+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Какво знаем за формацията чашка с дръжка?

1. #1 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon's Avatar
    Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    5,835

Какво знаем за формацията чашка с дръжка?

Чували ли сте за тази формация - Cup and Handle Setup? Виждали ли сте я на някоя графика? Бихте ли отворили позиция, ако всички правила за търговия на фигурата са изпълнени или не ви се струва достатъчно надеждна формация?
    ... написаното не е сигнал, нито препоръка, а само мнение.

2. Благодарностите под първия пост няма да бъдат зачитани за целите на разпределението на наградния фонд!
  3. #2 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon's Avatar
    Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    5,835
    Формацията "Чашка с дръжка" (Cup and Handle Setup) се разпознава сравнително лесно на по-големите графики като Н4, но сигурно се появява и на м5. Изисква търпение (дълги периоди на консолидация), за да се оформи, но в повечето случаи щедро се отплаща.
    Влиза се в дълга позиция когато цената пробие дръжката (трендовия канал). Стопа се поставя в долната част на дръжката. Препоръчително е да не се влиза с пълен обем от самото начало. Повече риск може да се поеме при пробив и на горната част на чашката (на графиката се вижда като двоен връх). Целта обикновено е височината на чашката нанесена над двойният връх или горната част на чашката. На Н4 това обикновено са поне 2-3 фигури.
    По-наблюдателни трейдъри вероятно биха открили обърната чашка и дръжка на графиката на някоя валутна двойка, но лично аз нямам опит с подобна формация.

Name:  cup.jpg
Views: 29
Size:  33.5 KB

4. For the posts posted after 01.09.20 the likes will be displayed after 31.09.20.
  5. #3 Collapse Post
    minkov is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    29,804
    Фигура като всички останали и с подобна успеваемост.
    Появява се често и по всички фреймове.
    Има стойност за търговията само в случаите, когато се появява в края на силен гренд - тогава успеваемоста на фигурата е много голяма от средната и си струва да се търгува.
    Появата на фигурата в период на рейнджовица или след новини предизвикали лашкане по пазарите е ненадежден сигнал и е по-добре да се пропуска.
    За съжаление тази фигура се появява най-често при новинарски движения, особено на по-малките времеви мащаби.
    Аз понякога я търгувам, но не е от най-любимите ми дигури.

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

6. For the posts posted after 01.09.20 the likes will be displayed after 31.09.20.
  7. #4 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    5,835
    Към момента имам малка позиция с по-скоро изследователска цел, която е базирана на тази фигура. Валутната двойка е eurcad, позицията дълга, цел (засега) горната част на чашката. Графиката е D1.
    Какво ми харесва и какво не? Чашката с дръжка е на голяма графика и се вижда с просто око. Трендлинията на дръжката е пробита, пробива е тестван. Целта ми не е максималната, но при съотношение около 2:1 или около 350:150 точки печалба/стоп мисля, че не е зле. Притеснява ме факта, че цената се намира в низходящ ценови канал, а за да се случи лимита би трябвало горната граница на канала да бъде пробита. Мисля, че при първа възможност ще преместя стопа на нула, за да изчакам спокойно развитието на сделката. Дори и при успешна развръзка, това в никакъв случай не означава, че тази фигура всеки път ще е печеливша.

Name:  cup.png
Views: 17
Size:  46.9 KB

8. For the posts posted after 01.09.20 the likes will be displayed after 31.09.20.
  9. ForexCopy
  10. #5 Collapse Post
    kypa is offline
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Accrued Payments
    31,523.51 USD
    Thanks
    198,190
    Според мен формацията "Чашка с дръжка" е едно от нещата, които някой е искал да измисли просто за да има нещо ново измислено, а не заради резултатите, които може да бъдат извлечени от някакъв вид пазарна зависимост. Няколко пъти съм се опитвал да го търгувам и като цяло да размишлявам върху него, всеки път безуспешно. Логическо основание за изпълнението на таргета де факто няма - той не част от някакъв вид тренд и/или високо волатилен период от приключването на такъв както повечето т. нар. класически графични сетъпи. Не включва и някакво конкретно основание, поради което да смятаме, че към момента на отваряне на сделката започва някакъв вид тренд, каквото други макар и не "класически" сетъпи включват. Според мен сетъпът поне в заводският му вид не трябва да се търгува, поне не ако от сделката искаме да очакваме някакъв вид печалба.
    stonks

11. For the posts posted after 01.09.20 the likes will be displayed after 31.09.20.
+ Reply to Thread