+ Отговор в тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати от 21 до 29 от общо 29

Тема: Защо големите обичат кръглите числа? Или как да бъдем успешни на финансовите пазари!

1. #21 Свиване на публикацията
    K_W е на линия
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите Аватара на K_W
    Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    4 767
    Благодарили са му 17 224 Пъти в
    2 714 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 2
    Цитирай Първоначално написано от ndimitrov73 Виж мнението
    Продължавам с темата с един риторичен въпрос. Смятате ли, че успешните трейдъри с много опит са винаги бикове или мечки във всяка една ситуация? Пак ще подчертая че в тази тема коментирам не автоматизирани системи.
    И така отговора е "Не" във всеки един момент трейдърите с опит който управляват големи капитали във всеки един момент могат да се сменят от бикове в мечки и обратно. Разбира се това не става хаотично както някой колеги практикуват, а става в точен момент и точно знаят кога и как. Ще дам един пресен пример от днес.

Прикачен файл 9171

Прикачен файл 9172

Показвам двете графики на кабела от днес. Както вече казах имаме ясно изразена съпротива където е нормално да има трейдъри които да са поставили къси поръчки във тази зона и да очакват отново цената да тръгне надолу. Какво се вижда от тези графики. На часовата цената тръгва очаквано надолу под натиска на късите ордери. До тук добре, но биковете се включват агресивно и се образува първия бичи бар(часова графика). Отново опит да увладеят ситуацията мечките, но без успешно отново втори бичи пин бар.Следват малки барчета и цената пълзи нагоре. Това е един от знаците, че мечките губят тази битка и добрите трейдъри в тези случай с къси позиции нормално затварят и разбират, че са в грешната посока. Да погледнем Н4 Бичи бар следван от доджи бар и отново бичи бар без горна опашка затваря на мм от съпротивата вече е ясно, че няма съпротива от страна на мечките. Всичко това добрите трейдъри е нормално да го забележат и да избягат от късите в противен случай остават в капан и пазара ги отнася. Това е нормалното функциониране на пазара. Затова цената тръгва стремглаво в една посока. Затварянето в случая на късите и отваряне на дълги. От друга страна падането на късите стопове. Разбира се всичко това може да се окаже и фалшив пробив и биковете като мен да се окажем в капан, но това е въпрос на друга тема и е част от играта. Та с две думи добрите трейдъри могат да сменят позициите си във всеки един момент, но при точни правила, а не хаотично. Всичко това е информативно разбира се.
    А каква е разликата при автоматизираните системи според теб?

Честно казано ми е интересно какви ги вършиш и мислиш, защото това което правиш и пишеш ми напомня на това което аз правех и мислех преди години. Защо не го махнеш този грид, от графиката, след като анализираш нива, той само ти бърка мозъка и очите и затруднява забелязването на важните такива?

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

2. Следните 2 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

minkov (12-31-2020)

3. ECN
  4. #22 Свиване на публикацията
    ndimitrov73 не е на линия
    Главен дилър
    Bahagia

ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите Аватара на ndimitrov73
    Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    1 480
    Благодарили са му 3 570 Пъти в
    1 257 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 0
    Цитирай Първоначално написано от K_W Виж мнението
    А каква е разликата при автоматизираните системи според теб?

Честно казано ми е интересно какви ги вършиш и мислиш, защото това което правиш и пишеш ми напомня на това което аз правех и мислех преди години. Защо не го махнеш този грид, от графиката, след като анализираш нива, той само ти бърка мозъка и очите и затруднява забелязването на важните такива?
    Не съм се сетил за грида ще пробвам да видя как ще изглежда. Ами не знам автоматизираните системи могат ли да анализират така като съм го описал тука подробно какво става на пазара. И ако съм от грешната страна да сменя посоката в движение? Не съм спец в автоматиката. И затова допълвам. Някой ден може да обърна повече внимание на автоматизираните системи се надявам.
    ""Човек който управлява всички е силен. Човек който управлява себе си е велик"

I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.

