+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 71 to 75 of 75

Thread: Умението да не правиш нищо

1. #71 Collapse Post
    K_W is online now
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    4,101
    SubscribeSubscribe
    subscribed: 0
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Както и да го погледнеш, и К_В и jssj сте прави.
    Значи К_В гледа строго математически на пазара. Което не е лошо. Това е и по-сигурния начин да се печели, в смисъл, че реално имаш точно виждане приблизително колко ще си спечелил след 2-3 години, но пък сигурния начин за печеление е малко по-малко печеливш. Мога и да обясня защо, ама мисля, че би трябвало да е ясно за този който разбира.
    Това, за което говори jssj е комбиниран възглед върху пазара - съчетава и математика и философия - тук няма съвсем обективни критерии за вход и изход и винаги има субективен елемент на преценка.
    Понеже търгувам и двата метода мога да кажа, че метода на jssj е доста по-печеливш при правилно изработена философия на търговията, но и доста по-рисков, което го прави и по-вълнуващ, а понякога и по-изнервящ.
    Основния недостатък на този метод е, че не може да бъде тестван реално на история, защото при историята се губят субективните преценки.
    Защо е по-печеливш също мога да обясня, ама мисля, че и това би трябвало да е ясно.

Според мен не би трябвало да се отрича нито единия, нито другия метод, а ако се прилагат комбинирано ще е най-добре, защото се съчетават сигурноста и риска коеот ако не до повече печалби, може да доведе поне до значително намаляване на загубите.
    Jssj казва "Валутния пазар е хаос. Няма прогнози."
    И аз търгувам ръчно и субективно, най-малкото бонусарката няма много други варианти. Търгувам ръчно от двойно повече време отколкото "математически" и с jssj се знаем от бая години, той май търгува и дота по-дълго от мен. Аз го разбирам и като казвам, че ги говори тези неща от позиция на незнание, го правя без да целя да го обидя а да го светна или по-точно да му насоча вниманието към някои неща които е пропуснал и които и аз щях да пропусан ако не се бях хванал със автоматизираните системи. Колкото по-дълго търгуваш толкова по ясно това "Валутния пазар е хаос. Няма прогнози." ти се набива във съзнанието и започва да изглежд единственият сигурен факт. Аз го чух от човека, покрай който чух за първи път за трейдинг, направил и въртял милиони и който се отказа да търгува след 25 години на пазарите. Според мен това е единственета истиан за ръчния трейдър със субективна система. Задънената улица където рано или късно всички такива се озовават. Това е крайната дестинация а всичко останало преди това е clustering illusion https://en.wikipedia.org/wiki/Clustering_illusion
    Ако се замислиш и ти си видял точно това, случайността може да докаара много добри краткосрочни печалби и да вкара всеки в големи заблуди за способностите му, но дългосрочно води до горното заключение на jssj, защото дългосрочно случайността... знаеш.
    Last edited by K_W; 10-12-2020 at 10:41 PM.

2. The Following 14 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Kapitan Salam (10-13-2020), minkov (10-12-2020), Unregistered (12)

3. ECN
  4. #72 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    30,855
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Jssj казва "Валутния пазар е хаос. Няма прогнози."
    И аз търгувам ръчно и субективно, най-малкото бонусарката няма много други варианти. Търгувам ръчно от двойно повече време отколкото "математически" и с jssj се знаем от бая години, той май търгува и дота по-дълго от мен. Аз го разбирам и като казвам, че ги говори тези неща от позиция на незнание, го правя без да целя да го обидя а да го светна или по-точно да му насоча вниманието към някои неща които е пропуснал и които и аз щях да пропусан ако не се бях хванал със автоматизираните системи. Колкото по-дълго търгуваш толкова по ясно това "Валутния пазар е хаос. Няма прогнози." ти се набива във съзнанието и започва да изглежд единственият сигурен факт. Аз го чух от човека, покрай който чух за първи път за трейдинг, направил и въртял милиони и който се отказа да търгува след 25 години на пазарите. Според мен това е единственета истиан за ръчния трейдър със субективна система. Задънената улица където рано или късно всички такива се озовават. Това е крайната дестинация а всичко останало преди това е clustering illusion https://en.wikipedia.org/wiki/Clustering_illusion
    Не казвам, че трябва да се търгува със субективна система, а със система, която търпи оптимизация в процеса на експлоатация.
    Или може да се нарече търговия с отворен край - т.е. можеш да променяш целите в процеса на търговия, като понякога това става на база субективна преценка.
    Разбирам идеята, че е по-добре да имам 50 сигурни сделки, отколкото 49 сигурни и 1 една по моя субективна преценка, което да се различава от сигурните правила. Ако субективната ми преценка е била правилна ще съм спечелил малко повече, ако е била грешна ще съм спечелил малко по-малко. Въпроса е доколко е субективна, субективната преценка?
    И какво би станало, ако вмето 50 сигурни имам 25 сигурни и 25 субективно изтъргувани сдлеки?
    Аз и друг път съм ти го казвал - печелившите сетъпи, които не подлежат на обективно описание (т.е. не могат да се автоматизират) са много повече от тези, които са обективни и могат да се автоматизират и като цяло са много по-печеливши.
    Това, че не могат да се автоматиззират не означава, че са изяло субективни или случайни, а само, че са базирани на състояния на пазара, които нямат точно формално описание.
    Имам много разработени такива сетъпи и мога да ти кажа, че хич не е зле трейдинга по такива методи. Значи т.нар. субективни сетъпи със сигурност се съобразяват с опредления риск, но като цяло са отворени към размера на възможната печалба, което е и предпоставка за по-добри крайни резултати.

