+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: Какво липсва най-много на начинаещият трейдър?

1. #11 Collapse Post
    L&T is offline
    Дилър
    Bahagia

L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T's Avatar
    Accrued Payments
    34.19 USD
    Thanks
    357
    Тъй като аз от съвсем скоро се занимавам с това, мога за мен ба кажа лично. Търпение, знание,, увереност,. Като всяко начало е трудно, гледаш, четеш, не разбираш. Но след години когато се обърна на зад и ако продължа да се занимавам де,ще мисля по-различен начин. Човек се учи докато е жив

2. The Following 8 Users Say Thank You to L&T For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), hanuman (07-31-2020), K_W (07-31-2020), sorento (Today), Unregistered (4)

3. #12 Collapse Post
    hanuman is online now
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman's Avatar
    Accrued Payments
    14,274.68 USD
    Thanks
    22,898
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Всъщност като се замислите във всеки един момент до най-дълбока старост трейдъра постоянно е убеден, че нищо не му липсва. Не е само при начинаещите. И чак когато стигне до ново ниво на познание, осъзнава, че това новото би трябвало да му е липсвало преди.
    Не, не съм съгласен, 15 г и все ми липсват много неща, мине ли първоначалния период на самоувереност, все има какво да се учи, все нещо недостига.

4. The Following 8 Users Say Thank You to hanuman For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), K_W (07-31-2020), Maikal (Today), semion (07-31-2020), sorento (Today), Unregistered (3)

5. #13 Collapse Post
    K_W is online now
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    3,283
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Всъщност като се замислите във всеки един момент до най-дълбока старост трейдъра постоянно е убеден, че нищо не му липсва. Не е само при начинаещите. И чак когато стигне до ново ниво на познание, осъзнава, че това новото би трябвало да му е липсвало преди.
    Не съм съгласен, ако питаш трейдъра с няколко месеца опит ще ти каже, че му липсват пари, че големите и брокера го обират защото няма достатъчно капитал, иначе е нямало да му удари кола, защото тъкмо цената е обърнала.

Ако питаш по-опитния трейдър той ще ти каже, че му липсват знания, затова се е записал на един страхотен курс, където лектора ще му даде безплатно печеливша система.

Ако питаш трейдъра с дългогодишен опит ще ти каже, че му липсват няколко милиона, защото с това което реалистично правят повечето системи ти трябват толкова за да изкарваш големи пари.

Ако питаш успелия опитен трейдър който върти милиони, в много случаи ще ти каже че му липсват приятелите близките, които е изгубил по пътя да стане успешен трейдър

6. The Following 13 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), gambletrade (07-31-2020), hanuman (07-31-2020), L&T (07-31-2020), Maikal (Today), semion (07-31-2020), sorento (Today), Unregistered (4), Zagorka (07-31-2020), КинО (07-31-2020)

7. #14 Collapse Post
    semion is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion's Avatar
    Accrued Payments
    4,744.65 USD
    Thanks
    4,251
    Лично на мен в началото най-много ми липсваше опитен човек, който сам е успял в този занаят. Дори и да не ме учи, но само да ме насочи в правилната посока и да ме предупреди за най-големите илюзии и най-важните грешки...

8. The Following 8 Users Say Thank You to semion For This Useful Post:

Alex1977 (07-31-2020), hanuman (07-31-2020), L&T (07-31-2020), Maikal (Today), sorento (Today), Unregistered (3)

9. #15 Collapse Post
    Alex1977 is online now
    Централна банка
    Berani

Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977's Avatar
    Accrued Payments
    4,907.32 USD
    Thanks
    10,512
    Според мен първта липса е на пари.Втората на 100 % стратегия за печалба дори да е с годишна печалба 1% ,но да са на 100 % сигурни, и изпълними.Третата е на търпението да дочакаш печалбата без да промениш нищо в стратегията си .Ако си успял след доказателството че печели ,и на края на годината видиш единият процент в джоба ,тогава идва следващото ниво .Следващото ниво е защо само 1 или 5 % е печалбата къде ми е грешката?А ако някой ден си на 100% сигурен че можеш да печелиш идва трето ниво.А трето ниво е че не разполагаш със свободни 20 000 ,50 000 или 100 000 !И трябва толкова голяма дисциплина че и военните да ви завидят.

10. The Following 4 Users Say Thank You to Alex1977 For This Useful Post:

Kikos (08-05-2020), Maikal (Today), semion (07-31-2020), sorento (Today)

11. #16 Collapse Post
    Alex1977 is online now
    Централна банка
    Berani

Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977's Avatar
    Accrued Payments
    4,907.32 USD
    Thanks
    10,512
    Quote Originally Posted by semion View Post
    Лично на мен в началото най-много ми липсваше опитен човек, който сам е успял в този занаят. Дори и да не ме учи, но само да ме насочи в правилната посока и да ме предупреди за най-големите илюзии и най-важните грешки...
    Ами да мен с пазарите ме запознаха двама мои приятели ,които са по големи поне с по 10 години от мен.Единия се хвалеше че трейдва паунд йена а другия беше на БФБ .И така първо при единия после при другия и учиш .Но има един проблем ,че не трябва да вярваш сляпо на всяка дума ,и трябва предварително да си бил добър психолог за да разбереш кога човекът отсреща чеше егото си (без покритие).Но аз пазарите са ми в главата много преди да излезе форекс търговията .Писал съм мисля преди за тва.В секи ден при ходене на кафе от 13 годишна възраст минавам покрай чейндж бюра и банки на които отвън са им написани стойности на валути те за денят.И от там забелязах че има движения в годините един път долара беше 1.50 друг път 1,40 един път беше 3200 и така.

