+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17

Thread: Какво липсва най-много на начинаещият трейдър?

1. #11 Collapse Post
    L&T is offline
    Професия:Трейдър
    Bahagia

L&T е много добър L&T е много добър L&T е много добър L&T е много добър L&T е много добър L&T's Avatar
    Accrued Payments
    34.19 USD
    Thanks
    281
    Тъй като аз от съвсем скоро се занимавам с това, мога за мен ба кажа лично. Търпение, знание,, увереност,. Като всяко начало е трудно, гледаш, четеш, не разбираш. Но след години когато се обърна на зад и ако продължа да се занимавам де,ще мисля по-различен начин. Човек се учи докато е жив

2. The Following 6 Users Say Thank You to L&T For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), hanuman (07-31-2020), K_W (07-31-2020), Unregistered (3)

3. #12 Collapse Post
    hanuman is online now
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman's Avatar
    Accrued Payments
    14,274.68 USD
    Thanks
    22,756
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Всъщност като се замислите във всеки един момент до най-дълбока старост трейдъра постоянно е убеден, че нищо не му липсва. Не е само при начинаещите. И чак когато стигне до ново ниво на познание, осъзнава, че това новото би трябвало да му е липсвало преди.
    Не, не съм съгласен, 15 г и все ми липсват много неща, мине ли първоначалния период на самоувереност, все има какво да се учи, все нещо недостига.

4. The Following 6 Users Say Thank You to hanuman For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), K_W (07-31-2020), semion (07-31-2020), Unregistered (3)

5. #13 Collapse Post
    K_W is online now
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    3,256
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Всъщност като се замислите във всеки един момент до най-дълбока старост трейдъра постоянно е убеден, че нищо не му липсва. Не е само при начинаещите. И чак когато стигне до ново ниво на познание, осъзнава, че това новото би трябвало да му е липсвало преди.
    Не съм съгласен, ако питаш трейдъра с няколко месеца опит ще ти каже, че му липсват пари, че големите и брокера го обират защото няма достатъчно капитал, иначе е нямало да му удари кола, защото тъкмо цената е обърнала.

Ако питаш по-опитния трейдър той ще ти каже, че му липсват знания, затова се е записал на един страхотен курс, където лектора ще му даде безплатно печеливша система.

Ако питаш трейдъра с дългогодишен опит ще ти каже, че му липсват няколко милиона, защото с това което реалистично правят повечето системи ти трябват толкова за да изкарваш големи пари.

Ако питаш успелия опитен трейдър който върти милиони, в много случаи ще ти каже че му липсват приятелите близките, които е изгубил по пътя да стане успешен трейдър

6. The Following 11 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), gambletrade (07-31-2020), hanuman (07-31-2020), L&T (07-31-2020), semion (07-31-2020), Unregistered (4), Zagorka (07-31-2020), КинО (07-31-2020)

7. #14 Collapse Post
    semion is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion's Avatar
    Accrued Payments
    4,744.65 USD
    Thanks
    4,151
    Лично на мен в началото най-много ми липсваше опитен човек, който сам е успял в този занаят. Дори и да не ме учи, но само да ме насочи в правилната посока и да ме предупреди за най-големите илюзии и най-важните грешки...
    "Докато не започнах да ползвам интернет, не знаех, че по света има толкова идиоти". Станислав Лем.
    Освен чужди неприятности има и други радости в живота!

„Ти си длъжен да правиш добро от злото, защото то няма от какво друго вече да се прави.“ Робърт Пен Уорън

8. The Following 6 Users Say Thank You to semion For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), hanuman (07-31-2020), L&T (07-31-2020), Unregistered (3)

9. #15 Collapse Post
    Alex1977 is online now
    Централна банка
    Berani

Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977's Avatar
    Accrued Payments
    4,907.32 USD
    Thanks
    10,430
    Според мен първта липса е на пари.Втората на 100 % стратегия за печалба дори да е с годишна печалба 1% ,но да са на 100 % сигурни, и изпълними.Третата е на търпението да дочакаш печалбата без да промениш нищо в стратегията си .Ако си успял след доказателството че печели ,и на края на годината видиш единият процент в джоба ,тогава идва следващото ниво .Следващото ниво е защо само 1 или 5 % е печалбата къде ми е грешката?А ако някой ден си на 100% сигурен че можеш да печелиш идва трето ниво.А трето ниво е че не разполагаш със свободни 20 000 ,50 000 или 100 000 !И трябва толкова голяма дисциплина че и военните да ви завидят.

10. The Following User Says Thank You to Alex1977 For This Useful Post:

semion (07-31-2020)

11. #16 Collapse Post
    Alex1977 is online now
    Централна банка
    Berani

Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977's Avatar
    Accrued Payments
    4,907.32 USD
    Thanks
    10,430
    Quote Originally Posted by semion View Post
    Лично на мен в началото най-много ми липсваше опитен човек, който сам е успял в този занаят. Дори и да не ме учи, но само да ме насочи в правилната посока и да ме предупреди за най-големите илюзии и най-важните грешки...
    Ами да мен с пазарите ме запознаха двама мои приятели ,които са по големи поне с по 10 години от мен.Единия се хвалеше че трейдва паунд йена а другия беше на БФБ .И така първо при единия после при другия и учиш .Но има един проблем ,че не трябва да вярваш сляпо на всяка дума ,и трябва предварително да си бил добър психолог за да разбереш кога човекът отсреща чеше егото си (без покритие).Но аз пазарите са ми в главата много преди да излезе форекс търговията .Писал съм мисля преди за тва.В секи ден при ходене на кафе от 13 годишна възраст минавам покрай чейндж бюра и банки на които отвън са им написани стойности на валути те за денят.И от там забелязах че има движения в годините един път долара беше 1.50 друг път 1,40 един път беше 3200 и така.

12. The Following User Says Thank You to Alex1977 For This Useful Post:

semion (07-31-2020)

13. #17 Collapse Post
    L&T is offline
    Професия:Трейдър
    Bahagia

L&T е много добър L&T е много добър L&T е много добър L&T е много добър L&T е много добър L&T's Avatar
    Accrued Payments
    34.19 USD
    Thanks
    281
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Не съм съгласен, ако питаш трейдъра с няколко месеца опит ще ти каже, че му липсват пари, че големите и брокера го обират защото няма достатъчно капитал, иначе е нямало да му удари кола, защото тъкмо цената е обърнала.

Ако питаш по-опитния трейдър той ще ти каже, че му липсват знания, затова се е записал на един страхотен курс, където лектора ще му даде безплатно печеливша система.

Ако питаш трейдъра с дългогодишен опит ще ти каже, че му липсват няколко милиона, защото с това което реалистично правят повечето системи ти трябват толкова за да изкарваш големи пари.

Ако питаш успелия опитен трейдър който върти милиони, в много случаи ще ти каже че му липсват приятелите близките, които е изгубил по пътя да стане успешен трейдър
    Това което си написал страшно много ми харесва и в мойте очи е цялата истина.Особено последния цитат, вече като имаш финансова независимост, осъзнаваш КОЛКО много си загубил за да я постигнеш.

14. The Following User Says Thank You to L&T For This Useful Post:

K_W (07-31-2020)

+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Subscribed to this thead: 1

Open