+ Reply to Thread
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 51 to 60 of 73

Thread: Грешки на начианещият трейдър ЧАСТ III: Контрол на емоциите

1. #51 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    6,987
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Точно затова трябва да се търгува по система, система с твърди и ясни правила. Когато имаш система знаеш, че когато има определена ситуация на графиката, тя ти дава сигнал, отваряш сделка с предопределен риск, стоп, таргет и чакаш.
    А каква е твоята система? След като се издържаш от валутна търговия години наред значи е проверена и печеливша и ще бъде полезно за всички да я споделиш с нас. Аз например вече знам много за форекса, но в същото време виждам, че нещо непрекъснато се променя. Кога бавно, кога по-бързо. Затова може да се каже, че на практика още нямам система. Дори не знам дали да си задавам твърди правила при положение, че пазарът се променя доста гъвкаво и лесно може да ги заобиколи?

2. The Following 19 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

100 (05-22-2020), Barbaron (05-23-2020), kypa (05-24-2020), K_W (05-22-2020), minkov (05-22-2020), Unregistered (14)

3. #52 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    25,779
    Quote Originally Posted by alba View Post
    А каква е твоята система? След като се издържаш от валутна търговия години наред значи е проверена и печеливша и ще бъде полезно за всички да я споделиш с нас. Аз например вече знам много за форекса, но в същото време виждам, че нещо непрекъснато се променя. Кога бавно, кога по-бързо. Затова може да се каже, че на практика още нямам система. Дори не знам дали да си задавам твърди правила при положение, че пазарът се променя доста гъвкаво и лесно може да ги заобиколи?
    Проява на лош вкус е да искаш някой да сподели как печели или колко печели.
    Ако той реши да сподели, ползвай с радост, ама да искаш от някой да споделя такива работи не е прието.

4. The Following 9 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (05-22-2020), Barbaron (05-23-2020), Emil Enchev (05-22-2020), gambletrade (05-22-2020), kypa (05-24-2020), K_W (05-22-2020), semion (05-22-2020), Unregistered (2)

5. #53 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    6,987
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Ако той реши да сподели, ползвай с радост, ама да искаш от някой да споделя такива работи не е прието.
    Тука не съм съгласна. Категорично не е вярно това, което казваш. Всеки учител печели авторитет пред своите ученици като им дава личен пример. Няма как някой да иска да ме научи на различни неща, но без да споделя подробности за тях. Ами ето аз нямам система за търгуване на валутния пазар, но понеже съм чела доста теория лесно мога да отварям подобни теми. Само че дали ще е морално да уча другите на неща, които дори аз не спазвам? Много се твърди например, че е неправилно да се търгува срещу тренда или да се добавя към губещи позиции и това се водят фундаментални правила. Част от азбуката на форекса както се казва. Само че аз съм виждала примери в интернет пространството как хора печелят търгувайки точно срещу тези правила. При това печелят не лошо от това. Само че тези трейдъри разполагат с форекс сметки от порядъка на стотици хиляди долари, които могат да издържат на големи негативни движения. В това време всеки дребен участник на пазара би фалирал многократно. Ако тези печени трейдъри са искрени и споделят своята система, че търгуват срещу правилата, но го правят с 500 000 долара сметка това би спестило много главоболия на дребните играчи, нали? Когато някой иска да ме поучава аз бих приела ако той е искрен с мене и търгува прозрачно.

6. The Following 25 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

Barbaron (05-23-2020), gambletrade (05-22-2020), kypa (05-24-2020), K_W (05-22-2020), minkov (05-22-2020), Unregistered (20)

7. #54 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    25,779
    Тука не съм съгласна. Категорично не е вярно това, което казваш. Всеки учител печели авторитет пред своите ученици като им дава личен пример. Няма как някой да иска да ме научи на различни неща, но без да споделя подробности за тях. Ами ето аз нямам система за търгуване на валутния пазар, но понеже съм чела доста теория лесно мога да отварям подобни теми. Само че дали ще е морално да уча другите на неща, които дори аз не спазвам? Много се твърди например, че е неправилно да се търгува срещу тренда или да се добавя към губещи позиции и това се водят фундаментални правила. Част от азбуката на форекса както се казва. Само че аз съм виждала примери в интернет пространството как хора печелят търгувайки точно срещу тези правила. При това печелят не лошо от това. Само че тези трейдъри разполагат с форекс сметки от порядъка на стотици хиляди долари, които могат да издържат на големи негативни движения. В това време всеки дребен участник на пазара би фалирал многократно. Ако тези печени трейдъри са искрени и споделят своята система, че търгуват срещу правилата, но го правят с 500 000 долара сметка това би спестило много главоболия на дребните играчи, нали? Когато някой иска да ме поучава аз бих приела ако той е искрен с мене и търгува прозрачно.
    Че кой е казал, че иска да те учи?
    Едва ли някой е отворил тема специално за да обучава някой друг.
    По-вероятната цел на повечето теми е да се дискутират общовалидни проблеми и да се споделят различни възможни решения. Поне аз си мисля, че затова са форумите.

