+ Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тема: "Пишкане срещу вятъра" или любима стратегия на начинаещите.

1. #1 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Vici не е на линия
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

Vici е незавървено бижу Vici е незавървено бижу Vici е незавървено бижу Vici е незавървено бижу Аватара на Vici
    Град
    Германия
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    245
    Благодарили са му 344 Пъти в
    105 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 0

"Пишкане срещу вятъра" или любима стратегия на начинаещите.

Някога много ми се искаше да стана "трейдър". Сега има моменти в които ми се иска да не ми се е искало толкова много... Стана малко като култовият "провал на провала"... И взех, че станах. Акаунт, превод, download на търговският теминал... И се започна едно натискане на копченцата.... buy, sell, buy, sell, buy, buy, sell, buy, sell, buy, sell..... Всъщност първите 2 бяха buy и бяха феноменални - 83% към капитала. Злато и петрол - нали съм си башкъ трейдър, няма да се занимавам с някакви си там ерва и долари я. Третата (отново петрол) обаче бързо ме върна на земята -53% от вече наличните средства. Купих си 2 книги (на чист бългърски) и започнах да чета. Леле колко стратегии ималоооо. То не бяха едни триъгълници, вимпели, флагове, двойни и тройни дъна, глави с рамене, плъзгащи се средни, фибоначита, MACD-ци, параболици, стохастици, чукове, сутрешни звезди, черни врани... Майко мила. И колкото повече четях, толкова по- малко разбирах. Избрах си една, която ми изглеждаше прилично лесна за изпълнение и съвсем логична според вече натрупаните знания. Ама колкото и да се стараех все купувах на върха и продавах дъното. Тоест "пишках срещу вятъра". Избрах друга - същият резултат. Трета, четвърта... Започнах да опитвам да ги смеся вземайки най- доброто (според мен) от 2-3 стратегии. И пак съшият резултат. Тогава в инернет попаднах на един, дето "четеше" графиката и свещите като книга. Говореше така увлекателно и интересно за едни мечки и бикове, за вечната борба между доброто и злото (това последнот си е чисто лирическо отклонение от моя страна), за силата и слабоста на едните или другите. И много добре му се получаваша... На история... Реших, че това е за мен. Че това искам - да разбирам какво се случва. Няма да навлизам в подробности за обучението. И на мен започна да ми се получава. Ама на история... В реални условия отново същото - майтап с вятъра. После намерих друг - голямо име. Реших да пробвам още веднъж. Пък и заглавието на курса подсказваше, че ще открия това, което търся. В интерес на истината от него научих и много и малко. Определено не научих това, което търсех, но... Но научих много за "нивата" на съпротива и подкрепа. Ама пак малко куцаше, пак усещах, че има нещо недоизказано, неообяснено (то май всеки така мисли). Не можех да си обясня обаче какво е точно и за това не можех да задам точният въпрос. Един ден получих отговор на въпроса "какво не откривам в този курс" (защото реално изглеждаше, че всичко нужно за системата е обяснено) по малко неприятен за мен начин. Човека каза, че има нещичко което пази за "по- така" учениците си. Въпреки, че нещата значително се подобриха продължих да търся как да избегна този момент с "пишкането срещу вятъра". Е това, което толкова време търсех било нещо съвсем просто. Граалът. За да се разделите с тази стратегия трябва само да се отдръпнете малко на зад. Трябва да погледнете на нещата по- глобално. Загледани в локалната картинка и търсейки точката ни на вход

Име:  Screenshot_35.jpg
Разглеждания: 4525
Размер:  69,0 КБ(Идеален пример за глава и рамене. Всъщност не ви ли прилича на нарисуван среден пръст?)

пропускаме глобалната картинка.

Име:  Screenshot_36.jpg
Разглеждания: 108
Размер:  178,6 КБ

И вятъра (пазара) ни наказва.
    Когато съобразите глобалната тенденция с локалната такава, когато научите какво представляват прословутите "нива", когато се научите да "проследявате" пътят на парите ще успеете да се откъснете от горепосочената система. Почти.... Вятъра (пазара) винаги ще намери начин да ви накаже поне малко.

P.S. Незнам защо през цялото време в главата ми се върти фразата "Люк, аз съм баща ти!"
    Ебаси таланта съм. Ще взема да напиша книга... И нека пипсовете да са с вас...
    Прикачени изображения  
    Последна редакция от Vici : 04-16-2021 на 01:01
    МОИТЕ МНЕНИЯ НЕ СА ПРЕПОРЪКИ ЗА ДЕЙСТВИЕ ИЛИ БЕЗДЕЙСТВИЕ ОТ ВАША СТРАНА!!!

