+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Какво е рекламация? Какъв е вашият опит с направена рекламация в България?

1. #1 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon's Avatar
    Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    5,874

Какво е рекламация? Какъв е вашият опит с направена рекламация в България?

Какво предпочитате - да ви върнат парите или да си купите друга стока на същата или по-висока цената? Каква е по-често срещаната практика в магазините у нас? Имаме ли законно право да поискаме да ни върнат парите за дефектна стока, а не да си купим друга на същата или по-висока стойност?
    ... написаното не е сигнал, нито препоръка, а само мнение.

2. The Following 2 Users Say Thank You to balcon For This Useful Post:

GeorgiRR (09-12-2020), K_W (09-16-2020)

3. ForexCopy
  4. #2 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon's Avatar
    Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    5,874
    Позовавайки се на моя опит магазините, които връщат пари без да задават въпроси или да поставят условия са прекалено малко у нас. Дори големи чуждестранни търговски вериги предлагат единствено при направена рекламация, да бъде направена покупка на друга стока от магазина на същата или по-висока стойност. Възможно е стойността да бъде по-ниска и тогава все пак да се стигне до някакво фактическо връщане на пари, но тогава задължително плащането на вече закупената стока трябва да е било в брой (кеш), не с карта. А за да се случи въобще ходенето по мъки наречено рекламация, най-важното е да се представи касов бон. Тънкия момент е, че той с времето избледнява и не е лошо докато се чете да се преснеме.

5. The Following User Says Thank You to balcon For This Useful Post:

GeorgiRR (09-12-2020)

6. #3 Collapse Post
    GeorgiRR is offline
    Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Accrued Payments
    20,215.95 USD
    Thanks
    9,935
    Според мен по хиперверигите са коректни. Случвало ми се е водоструйка да рекламирам. Приеха е както си е по договор и в определен срок бе отремонтирана. И то за стока пристигнала от Китай. Верно и че маркови стоки трудно ще намери човех по хиперверигите. Марковите са си в специализирани магазини и там би трябвало да са с една идея по добри в отношение обслужване на клиенти в процедура на рекламация. Много е важно правилната експлоатация на съответния уред. Свидетел съм в офис, дето шефката да прави икономии, включва и изключва климатика пет пъти на ден. Накрая компресора му изпуши още на третия месец. И кой е виновен в случая. За да е ефективен най напред един климатик, той трябва да е включен нонстоп, и веднъж достигнал необходимата температура за помещението, след това той само я потдържа, не работи на пълно натоварване.

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

7. The Following User Says Thank You to GeorgiRR For This Useful Post:

lyubo (09-12-2020)

8. #4 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    5,874
    Определено най-доволен съм оставал от направените рекламации в немската хранителна верига с главно Л. Сещам се за скъпа орехотрошачка, която се огъна още от първия орех и ми върнаха парите момента, в който им я показах, както и за месомелачка, която си надъвка силиконовото уплътнение още с първото смляно месо. Парите за мелачката ми ги върнаха, но изхвърлих и месото.
    Явно гъвкавата политика да се върнат веднага парите е въпрос на договорености между веригата и доставчиците на стоки, като се разчита на големите обороти и популярност на веригата. В крайна сметка печели клиента, а производителя предполагам предварително е калкулирал в цената определен минимален процент върнати дефектни стоки, а когато този процент не се случи, предполагам, че и той е доволен. Все пак подобни случаи са рядкост, предвид на това, че повечето стоки са с 3 години гаранция, но понякога, за да се стигне до рекламация на дадена стока, роля има и човешкия фактор.

9. #5 Collapse Post
    Orion is online now
    Администратор
    Mengintai

Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion е радост за учите Orion's Avatar
    Thanks
    571
    Темата се отдалечи от въпроса каква е същността на рекламацията и за това е преместена във "Въпроси и Отговори".

Though trading on financial markets entails high risk, still it can generate extra income on condition that you apply the right approach. By choosing a reliable broker such as InstaForex you get access to the international financial markets and open your way towards financial independence. You can sign up here.

