+ Отговор в тема
Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17

Тема: Трябва ли да търгуваме с индикатори?

1. #1 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    emoyambol не е на линия
    Централна банка
    Yeehaw

emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите Аватара на emoyambol
    Град
    Forex city
    Начислени плащания
    10,824.46 USD
    Благодарности
    4 881
    Благодарили са му 34 448 Пъти в
    6 092 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 0

Трябва ли да търгуваме с индикатори?

Спорим с един колега в телеграм, който споделя мнението, че не можело да се търгува без индикатори и на чиста графика било почти невъзможно да се търгува интрадей търговия. Какво е вашето мнение и трябва ли да разчитаме все на индикатори, а не само на опита?

2. Следните 10 потребители изказват благодарности на emoyambol за полезния пост:

minkov (11-08-2020), hanuman (12-08-2020), K_W (12-08-2020), Unregistered (5), Ico89 (12-08-2020), lyubo (12-08-2020)

3. #2 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    minkov е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите Аватара на minkov
    Град
    Къде ли не
    Начислени плащания
    11,308.31 USD
    Благодарности
    40 472
    Благодарили са му 38 304 Пъти в
    11 080 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Цитирай Първоначално написано от emoyambol Виж мнението
    Спорим с един колега в телеграм, който споделя мнението, че не можело да се търгува без индикатори и на чиста графика било почти невъзможно да се търгува интрадей търговия. Какво е вашето мнение и трябва ли да разчитаме все на индикатори, а не само на опита?
    Е то и самата графика е индикатор, ако се замислиш.
    Иначе, няма причина да не може без индикатори.
    Реално за да се търгува трябва да има само бутони бай и сел, другото са ненужни екстри.
    Аз търгувам ръчно фигури и индикатори не ми трябват, въпреки, че имам една средна - даже не знам с какъв период е и едно РСИ, щото е синичко и с него графиката изглежда по дизайнерска.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

4. Следните 8 потребители изказват благодарности на minkov за полезния пост:

emoyambol (11-08-2020), gambletrade (11-08-2020), hanuman (12-08-2020), big_shark2 (12-08-2020), K_W (12-08-2020), Ico89 (12-08-2020), lyubo (12-08-2020), Unregistered (1)

5. #3 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    hanuman не е на линия
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите Аватара на hanuman
    Град
    Варна
    Начислени плащания
    14,274.68 USD
    Благодарности
    31 470
    Благодарили са му 28 634 Пъти в
    9 269 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Така зададен въпроса с "трябва" ами не, не трябва. Това което трябва е да търгуваме така както можем да го направим печелившо. Приятеля ти ако не може без индикатори да си ги ползва.
    Последна редакция от hanuman : 12-08-2020 на 05:57

6. Следните 6 потребители изказват благодарности на hanuman за полезния пост:

emoyambol (12-08-2020), minkov (12-08-2020), big_shark2 (12-08-2020), K_W (12-08-2020), lyubo (12-08-2020), Unregistered (1)

7. #4 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Fafa не е на линия
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Аватара на Fafa
    Град
    У нас
    Начислени плащания
    14,260.74 USD
    Благодарности
    11 464
    Благодарили са му 59 641 Пъти в
    17 767 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Трябват индикатори на тези който ги ползват и са свикнали с тях. На мен индикатори не ми трябват . Всъщност имам си една стратегия , която работи доста прилично , и при нея ми трябва един мувинг , та ползвам де.
    На кой както му харесва.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

8. Следните 8 потребители изказват благодарности на Fafa за полезния пост:

emoyambol (12-08-2020), minkov (12-08-2020), big_shark2 (12-08-2020), K_W (12-08-2020), hanuman (12-08-2020), lyubo (12-08-2020), Unregistered (2)

9. #5 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    emoyambol не е на линия
    Централна банка
    Yeehaw

emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите Аватара на emoyambol
    Град
    Forex city
    Начислени плащания
    10,824.46 USD
    Благодарности
    4 881
    Благодарили са му 34 448 Пъти в
    6 092 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Аз смятам, че човек който търгува над 10 години може да търгува и на напълно чиста графика и само като погледне определена фигура знае какво може да се случи с пазара. Индикаторите не показват всичко, защото за мен по мощни инструменти са трендлиниите, фибоначи, фигури, хоризонтални линии и тн.