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

5. The Following 17 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

Emil Enchev (10-13-2020), gambletrade (10-13-2020), jssj (10-13-2020), Kapitan Salam (10-13-2020), K_W (10-12-2020), Unregistered (12)

6. #73 Collapse Post
    100 is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100's Avatar
    Accrued Payments
    5,265.37 USD
    Thanks
    922
    SubscribeSubscribe
    В интересна насока тръгна темата и аз мога да задам въпрос от друг ъгъл - на база какво си мислим, че субективната ни преценка би била вярна или би имала значение? Как може да се докаже това нещо при положение, че няма как да стане математически, а търговията наживо трябва да е поне 2-3години за може да се направят достатъчно стойностни заключения?

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

7. The Following 5 Users Say Thank You to 100 For This Useful Post:

Alex1977 (10-17-2020), gambletrade (10-13-2020), Kapitan Salam (10-13-2020), minkov (10-13-2020), Unregistered (1)

8. #74 Collapse Post
    K_W is online now
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    4,101
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Не казвам, че трябва да се търгува със субективна система, а със система, която търпи оптимизация в процеса на експлоатация.
    Или може да се нарече търговия с отворен край - т.е. можеш да променяш целите в процеса на търговия, като понякога това става на база субективна преценка.
    Разбирам идеята, че е по-добре да имам 50 сигурни сделки, отколкото 49 сигурни и 1 една по моя субективна преценка, което да се различава от сигурните правила. Ако субективната ми преценка е била правилна ще съм спечелил малко повече, ако е била грешна ще съм спечелил малко по-малко. Въпроса е доколко е субективна, субективната преценка?
    И какво би станало, ако вмето 50 сигурни имам 25 сигурни и 25 субективно изтъргувани сдлеки?
    Аз и друг път съм ти го казвал - печелившите сетъпи, които не подлежат на обективно описание (т.е. не могат да се автоматизират) са много повече от тези, които са обективни и могат да се автоматизират и като цяло са много по-печеливши.
    Това, че не могат да се автоматиззират не означава, че са изяло субективни или случайни, а само, че са базирани на състояния на пазара, които нямат точно формално описание.
    Имам много разработени такива сетъпи и мога да ти кажа, че хич не е зле трейдинга по такива методи. Значи т.нар. субективни сетъпи със сигурност се съобразяват с опредления риск, но като цяло са отворени към размера на възможната печалба, което е и предпоставка за по-добри крайни резултати.
    Все може да се получи генерализиране като не говорим за нещо конкретно и не го изследваме със всякакви методи, та може да кажа нещо което реално няма да евярно или поне ще има изключения. Това на което бих обърнал внимание е именно "отворени към размера на печалба". Ами те чисто и просто си разчитат случайността и да е в тяхна посока.

9. The Following 5 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Alex1977 (10-17-2020), gambletrade (10-13-2020), Kapitan Salam (10-13-2020), minkov (10-13-2020), Unregistered (1)

10. #75 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    30,855
    SubscribeSubscribe
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Все може да се получи генерализиране като не говорим за нещо конкретно и не го изследваме със всякакви методи, та може да кажа нещо което реално няма да евярно или поне ще има изключения. Това на което бих обърнал внимание е именно "отворени към размера на печалба". Ами те чисто и просто си разчитат случайността и да е в тяхна посока.
    Че кой е казал, че не са изследвани? Напротив, изследвал съм ги, даже имам параметри при които със сигурност са печеливши, но идеята при такъв трейд е да се вземе не сигурното, а нещо близко до максимално възможното в конкретния момент, като се минимизират загубите.
    Нещото с което съм се занимавал много дълго време е как да се увеличава печалбата без да се губи много.
    То не е съвсем без математика, ама математиката е изнесена малко в страни.
    Единия метод който съм въвел е да изчислявам статистически кога е оправдано да се поема по-голям риск с цел реализиране на по-голяма печалба - това мисля, че в една друга тема го описвах.
    Другия вариант е базиран на изследване на средната краткосрочна волатилност и промяна на параметрите на системата, което води или доичаване на таргетите или до увеличаване на броя трейдове - за това даже бях пуснал една тема, ама аз по принцип имам проблем да си обяснявам идеите и все никой не може да ме разбере, та до никъде не стигнах.

11. The Following 13 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

Alex1977 (10-17-2020), hanuman (10-13-2020), Kapitan Salam (10-13-2020), Kikos (10-13-2020), K_W (10-13-2020), Lucky13 (10-13-2020), Novak (10-14-2020), Unregistered (6)

+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Subscribed to this thead: 1

Open

Tags for this Thread