10. The Following User Says Thank You to Orion For This Useful Post:

lyubo (09-12-2020)

11. #6 Collapse Post
    Emil Enchev is offline
    Централна банка
    Semilir

Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev's Avatar
    Accrued Payments
    3,587.63 USD
    Thanks
    6,441
    Според тъковен речник:
    реклама̀ция
    мн. рекламации, ж. Претенция за заплащане на обезщетение за некачествена стока.

От моя скромен опит при връщане на некачествен продукт обратно на магазинера - то има правопропорционална зависимост между размера на търговския обект, от който съм си закупил лошото нещо, и съпротивата и яростния отпор, който получавам при опита ми да им го връча обратно. Като не съм забелязал изключения в тази зависимост, което пък я прави изключение. Последно връщах вкиснато тесто в квартално магазинче, ей така за спорта, благодарение на което научих доста нови неща из областите на химия, биохимия, технологии на производство и съхранение и още няколко, дето не запомних. Като изпитам глад за информация в колбасарския сектор - връщам някой лепнещ кренвирш. Като цяло, за дребни суми нямам време да се занимавам с глупости и просто изхвърлям гадорията. С рекламации в големите вериги не съм имал никога и никакви проблеми. Връщах в Лидл(Lidl) перфоратор на Parkside с оказал реверс - даже не отвориха куфара. Можеше спокойно да съм го напълнил с тухли например. Просто си го отнесоха и ми върнаха парите. В Кауфланд(Kaufland) беше същата работа. В Бриколаж(Mr.Bricolage) редовно си подменям LED осветлението гаранционно. Жена ми се заяде за бюджетен комплект ножове купен от малко магазинче за битови боклуци на пазара до нас. Джиджани ножлета, ама ръждясаха още докато ги приближим до мивката. Пет-шейсе лева, нищо кой знае какво като стойност. Е, познайте, ... дали успя да ги върне, смени или вземе парите? Нищо от всичките изброени опции. Викна му всички възможни държавни структури, затвориха го, създаде му главоболия за много повече, но и тя не получи нищо накрая. Затова, за по-сериозните неща ползвам по-сериозните търговци, а за такива, дето съм приел, че може да бъдат преглътнати - където ми падне.

12. #7 Collapse Post
    100 is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100's Avatar
    Accrued Payments
    5,265.37 USD
    Thanks
    864
    Lidl наистина са доста коректни, познавам много хора, които буквално злоупотребяват. От друга страна в бг можеш да има много сериозни проблеми при гаранционни рекламации, а не просто връщане на продукт, за приемер трите оператора.

Много жалко е че българина се опитва вианги да прецака системата и тук, като пример мога да дам хора, които искат да върнат продукт в немарливо състояния, стабилно количество следи от употреба и хамалски разкъсана опаковка. Е колко е трудно да извадиш продукта, да го пробваш без да правиш щети и да да го върнеш ако е необходимо? Така върнат продавача какво да го прави след като не става за повторна продажба?

13. #8 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    10,579
    Случвало ми се да връщам стока и не съм имала никакви проблеми. Например за Лидъл знам, че това е редовна практика. Основната причина е, че в магазините им се продават и дрехи, но нямат пробни. Затова понякога си купуваш нещо, което като пробваш в къщи се оказва, че не ти е удобно. Отиваш и го връщаш. Дават ти парите съвсем любезно без да го правят на проблем. А относно рекламациите мога да кажа, че повечето търговци са много коректни и внимателни в подобна ситуация. Това вероятно е защото има голяма конкуренция и борбата за всеки доволен клиент е епична. А и техниката много напредна и това допълнително помага при рекламациите. Ние имахме подобен случай. В един голям хранителен магазин ни бяха таксували една стока в повече. Отидохме чак на другия ден, защото в текущия вече беше твърде късно. С касовата бележка направихме рекламция на касата където ни бяха таксували допълнителния продукт. Извикаха управител и той слезе при камерите, за да изгледа записите от тази каса. После се върна и ни се извини за грешката. Дори ни обясни подробно какво точно се е случило на предния ден. Веднага ни върнаха и надвзетата сума. Така че стават грешки и това е нормално. Все пак сме хора, нали? Важното е да има извинение и прошка!

+ Reply to Thread

Subscribed to this thead: 1

Open

Tags for this Thread