+ Reply to Thread
Page 15 of 16 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 LastLast
Results 141 to 150 of 158

Thread: Грешки на начианещият трейдър ЧАСТ III: Контрол на емоциите

1. #141 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    27,504
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Те янките могат и да имат такъв лаф, ама той не е мисля, че важи за България. Защото ако се огледаш ще видиш, че в наша малка България повечето хора с много пари са или в ареста или бегълци в чужбина, защото са клиенти на прокуратурата. Така че това с печеленето на много пари не е толкова важно. Да не каже, че си е направо опасно. После трябва не само да ги задържиш тези пари, но и да докажеш, че са спечелени по честен начин. Затова зарежи ги янките и нека се върнем на нашите поговорки, където някой беше казал, че в България хората много мразят успелите и богатите.
    нашенските поговорки за парите и акъла запозват с "Акъл не ща, пари ми дай"
    и завършват с "накарай мързеливия на работа и той ще те научи на акъл", като между тези два крайъгълни камъка на българската душевност има още много и все толкова показателни

2. The Following 10 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (06-28-2020), big_shark2 (06-28-2020), gambletrade (06-27-2020), hanuman (06-28-2020), K_W (06-28-2020), Lucky13 (07-07-2020), Unregistered (3), КинО (06-28-2020)

3. ECN
  4. #142 Collapse Post
    big_shark2 is online now
    Главен дилър
     Geli

big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2's Avatar
    Accrued Payments
    1,523.40 USD
    Thanks
    1,074
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    нашенските поговорки за парите и акъла запозват с "Акъл не ща, пари ми дай"
    и завършват с "накарай мързеливия на работа и той ще те научи на акъл", като между тези два крайъгълни камъка на българската душевност има още много и все толкова показателни
    Тези поговорки са типично български, навсякъде по света се ценят знанята докато при нас се цени КЕШ Което не е лошо де Има и друго, не ми давай риба....научи ме да си я ловя сам - което мисля е по-добрия вариант

5. The Following 9 Users Say Thank You to big_shark2 For This Useful Post:

alba (06-28-2020), hanuman (06-28-2020), K_W (06-28-2020), minkov (06-28-2020), semion (06-28-2020), Unregistered (3), William Gan (06-28-2020)

6. #143 Collapse Post
    hanuman is online now
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman's Avatar
    Accrued Payments
    14,274.68 USD
    Thanks
    21,883
    Абе какъв акъл ви гони тука, дай тука яко кеш и лапачка па ела да ме видиш..... Е те това е масово нашенско мислене, и за допълнение да се оплакваме наляво надясно. Но темата е за емоциите и контрола върху тях. Има една тънкост, че емоциите се контролират в самото начало. Позволиш ли им да избухнат, все едно да контролираш избухнала граната, така че ако искаме да не ни се бъркат емоциите в търговията, то трябва да сядаме пред графиката с хладен ум, и контрола да е върху това да си остане хладен докато не приключим.

7. The Following 10 Users Say Thank You to hanuman For This Useful Post:

alba (06-28-2020), big_shark2 (06-29-2020), Emil Enchev (06-30-2020), K_W (06-28-2020), minkov (06-28-2020), semion (06-28-2020), Unregistered (4)

8. #144 Collapse Post
    big_shark2 is online now
    Главен дилър
     Geli

big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2's Avatar
    Accrued Payments
    1,523.40 USD
    Thanks
    1,074
    Quote Originally Posted by hanuman View Post
    Абе какъв акъл ви гони тука, дай тука яко кеш и лапачка па ела да ме видиш..... Е те това е масово нашенско мислене, и за допълнение да се оплакваме наляво надясно. Но темата е за емоциите и контрола върху тях. Има една тънкост, че емоциите се контролират в самото начало. Позволиш ли им да избухнат, все едно да контролираш избухнала граната, така че ако искаме да не ни се бъркат емоциите в търговията, то трябва да сядаме пред графиката с хладен ум, и контрола да е върху това да си остане хладен докато не приключим.
    Определено изтървеш ли "коня" вече е късно Според мен контрола е свързан с манталитета и характера на всеки човек, той е вроден или се изгражда още в ранние години ....нещо като дете, не се ли научиш още в началото после става малко "мисията невъзможна". Свикнеш ли още в начлото на агресивна търговия как ще се задоволиш с малко и свикнеш на търпение и хладен разум

9. The Following 5 Users Say Thank You to big_shark2 For This Useful Post:

alba (07-07-2020), Fafa (06-29-2020), hanuman (06-29-2020), minkov (06-29-2020), Unregistered (1)

10. #145 Collapse Post
    Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Accrued Payments
    14,260.74 USD
    Thanks
    10,194
    Като вземеш да губиш постоянно и методично, би трябвало да ти уври главата , че това не е начина и трябва да промениш нещо. Иначе всички знаем какво следва.