2. Следните 24 потребители изказват благодарности на Vici за полезния пост:

Unregistered (21), minkov (04-16-2021), K_W (04-17-2021), semion (04-18-2021)

3. #2 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Vici не е на линия
    Не е зададено настроение

Vici е незавървено бижу Vici е незавървено бижу Vici е незавървено бижу Vici е незавървено бижу Аватара на Vici
    Град
    Германия
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    245
    105 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Само да допълня, че мнение за въпросната фигура изразих още при пробивът на линията на шията ето тук
    Последна редакция от privelege : 04-16-2021 на 13:44 Причина: корекция на линк

4. Следните 3 потребители изказват благодарности на Vici за полезния пост:

Unregistered (2), minkov (04-16-2021)

5. #3 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    K_W не е на линия
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите Аватара на K_W
    Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    5 215
    Благодарили са му 18 402 Пъти в
    2 910 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 3
    Тръгнал си по пътя на трейдъра, предстои ти да минеш през още перипети и осъзнаване. То повечето сме минали по твоя път или на някои им предстои. Аз лично бях на същото дередже, 2013-2015 г. тогава поне изкарвах пари и от едни сайтове за които пишех разни анализи от типа на горния. Бих казал, че според мен не е много идеална тази глава с рамене а и е най-често провалящата общо взето сигурно е 50:50, ако не и по-често да се проваля даже. Всъщност аз до голяма степен съм стигнал до заключението, че техническият анализ в този му вид не работи.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

6. Следните 5 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

minkov (04-17-2021), hanuman (04-17-2021), Vici (04-17-2021), Goushter (04-17-2021), semion (04-18-2021)

7. #4 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Vici не е на линия
    Не е зададено настроение

Град
    Германия
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    245
    105 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от K_W Виж мнението
    Тръгнал си по пътя на трейдъра, предстои ти да минеш през още перипети и осъзнаване. То повечето сме минали по твоя път или на някои им предстои. Аз лично бях на същото дередже, 2013-2015 г. тогава поне изкарвах пари и от едни сайтове за които пишех разни анализи от типа на горния. Бих казал, че според мен не е много идеална тази глава с рамене а и е най-често провалящата общо взето сигурно е 50:50, ако не и по-често да се проваля даже. Всъщност аз до голяма степен съм стигнал до заключението, че техническият анализ в този му вид не работи.
    Изминаването на 1000-та мили започва с първата с първата стъпка. Написано е за тези на които им предстои дъъъългият и сложен път. Не го правя за пари, а за разтоварване (малко философстване не вреди) след "мъките" на деня. Всеки намира това, което работи за него. Сигурен съм , че тук има представители на почти всички "филосовски" течения в трейдинга и всеки е прав за себе си (щом това, което е открил и осъзнал му носи печалби). И всеки е доре дошъл да сподели в темата какво според него работи, за да се избегне споменатият от мен момент с вятъра. Опитах се да обясня, че съсредоточаването само върху определени сигнали, без да се вземе в предвид "околната среда" в меко казано вредно за депозита. Пак ще използвам цитат: "Никой не е загубил пари от незнание на техническият анализ. Проблемите идват от неразбирането на това, което се случва." Проблема не е в техническият анализ, а в начина, по който се поднася и се заучава. Всички очакват някакви прости, ясни и лесни за изпълнение правила, защото така е по- лесно. Ама не става. Ако ставаше всички щяхме само да печелим. А печелят само тези дето продават книжките с фигурки и стратегии, които са заучили, без да разбират какво стои зад тях. Или пък ако разбират - не го обясняват (защо - незнам). Едва ли има някой от вас (старите кучета тук), който да не може да напише такава. Ама понеже сте осъзнали, че това ще е само бля-бля не ви се занимава, нали?

