Що бе? Какво странно има да се търгува земя в Турция през 1989? Или мислиш, че турците са се изселвали от Турция за България?

----------
Зависи от много неща дали е добра инвестиция. На каква цена се купува, от кого и с каква цел. А не просто така да си купуваме, за да знаем, че сме си купили.
Например: Наемът за година на декар е да речем 20 лв. за орни земи, а за затревени площи 5-10 лв., да вземем 10 лв. Продажната цена за декар е да речем 500 лв., има и по 300 лв., да вземем 300. Да речем, че я купува земеделски производител с цел лична употреба.
Ако добивът е средно добър, ще си върне инвестицията за 2-3 години и 4-5 години за тревните площи, при положение, че взима и събсидии по СЕПП и успее да продаде продукцията на добра цена. Но това не е сигурно - зависи от културата. Взела съм най, най-добрия случай.
Ако обаче не е зем. производител и я купува със спекулативна цел, нещата са още по-несигурни. За мен и тук както и за успеха на всяка търговия важи правилото Купи нещо,след като му намериш купувач, т.е. след като си сигурен, че шансът да се появи такъв е близо до 100-те %.