– Bruce Lee

5. Следните 3 потребители изказват благодарности на ndimitrov73 за полезния пост:

K_W (12-31-2020), minkov (12-31-2020)

6. #23 Свиване на публикацията
    minkov е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите Аватара на minkov
    Град
    Къде ли не
    Начислени плащания
    11,308.31 USD
    Благодарности
    34 145
    Благодарили са му 33 146 Пъти в
    9 779 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Не съм се сетил за грида ще пробвам да видя как ще изглежда. Ами не знам автоматизираните системи могат ли да анализират така като съм го описал тука подробно какво става на пазара. И ако съм от грешната страна да сменя посоката в движение? Не съм спец в автоматиката. И затова допълвам. Някой ден може да обърна повече внимание на автоматизираните системи се надявам.
    То това им е хубавото на автоматизираните системи, че не могат да анализират като тебе. А и не е необходимо.
    Хубавото на автоматизираните системи е че не правят това, което може да прави човек - да си фантазира - това не е е точно за твоите анализи, а по принцип.
    Димитров, ти в момента си в анималистичния период от развитието на трейдъра.
    Това не е лош период, но не е правилен. Минава, след известно време.
    Ако не друго, просто разсъжденията за мечки и бикове на валутния пазар са неприемливи.
    Мечки и бикове има при акциите, донякъде при стоките, ама на валутния пазар животните са други - примерно акули и дребни рибоци.
    Защо няма мечки и бикове на валутния пазар се опитай да си обясниш сам.

А товите описания не са описания на това което се случва на пазара, а описание на това което на тебе ти се струва, че се случва на пазара. Вероятно това, което реално се случва няма нищо общо с това което ти описваш, но понякога резултатите съвпадат с твоите прогнози. Ако е по-често ще печелиш, но проблема е, че няма начин да се разбере дали ще е по-честа познаваемоста, така, че да ти гарантира постоянни печалби.

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

7. Следните 5 потребители изказват благодарности на minkov за полезния пост:

K_W (12-31-2020)

8. #24 Свиване на публикацията
    K_W е на линия
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите Аватара на K_W
    Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    4 767
    2 714 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Принципно всичко могата да правят стига да е базирано на ясна инсформация. Ако е на "струва ми се" или нещо субективно, не. Колкото до посоката, обръщат я че и по-бързо от ръчните трейдъри. Те търгуват зададнеи сетъпи в които имат статистическо предимство, не им е нужно да тълкуат, гадаят, анаизират и тн.
    "Markets are never wrong, only opinions are." Jesse Livermore

9. Следните 2 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

minkov (12-31-2020), ndimitrov73 (12-31-2020)

10. #25 Свиване на публикацията
    Главен дилър
    Bahagia

ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите ndimitrov73 е отвъд представите Аватара на ndimitrov73
    Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    1 480
    1 257 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от minkov Виж мнението
    То това им е хубавото на автоматизираните системи, че не могат да анализират като тебе. А и не е необходимо.
    Хубавото на автоматизираните системи е че не правят това, което може да прави човек - да си фантазира - това не е е точно за твоите анализи, а по принцип.
    Ако не друго, просто разсъжденията за мечки и бикове на валутния пазар са неприемливи.
    Мечки и бикове има при акциите, донякъде при стоките, ама на валутния пазар животните са други - примерно акули и дребни рибоци.

А товите описания не са описания на това което се случва на пазара, а описание на това което на тебе ти се струва, че се случва на пазара. Вероятно това, което реално се случва няма нищо общо с това което ти описваш, но понякога резултатите съвпадат с твоите прогнози. Ако е по-често ще печелиш, но проблема е, че няма начин да се разбере дали ще е по-честа познаваемоста, така, че да ти гарантира постоянни печалби.
    Не си прав Минков. Навсякъде на пазарите има бикове и мечки и това движи цената не е нужно да описвам кой кой е. А моите описания са точно това което се случва на пазара. Ако се опиташ да вникнеш ще разбереш това. Не искам да споря с теб но точно това се губи с автоматизираните системи анализа. Не мога да ти кажа дали е за добре или зле ама е така. Както казах не съм спец в автоматиките, но анализа е в основата на ръчната търговия иначе ръчната търговия щеше да е безмислена и щеше да се автоматизира много лесно. Разбира се всичко това е моя гледна точка.