11. The Following 7 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

alba (07-07-2020), big_shark2 (06-29-2020), hanuman (06-29-2020), minkov (06-29-2020), Novak (07-07-2020), Unregistered (2)

12. #146 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    27,504
    Quote Originally Posted by big_shark2 View Post
    Определено изтървеш ли "коня" вече е късно Според мен контрола е свързан с манталитета и характера на всеки човек, той е вроден или се изгражда още в ранние години ....нещо като дете, не се ли научиш още в началото после става малко "мисията невъзможна". Свикнеш ли още в начлото на агресивна търговия как ще се задоволиш с малко и свикнеш на търпение и хладен разум
    Сама по себе си агресивната търговия не е нещо което се прави без да се мисли и още по-малко се прави припряно и в афектирано състояние.
    Понеже аз се имам за умерено агресивен, не мисля, че правя нещо прибързано или без да съм го обмислил.
    Понеже търгувам на много малките ТФ просто ми се налага да мисля малко по-бързо, но поне за мен бързото мислене не е проблем

13. The Following 8 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (07-07-2020), big_shark2 (06-29-2020), Emil Enchev (07-07-2020), hanuman (06-29-2020), K_W (06-30-2020), semion (06-30-2020), Unregistered (2)

14. #147 Collapse Post
    big_shark2 is online now
    Главен дилър
     Geli

Accrued Payments
    1,523.40 USD
    Thanks
    1,074
    Сама по себе си агресивната търговия не е нещо което се прави без да се мисли и още по-малко се прави припряно и в афектирано състояние.
    Понеже аз се имам за умерено агресивен, не мисля, че правя нещо прибързано или без да съм го обмислил.
    Понеже търгувам на много малките ТФ просто ми се налага да мисля малко по-бързо, но поне за мен бързото мислене не е проблем
    Определено бързото мислене и острия ум в агресиваната търговия са .....безценни Все пак не говорим за търговия за дневна или седмична графика че да има време за обмисяне с часове или дни И аз съм привърженик на интрадей търгвията и си слдея нещата а М30 или Н1

15. The Following 7 Users Say Thank You to big_shark2 For This Useful Post:

alba (07-07-2020), K_W (06-30-2020), minkov (06-30-2020), semion (06-30-2020), Unregistered (3)

16. #148 Collapse Post
    semion is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion's Avatar
    Accrued Payments
    4,744.65 USD
    Thanks
    3,890
    Прав си абсолютно. Думата "агресивен" приложена към валутната търговия значи стратегии, които са изработени с предвид на повече рискове и, съответно, повече печалби, за разлика от консервативната търговия. Това може да бъде и по-голям левъридж, с по-голям лот, търговия на по-волатилни пазари, по време на новини, ни никак и без акъл. Припряността обикновено води до загуби, а в афектирано състояние най-добре е изобщо да се изключи компа...
    "Докато не започнах да ползвам интернет, не знаех, че по света има толкова идиоти". Станислав Лем.
    Освен чужди неприятности има и други радости в живота!

„Ти си длъжен да правиш добро от злото, защото то няма от какво друго вече да се прави.“ Робърт Пен Уорън

17. The Following 7 Users Say Thank You to semion For This Useful Post:

alba (07-07-2020), K_W (06-30-2020), minkov (06-30-2020), Unregistered (4)

18. #149 Collapse Post
    Lucky13 is offline
    Дилър
    Не е зададено настроение

Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13's Avatar
    Accrued Payments
    212.89 USD
    Thanks
    693
    K_W, имаш ли представа, дали са правени някакви изследвания, върху търговските умение и способности при психопатите? Защото според грубата дефиниция на психопатията, това са хора лишени от емоции и въртуозни манипулатори. Което звучи добре, като се има предвид дяла на емоциите в търговията. Преди време, бях попаднал на някакви изследвания, в които се твърдеше, че във финансовия сектор има силно изразено натрупване на психопати, доста по-осезаемо, отколкото в други сектори.

Всеки който има конкретно инфо, да го сподели.

19. The Following 7 Users Say Thank You to Lucky13 For This Useful Post:

alba (07-07-2020), gambletrade (07-07-2020), hanuman (07-07-2020), K_W (07-07-2020), Unregistered (3)

20. #150 Collapse Post
    K_W is online now
    Маркет мейкър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    2,993
    Quote Originally Posted by Lucky13 View Post
    K_W, имаш ли представа, дали са правени някакви изследвания, върху търговските умение и способности при психопатите? Защото според грубата дефиниция на психопатията, това са хора лишени от емоции и въртуозни манипулатори. Което звучи добре, като се има предвид дяла на емоциите в търговията. Преди време, бях попаднал на някакви изследвания, в които се твърдеше, че във финансовия сектор има силно изразено натрупване на психопати, доста по-осезаемо, отколкото в други сектори.

Всеки който има конкретно инфо, да го сподели.
    Не съм срещал подобно изследване, но е възможно
    Със сигурност за да си добър трейдър трябва да си с притъпени емоции. Със сигурност тестостерона доминира сектора.
    Каква ти е идеята с това за психопатите, цлили ли трябва а си поставяме

21. The Following 9 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

hanuman (07-07-2020), Lucky13 (07-07-2020), Unregistered (7)

+ Reply to Thread
Page 15 of 16 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 LastLast

Subscribed to this thead: 1

Open