че не можело да не е измислено нещо междинно. И намери точно тази подова настилка. Като цена е между цената на ламинат и цената на лакиран корк. С клик система е и се монтира елементарно. Преди около месец го сложих на пода и определено не съжаляваме с избора си. Усещането за топлина е уникално и няма разлика между стаята с корков под на два пъти по-висока цена и тази. Не забелязвам и статиката, която се набива на очи при пода от ламиниран паркет. Минус е, може би, липсата на лаково покритие, което прави повърхността малко по-мека и податлива на деформации, но времето ще покаже. Определено го препоръчвам, като подово покритие. Особено за детска стая или спалня.

Адрес на продукта: https://www.egger.com/shop/bg_BG/flo...EHC008/1412187