+ Reply to Thread
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16
Results 151 to 158 of 158

Thread: Грешки на начианещият трейдър ЧАСТ III: Контрол на емоциите

1. #151 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    8,592
    Във финансовия сектор има силно натрупване на алчни и безскрупулни хора. Такива, които са готови и през трупове да минат за да натрупат пари. Така поне съм чела и чувала. Не знам какви емоции ги владеят и дали се наричат психопати, но не мисля, че подобни персони са особено полезни за човечеството. Дори да са успешни и да печелят много пари се съмнявам да ги харчат за добри каузи. Едва ли има изследвания в тази насока, но то не е и нужно.

2. The Following 2 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

3. #152 Collapse Post
    Lucky13 is online now
    Дилър
    Не е зададено настроение

Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13 е радост за учите Lucky13's Avatar
    Accrued Payments
    212.89 USD
    Thanks
    655
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Не съм срещал подобно изследване, но е възможно
    Със сигурност за да си добър трейдър трябва да си с притъпени емоции. Със сигурност тестостерона доминира сектора.
    Каква ти е идеята с това за психопатите, цлили ли трябва а си поставяме
    Просто ми беше интересно, дали някой е попадал на нещо достоверно по въпроса. Гениална идея липсва, чисто любопитство

4. The Following 5 Users Say Thank You to Lucky13 For This Useful Post:

alba (07-07-2020), hanuman (07-07-2020), K_W (07-07-2020), minkov (07-07-2020), semion (07-07-2020)

5. #153 Collapse Post
    semion is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion's Avatar
    Accrued Payments
    4,744.65 USD
    Thanks
    3,800
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Във финансовия сектор има силно натрупване на алчни и безскрупулни хора. Такива, които са готови и през трупове да минат за да натрупат пари. Така поне съм чела и чувала. Не знам какви емоции ги владеят и дали се наричат психопати, но не мисля, че подобни персони са особено полезни за човечеството. Дори да са успешни и да печелят много пари се съмнявам да ги харчат за добри каузи. Едва ли има изследвания в тази насока, но то не е и нужно.
    Алчни и безскрупулни хора има навсякъде, където обитава homo sapiens повече от един. Нямаш представа на какви подлости и мръсотии е готова някаква балерина или оперна певица само за да измести примата и да застане на нейно място. И в обикновените офиси има такива кариеристи, че не дай си Боже... Разбира се, там където се въртят големи пари, там се увъртат и повече мошеници. Ама това повече се отнася към съмнителните брокерски фирми - с тях трябвя дя се внимава. Иначе, аз какво мога да имам към тебе, или ти към Минков, да речем...
    "Докато не започнах да ползвам интернет, не знаех, че по света има толкова идиоти". Станислав Лем.
    Освен чужди неприятности има и други радости в живота!

„Ти си длъжен да правиш добро от злото, защото то няма от какво друго вече да се прави.“ Робърт Пен Уорън

6. The Following 8 Users Say Thank You to semion For This Useful Post:

alba (07-07-2020), hanuman (07-07-2020), Lucky13 (07-07-2020), minkov (07-07-2020), Novak (07-08-2020), Unregistered (3)

7. #154 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    8,592
    Относно брокерите аз имам лесна рецепта. Просто не трябва да ги приемаме като лични врагове. Често ми се случва да има разминаване в цените и лесно мога да сметна как от всяка моя поръчка брокерът си е прибрал печалба. Няма значение дали е губеща за мене или печеливша. Но точно тук е важно да подтиснем емоциите и да приемем факта, че това е бизнес. Брокерите трябва да печелят и това е един от начините. Вече не приемам като лично нападение всяка сериозна загуба.

8. The Following 3 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

Kikos (07-08-2020)

9. #155 Collapse Post
    semion is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion е отвъд представите semion's Avatar
    Accrued Payments
    4,744.65 USD
    Thanks
    3,800
    Относно брокерите аз имам лесна рецепта. Просто не трябва да ги приемаме като лични врагове. Често ми се случва да има разминаване в цените и лесно мога да сметна как от всяка моя поръчка брокерът си е прибрал печалба. Няма значение дали е губеща за мене или печеливша. Но точно тук е важно да подтиснем емоциите и да приемем факта, че това е бизнес. Брокерите трябва да печелят и това е един от начините. Вече не приемам като лично нападение всяка сериозна загуба.
    Аз на такива дреболии изобщо не им обръщам внимание. Приемам ги като неизбежни загуби. Говоря за мошеници на едро, така да кажем. Един мой приятел си отвори сметка в една брокерска фирма, регистрирана в офшорка. Определено време работи, теглеше по-малко печалба. после като спечели повече - поиска да изтегли - не му дадоха. Та сега се съди с тях щото не може да изтегли и сумата с която е захранвал сметката. Аз писах за този брокер в съответната тема
    "Докато не започнах да ползвам интернет, не знаех, че по света има толкова идиоти". Станислав Лем.
    Освен чужди неприятности има и други радости в живота!

„Ти си длъжен да правиш добро от злото, защото то няма от какво друго вече да се прави.“ Робърт Пен Уорън

10. The Following 7 Users Say Thank You to semion For This Useful Post:

big_shark2 (07-07-2020), hanuman (07-07-2020), Kikos (07-08-2020), minkov (07-07-2020), Unregistered (3)

11. #156 Collapse Post
    big_shark2 is offline
    Главен дилър
     Geli

big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2 има блестящо бъдеще big_shark2's Avatar
    Accrued Payments
    1,523.40 USD
    Thanks
    1,033
    Брокерите са паразити които живеят на гърба на търговъщите при тях и това е повече от ясно, но за нашите решения и действия сме си виновни и отговорни само ние. Както се беше появила една реклама преди време че брокера бил виновен за зануляването на сметката

12. The Following 6 Users Say Thank You to big_shark2 For This Useful Post:

alba (07-07-2020), hanuman (07-07-2020), minkov (07-07-2020), Novak (07-08-2020), semion (07-08-2020), Unregistered (1)

13. #157 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    8,592
    Аз нямам нищо против брокерите. Дори съм им благодарна, защото без тяхното посредничество не бих могла да търгувам на валутния пазар. Грешките са си изцяло моя грижа и вина. Истината е, че правя много и често нелепи грешки. Веднага ги виждам и осъзнавам, но вече е късно да се реагира. Вероятно съм прекалено емоционално ангажирана с форекса?

14. The Following 2 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

15. #158 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    27,276
    Quote Originally Posted by big_shark2 View Post
    Брокерите са паразити които живеят на гърба на търговъщите при тях и това е повече от ясно, но за нашите решения и действия сме си виновни и отговорни само ние. Както се беше появила една реклама преди време че брокера бил виновен за зануляването на сметката
    Ако говорим за коректен брокер, е условно коректен, но не откровен спам, не е точно така.
    Брокерът ти предоставя определена услуга и си получава възнаграждение за това, щото брокера не може без трейдърите, ама и трейдърите не могат без брокера, точно както не можеш без интернет доставчик, магазин за хранителни стоки и т.н.

16. The Following 4 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

Emil Enchev (07-07-2020), hanuman (07-07-2020), Novak (07-08-2020), semion (07-08-2020)

+ Reply to Thread
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16

Subscribed to this thead: 1

Open