I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.

– Bruce Lee

11. Следният потребител изказва благодарност на ndimitrov73 за полезния пост:

minkov (12-31-2020)

12. #26 Свиване на публикацията
    K_W е на линия
    Централна банка
    Berani

Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    4 767
    2 714 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от minkov Виж мнението

По точно и добре формулирано и казано от това, не ми идва да го напиша

Не си прав Минков. Навсякъде на пазарите има бикове и мечки и това движи цената не е нужно да описвам кой кой е. А моите описания са точно това което се случва на пазара. Ако се опиташ да вникнеш ще разбереш това. Не искам да споря с теб но точно това се губи с автоматизираните системи анализа. Не мога да ти кажа дали е за добре или зле ама е така. Както казах не съм спец в автоматиките, но анализа е в основата на ръчната търговия иначе ръчната търговия щеше да е безмислена и щеше да се автоматизира много лесно. Разбира се всичко това е моя гледна точка.
    То тя си е безмислена, както и такъв тип анализи само дето ти още не си стигнал до това заключение, а ние сме Анализите не са безмислени ако имаш някой новинарски сайт или блог, за да имаш читатели които още не са осъзнали нещата, аз лично и през това съм минал.

13. Следният потребител изказва благодарност на K_W за полезния пост:

minkov (12-31-2020)

14. #27 Свиване на публикацията
    Главен дилър
    Bahagia

Град
    Далече,Далече,Далече
    Начислени плащания
    970.76 USD
    Благодарности
    1 480
    1 257 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от K_W Виж мнението
    По точно и добре формулирано и казано от това, не ми идва да го напиша

То тя си е безмислена, както и такъв тип анализи само дето ти още не си стигнал до това заключение, а ние сме Анализите не са безмислени ако имаш някой новинарски сайт или блог, за да имаш читатели които още не са осъзнали нещата, аз лично и през това съм минал.
    Е добре щом е безмислено ще заключа темата и няма да обяснявам и без това имам достатъчно друга работа. Щом няма нужда от анализи ще си ги правя сам за себе си.

– Bruce Lee

15. Следният потребител изказва благодарност на ndimitrov73 за полезния пост:

K_W (12-31-2020)

16. #28 Свиване на публикацията
    K_W е на линия
    Централна банка
    Berani

Град
    София
    Начислени плащания
    6,616.08 USD
    Благодарности
    4 767
    2 714 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Е добре щом е безмислено ще заключа темата и няма да обяснявам и без това имам достатъчно друга работа. Щом няма нужда от анализи ще си ги правя сам за себе си.
    Както искаш, аз не виждам смисъл да я затваряш, предвид това какво е заглавието. Аз споделям моите виждания, не пречи ти да споделяш твоите и да се получи дискусия.

17. Следните 2 потребители изказват благодарности на K_W за полезния пост:

minkov (12-31-2020), skrasi (12-31-2020)

18. <a href="https://www.instaforex.com/bg/company_news">Форекс портал</a>
  19. #29 Свиване на публикацията
    minkov е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите Аватара на minkov
    Град
    Къде ли не
    Начислени плащания
    11,308.31 USD
    Благодарности
    34 145
    Благодарили са му 33 146 Пъти в
    9 779 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Е, не така с лошото де.
    То е интерсно това дето го разказваш, даже не е грешно, само дето не е много полезно за самата търговия, но е добре да се знае.
    А за тебе мога да кажа, че имаш потенциал, ама трябва да разшириш малко мирогледа, защото от някои твои постове стигам до извода, че познаваш много малка част от теорията за анализи на пазара.
    За да осъзнаеш кое е добро и кое не добро за търговията трябва да изчетеш и останалата част от теорията.

20. Следните 4 потребители изказват благодарности на minkov за полезния пост:

gambletrade (12-31-2020), ndimitrov73 (12-31-2020), skrasi (12-31-2020)

+ Отговор в тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си