12. The Following 5 Users Say Thank You to Alex1977 For This Useful Post:

hanuman (Today), Kikos (08-05-2020), Maikal (Today), semion (07-31-2020), sorento (Today)

13. #17 Collapse Post
    L&T is offline
    Дилър
    Bahagia

L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T е всеизвестен L&T's Avatar
    Accrued Payments
    34.19 USD
    Thanks
    357
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Не съм съгласен, ако питаш трейдъра с няколко месеца опит ще ти каже, че му липсват пари, че големите и брокера го обират защото няма достатъчно капитал, иначе е нямало да му удари кола, защото тъкмо цената е обърнала.

Ако питаш по-опитния трейдър той ще ти каже, че му липсват знания, затова се е записал на един страхотен курс, където лектора ще му даде безплатно печеливша система.

Ако питаш трейдъра с дългогодишен опит ще ти каже, че му липсват няколко милиона, защото с това което реалистично правят повечето системи ти трябват толкова за да изкарваш големи пари.

Ако питаш успелия опитен трейдър който върти милиони, в много случаи ще ти каже че му липсват приятелите близките, които е изгубил по пътя да стане успешен трейдър
    Това което си написал страшно много ми харесва и в мойте очи е цялата истина.Особено последния цитат, вече като имаш финансова независимост, осъзнаваш КОЛКО много си загубил за да я постигнеш.

14. The Following 3 Users Say Thank You to L&T For This Useful Post:

hanuman (Today), K_W (07-31-2020), Maikal (Today)

15. #18 Collapse Post
    AVAngelov is online now
    Стажант
    Не е зададено настроение

AVAngelov скоро ще бъде известен AVAngelov скоро ще бъде известен AVAngelov's Avatar
    Accrued Payments
    0.00 USD
    Thanks
    71
    Търгувам от около 3 месеца,така,че определено съм начинаещ.Липсват ми умения,опит,време,абе май почти всичко.
    Може би най-голямата липса е тази на време,защото поради нея няма как да подобря по-бързо уменията и да увелича опита си и поради това нещата се случват доста бавно. Трудно е да си на работа от 8 до 5 и да ти остава достатъчно време за трейдинг,за четене на книги и друг вид обучение,а и все пак не е само работа и Форекс.
    Другата липса която аз усещам е на ментор,със сигурност би било по-лесно да има някой който да ти каже къде грешиш,кое правиш правилно и да ти иобясни някой неща които няма как да научиш освен след години на пазара.
    За парите не съм съгласен,защото не може сега да започваш,да нямаш никакъв опит и да искаш да търгуваш с повече пари.Мисля,че в началото(първите 6 месеца-1 година) трябва да гледаш колко пипса правиш на месец,а не колко пари и ако за този период подържаш някакво добро ниво на спечелени пипсове тогава вече може да увеличиш сумата с която тъгуваш.
    Общо взето това е, осъзнавам,че ми липса почти всичко,но се опитвам малко по-малко да се подобрявам,но това се случва доста бавно,мисля,че е заради липсата на достатъчно свободно време,но може би и това е процес който не може да се получи бързо,ако разбира се въобще се получи

16. The Following 3 Users Say Thank You to AVAngelov For This Useful Post:

hanuman (Today), Maikal (Today), minkov (Today)

17. #19 Collapse Post
    hanuman is online now
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman's Avatar
    Accrued Payments
    14,274.68 USD
    Thanks
    22,898
    AVAngelov, много добре те разбирам за времето. Аз започнах в годината в която се роди големият ми син, и познай работа бебе, а не беше и 8 часова работа. Но въпреки ограниченото ти време се постарай да не претупваш нещата, когато изучаваш нещо отдели му достатъчно време да изчетеш много за него, да го търсиш по графиките и накрая да го тестваш. По добре научи майсторски 1 сетъп, една фигура или индикатор, така, че да ти носи пари и после друг и друг, отколкото много неща омешано от всичко по малко. Така според мен поне, ще имаш повече полза.
    И един малък послепис - слагай интервал след запетайката, че са ми трили постове заради това.

18. The Following 2 Users Say Thank You to hanuman For This Useful Post:

AVAngelov (Today), minkov (Today)

19. ForexCopy
  20. #20 Collapse Post
    Maikal is online now
    Старши дилър
    Bermuka tebal

Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal има блестящо бъдеще Maikal's Avatar
    Accrued Payments
    416.55 USD
    Thanks
    652
    Аз търгува от зимата, липсват ми знания - признавам си го. И съм търпелив и не съм алчен на. Радвам се на 5 долара печалба и малко по малко така докато стане време да изтегля нещо. Но знанията и опита ми липсват и се усеща много. Другото което не ми досига е време. Време да чета и да се усъвършенствам ама макар и минималните печалби които правя все си мисля че имат усет за трейдинг. Просто още е прекалено рано за да бъда добър трейдър.

+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Subscribed to this thead: 1

Open