8. The Following 7 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

Barbaron (05-23-2020), Emil Enchev (05-22-2020), gambletrade (05-22-2020), kypa (05-24-2020), K_W (05-22-2020), Unregistered (2)

9. #55 Collapse Post
    K_W is online now
    Маркет мейкър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    2,397
    Аз в момента търгувам с 6 автоматизирани системи в които съм вложил години работа за разработка, доработка, тестове и оптимизации. Не е в мой интерс да си подаря целия труд. Даже и да го направя едва ли повече от 2ма 3ма потребители биха съумели да се възпозват. Другите най-вероятно няма да им обърнат внимание или ще съумеят да ги прецакат по накакъв начин и да не се възпозват. Така или иначе съм сподлил безплатно и безкористно две други готови за търговия системи в съответната затова тема. Не видях да има особен интерес. На мен ми е ясно защо, но темата е дълга тук могат да се сложат линкове за темата "реалистични очаквания".

За пореден път ще ти кажа, че размера на акаунта няма значение и с 1 000 000$ ще фалираш толкова лесно колкото и с 1000$. Това което визираш най вероятно са поредните измамници, има много такива. Никой не е те е спрял да споделяш каквото иксаш и да постваш теми каквито искаш, още по-малко те е карал да четеш теми, които не искаш и да те учи насила. За да зпочнеш да печелиш на пазарите първо трябва да имаш нужната осъзнатост и разбиране каква е играта, това става много трудно и след доста години, за много никога. Лесният вариант е да се учиш от други, които са допуснали вече твоите грешки, но това е много трудно за повечето хора, които дори не могата да се учат от собствените си грешки
    По-вероятната цел на повечето теми е да се дискутират общовалидни проблеми и да се споделят различни възможни решения. Поне аз си мисля, че затова са форумите.
    Точно така. Аз споделям опит и мнение както и ти и много други, който иска да слуша който иска да обсъжда.

10. The Following 14 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Barbaron (05-23-2020), Emil Enchev (05-22-2020), gambletrade (05-22-2020), kypa (05-24-2020), minkov (05-22-2020), Unregistered (9)

11. #56 Collapse Post
    Emil Enchev is offline
    Централна банка
    Semilir

Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev е отвъд представите Emil Enchev's Avatar
    Accrued Payments
    3,587.63 USD
    Thanks
    5,055
    Quote Originally Posted by Elsup View Post
    Аз по скоро имам волята да се въздържам ,но нямам достатъчно време да чета ,анализирам и следя сигнал за добър вход.И може би затова вече два пъти фалирам още преди да съм започнала да трейдване.
    За четенето, липсата на време е проблем. И нечетенето е Фатален проблем. За анализи и сигнали - има големи фреймове, изискващи значително по-малко. Аз също, за мое съжаление, в последно време съм принуден да работя само по тях. И не, не фалираш затова. Но пък погледнато оптимистично - винаги можеш да спреш да фалираш. Всичко е в твои ръце.

Бих ти начаткал цял ред лайкове за този пост, но не може ...
    То бива елементаризъм, бива, ... ама е хубаво да си поставяш някакви граници, иначе ти ги слагат. С бодлива тел обикновено.
    Last edited by Emil Enchev; 05-22-2020 at 09:50 PM.

12. The Following 8 Users Say Thank You to Emil Enchev For This Useful Post:

Barbaron (05-23-2020), gambletrade (05-22-2020), kypa (05-24-2020), K_W (05-22-2020), minkov (05-22-2020), Unregistered (3)

13. #57 Collapse Post
    gambletrade is online now
    Форекс гуру
    Не е зададено настроение

gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade's Avatar
    Accrued Payments
    3,797.82 USD
    Thanks
    2,798
    По нашите географски ширини хич даже не е проява на лош вкус, а си е съвсем в реда на нещата да гледаш в канчето на другия ...