8. Следните 14 потребители изказват благодарности на Vici за полезния пост:

Emil Enchev (04-17-2021), K_W (04-17-2021), Unregistered (10), minkov (04-17-2021), semion (04-18-2021)

9. #5 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    K_W не е на линия
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите Аватара на K_W
    Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    5 215
    2 910 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Общо взето така седят нещата, както си ги описал. Единствено относно стратегията и правилата те наистина може да са съвсем прости и да работят. Пробелемите идва основно от човешката психика. Относно гурутата и книгите, да повечето от тях не могат да печелят от друго освен писане и продажба на заблуди. Мога да дам и конкретни примери с някои родни такива. За съжаление истините за трейдинга и да ги кажеш на някой, не са много приятни и угодни. Общо взето и да дадеш готова печеливша стрратегия на някой, той пак се справя да не успее да спечели пари с нея заради човешкият фактор или просто защото е решил да я "подобри".
    Аз лично съм си милил за писане на книга, но може да го направя някой ден когато съм постигнал висчко друго на пазара. Със сигурност не бих го направил за да изкарвам пари от това. Така или иначе, това е специализирана литература, която не мисля, че има потенциала за големи тиражи, ако искам да печеля пари от писанена книги, бих писал нещо от сорта на Хари Потър.
    Ключа към печалбите от трейдинга са по-скоро в начина на мислене и възприятие на нещата, както и методите на работа. Ако човек разбере и осъзнае какви са те задачада става постижима. За съжаление начинаещите трябва да започнат първо с основната теория и фундаменталните принципи на работа, които да прилагат, които между другото са научните принипи на работа които са приложими във всеки вид дейност. След това вече могат да преминат на техническите детайли и дяловете на техническият и дори фундаменталният анализ, но това са само последните щрихи, които да доведат до успеха.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

Одобрена

10. Следните 3 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

Hерегистриран (1), Vici (04-21-2021), Lucky13 (04-22-2021)

11. #6 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Lucky13 не е на линия
    Форекс гуру
    Не е зададено настроение

Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Lucky13 е отвъд представите Аватара на Lucky13
    Начислени плащания
    212.89 USD
    Благодарности
    2 649
    Благодарили са му 2 321 Пъти в
    600 Поста
    ПодписвамПодписвам

Разликата, между превъзходна гозба, и войнишката манджа, са подправките. Продуктите са еднакви, ако някой нацели соса, бяга да го патентова.

12. Следните 2 потребители изказват благодарности на Lucky13 за полезния пост:

Vici (04-22-2021), K_W (04-23-2021)

13. #7 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    vladvel не е на линия
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

vladvel скоро ще бъде известен Аватара на vladvel
    Град
    Pleven
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    18
    Благодарили са му 77 Пъти в
    23 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Това дето си го споменал в заглавието не е любимата стратегия на начинаещите. Те просто налучкват посоката и затова така им
    се получава. Все пак вероятността да се познае винаги е 50%, което никак не е лошо и ако човек има излишни пари какво му
    пречи да се пробва? Не го приемайте като препоръка. Нека всеки сам да си поеме риска.

14. Следните 4 потребители изказват благодарности на vladvel за полезния пост:

Unregistered (2), Vici (04-22-2021), skrasi (04-23-2021)

15. #8 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    prodi не е на линия
    Централна банка
    Bosan

prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите prodi е отвъд представите Аватара на prodi
    Град
    ТУК-ТАМ
    Начислени плащания
    3,858.83 USD
    Благодарности
    3 939
    Благодарили са му 13 119 Пъти в
    4 103 Поста
    ПодписвамПодписвам
    да... любимите грешки на начинаещите, а след това се превръщат в лоши навици за почти цял живот
    да влезеш без стоп и да те повлече пазара после да държиш дълго време молейки се сметката ти да издържи и с течение на времето да обърне тренда тъй наречения синдром на катеричката при акциите- купи и дръж да ама не...тук е нещо като fast sex влизаш и бързо излизаш, грабваш и бягаш
    Trust Me, I'm an "Engineer"

16. Следните 3 потребители изказват благодарности на prodi за полезния пост:

skrasi (04-23-2021), Hерегистриран (1), minkov (04-23-2021)

17. #9 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    K_W не е на линия
    Централна банка
    Berani

Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    5 215
    2 910 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от vladvel Виж мнението
    Това дето си го споменал в заглавието не е любимата стратегия на начинаещите. Те просто налучкват посоката и затова така им
    се получава. Все пак вероятността да се познае винаги е 50%, което никак не е лошо и ако човек има излишни пари какво му
    пречи да се пробва? Не го приемайте като препоръка. Нека всеки сам да си поеме риска.
    Възможността е бинарна, ще спечели или не, а вероятноста е отицателназа търгуващият без стратегия, поради разходите за спред, суап и слипидж. Ако търгуващият използва стратегия, при нея може да се прецени каква е вероятноста за печеливш изход от сделката на база статистиката на тази система.

18. Следните 2 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

minkov (04-23-2021), Vici (05-01-2021)

+ Отговор в тема

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си