10. Следните 9 потребители изказват благодарности на emoyambol за полезния пост:

minkov (12-08-2020), big_shark2 (12-08-2020), K_W (12-08-2020), hanuman (12-08-2020), Ico89 (12-08-2020), lyubo (12-08-2020), Unregistered (3)

11. #6 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    100 е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите Аватара на 100
    Начислени плащания
    5,265.37 USD
    Благодарности
    1 397
    Благодарили са му 8 914 Пъти в
    3 661 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Абсолютно никакво значение няма дали със или без индикатори, има всякакви стратегии и едните не са по-добри или по-лоши от другите. На практика индикатора е производна на цената, дали ще гледаш тази инфомация или самата цена има дотолкова значение, че визуализацията и сметките, които прави индиктора автоматично ти ги правиш на база опит и много часове пред графиките.

12. Следните 7 потребители изказват благодарности на 100 за полезния пост:

emoyambol (12-08-2020), big_shark2 (12-08-2020), K_W (12-08-2020), hanuman (12-08-2020), minkov (12-08-2020), Ico89 (12-08-2020), lyubo (12-08-2020)

13. #7 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    K_W не е на линия
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите Аватара на K_W
    Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    5 345
    Благодарили са му 18 750 Пъти в
    3 010 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 3
    Цитирай Първоначално написано от emoyambol Виж мнението
    Според мен може, повечето индикаторите показват същата информация по малко по-различна визуална форма. Аз лично не ползвам индикатори от години, справям се по-добре без тях, само по PA. Наскоро експериментирах и върнах MACD за кратко, когато се заговорихме в темата за дивергенции. Не ми хареса резултата и определено повече ме объркват. Във всички случаи фокусът трявба да е върху свещите и ако се използва индикатор, то трябва да е не повече от един.

14. Следните 12 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

hanuman (12-08-2020), minkov (12-08-2020), emoyambol (12-08-2020), lyubo (12-08-2020), Unregistered (8)

15. #8 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    lyubo не е на линия
    Централна банка
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите Аватара на lyubo
    Град
    София
    Начислени плащания
    3,641.13 USD
    Благодарности
    20 604
    Благодарили са му 8 775 Пъти в
    2 653 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от 100 Виж мнението
    Абсолютно никакво значение няма дали със или без индикатори, има всякакви стратегии ...
    Това според теб 100, а според мене аз без два индика бих се чувствал кръгла нула във Форекса. Да за графичните модели (фигурите) такива едва ли ни трябват, но за определяне на пивот ниво, което аз много ценя и търгува без индикатор не бих имал доверие ако ще го определям само на едно голо предположение.
    Фигури по-рядко има и затова рядко ги търся за търговски сигнал.
    По-някога се чувствам в капан на МТ4 заради тези два индика понеже те работят само в МТ4 и затова. Това вероятно се отнася и за търгуващите с експерти.

16. Следните 6 потребители изказват благодарности на lyubo за полезния пост:

minkov (12-08-2020), Unregistered (2), emoyambol (12-08-2020), hanuman (12-08-2020), Ico89 (13-08-2020)

17. #9 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    minkov е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите Аватара на minkov
    Град
    Къде ли не
    Начислени плащания
    11,308.31 USD
    Благодарности
    40 472
    Благодарили са му 38 304 Пъти в
    11 080 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от lyubo Виж мнението
    Това според теб 100, а според мене аз без два индика бих се чувствал кръгла нула във Форекса. Да за графичните модели (фигурите) такива едва ли ни трябват, но за определяне на пивот ниво, което аз много ценя и търгува без индикатор не бих имал доверие ако ще го определям само на едно голо предположение.
    Фигури по-рядко има и затова рядко ги търся за търговски сигнал.
    По-някога се чувствам в капан на МТ4 заради тези два индика понеже те работят само в МТ4 и затова. Това вероятно се отнася и за търгуващите с експерти.
    Е, то пивота не е баш индикатор, и аз го ползвам, щото е глупаво да се изчисляват всеки ден пивоти на ръка, при положение, че има софтуер, който го прави.

18. Следните 2 потребители изказват благодарности на minkov за полезния пост:

lyubo (12-08-2020), hanuman (12-08-2020)

19. #10 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    lyubo не е на линия
    Централна банка
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите Аватара на lyubo
    Град
    София
    Начислени плащания
    3,641.13 USD
    Благодарности
    20 604
    Благодарили са му 8 775 Пъти в
    2 653 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от minkov Виж мнението
    Е, то пивота не е баш индикатор,
    Да самото пивот ниво си е просто ниво, но аз го определям с помощ на долен индикатор (който е отдолу на графиката ми). Чрез индика следя за дивергенции, които по-някога зачестяват като явление и според мен в тях има потенциал - ''Хляб''.

20. Следните 5 потребители изказват благодарности на lyubo за полезния пост:

minkov (12-08-2020), hanuman (12-08-2020), Ico89 (13-08-2020), Unregistered (2)

+ Отговор в тема
Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Абонирайте се за тази тема : 1

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си