14. The Following 5 Users Say Thank You to gambletrade For This Useful Post:

Barbaron (05-23-2020), Emil Enchev (05-22-2020), kypa (05-24-2020), minkov (05-22-2020), renito5 (05-23-2020)

15. #58 Collapse Post
    100 is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100's Avatar
    Accrued Payments
    5,265.37 USD
    Thanks
    654
    Аз например вече знам много за форекса, но в същото време виждам, че нещо непрекъснато се променя. Кога бавно, кога по-бързо. Затова може да се каже, че на практика още нямам система. Дори не знам дали да си задавам твърди правила при положение, че пазарът се променя доста гъвкаво и лесно може да ги заобиколи?
    Eто това са едни много добри въпроси, оттам се почва След като си отбелязала, че пазара се променя постоянно, това което следва е да установиш че всичко, което печели добре приключва бързо. Пазар се движи по начин, който му позволява саморегулация по всички фронтове, както и да се опиташ да печелиш парара ще те ограничи.

Твоя едж са единствено времето, капитала и постоянството, каквото и да правиш иначе винаги ще игра за джобни. Обобщено казано система, която да издържи на постоянните промени е система с доста по-малка от типично очакваната възвращаемост, противно на очакванията или дори парадоксално с по-малка успеваемост и т.н. Това са все неща, с които като по-нови трейдъри сме на война и това е и причината толкова години да ни е насадено в съзнанието, че едва ли не нищо не работи и по-добре произволна търговия.

Най-големия проблем на трейдинга е да разбереш как стоя нещата наистина в този бизнес, не да се научиш на еди какво си, а просто да знаеш какво изобщо гониш. След като разбереш всичко е доста по-лесно и логично, пъзела започва да придобива вид.

16. The Following 13 Users Say Thank You to 100 For This Useful Post:

Barbaron (05-23-2020), Emil Enchev (05-22-2020), gambletrade (05-23-2020), kypa (05-24-2020), K_W (05-23-2020), minkov (05-22-2020), Unregistered (7)

17. #59 Collapse Post
    K_W is online now
    Маркет мейкър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    2,397
    Quote Originally Posted by 100 View Post
    Eто това са едни много добри въпроси, оттам се почва След като си отбелязала, че пазара се променя постоянно, това което следва е да установиш че всичко, което печели добре приключва бързо. Пазар се движи по начин, който му позволява саморегулация по всички фронтове, както и да се опиташ да печелиш парара ще те ограничи.

Твоя едж са единствено времето, капитала и постоянството, каквото и да правиш иначе винаги ще игра за джобни. Обобщено казано система, която да издържи на постоянните промени е система с доста по-малка от типично очакваната възвращаемост, противно на очакванията или дори парадоксално с по-малка успеваемост и т.н. Това са все неща, с които като по-нови трейдъри сме на война и това е и причината толкова години да ни е насадено в съзнанието, че едва ли не нищо не работи и по-добре произволна търговия.

Най-големия проблем на трейдинга е да разбереш как стоя нещата наистина в този бизнес, не да се научиш на еди какво си, а просто да знаеш какво изобщо гониш. След като разбереш всичко е доста по-лесно и логично, пъзела започва да придобива вид.
    100 пишеш много смислени постове. Да си кажа, че често на хората не им харесват моите постове и мислят че се заяждам като им казвам истината. Затова когато някой казва смислени неща се чувствам задължен да го поздравя. Търгуваме по различен начин но като ти чета постовете все едно аз съм ги писал От колко време търгуваше?

П.п. Виждам че alba се справя дота добре с бонусите, въпреки, че доста от постовете и просто изразяват недоволство от едно и друго, поздравелния
    Last edited by K_W; 05-23-2020 at 08:00 AM.

18. The Following 11 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

100 (05-23-2020), Barbaron (05-23-2020), hanuman (05-23-2020), kypa (05-24-2020), renito5 (05-23-2020), Unregistered (6)

19. #60 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    6,987
    Ами когато в заглавието се говори за грешките на начинаещите аз поне си помислих, че това ще са уроци за тях. Отделно още в първата тема имаше встъпление със следните изречения :

Ще пусна поредица от теми с които да помогнем на всички начинаещи трейдъри да не допускат най-очевидните грешки в трейиднга, за да имат шанс да се задържат по-дълго на пазара. Контактувал съм с много начинаещи трейдъри, много такива са ме търсили за помощ и съвет и се опитвам да помогна на всеки един с каквото мога.
    Когато някой ми обяснява, че иска да ми помогне за нещо си, то аз си го тълкувам като един вид даване на уроци. Ако греша моля да бъда извинена естествено. Иначе темите са интересни и аз нямам нищо против тях. Моите съждения също не са разбрани правилно. Не се интересувам кой колко печели, а по-какъв начин го прави. Търся алгоритъма на успеха, който работи на валутния пазар, така да се каже.

20. The Following 17 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

100 (05-23-2020), Barbaron (05-23-2020), kypa (05-24-2020), Unregistered (14)

+ Reply to Thread
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Subscribed to this thead: 1

Open