+ Reply to Thread
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 61 to 63 of 63

Thread: Valentin Staykov - FOREX блог

1. #61 Collapse Post
    VStaykov is online now
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

VStaykov скоро ще бъде известен VStaykov's Avatar
    Accrued Payments
    0.00 USD
    Thanks
    12
    Здравейте отново, появявам се за поредния ъпдейт.

Тази седмица като цяло беше добра. Обща печалба (заедно със сделката, която започна седмицата на загуба, но обърна на печалба) за седмицата е 13.73 евро, като сметката в момента е с капитал 167.42 евро. Нямах много сделки - общо взето две по прогнозите и още три по стратегия на 30 минутна графика, като там не съм се възползвал от всички входове просто защото нямам възможност да се отдам на по-високочестотен трейдинг. А и търговията на 4-часова засега се отразява добре на мен и на сметката ми.

Днес ще ви покажа и две сделки. Първата е на USD/JPY. Там влезнах в почти перфектен SELL, както се вижда на снимката. Ако сте гледали прогнозите ми от предната седмица, очаквах изпълнение на дивергенция. Тя се изпълни и то още в Понеделник, така че се възползвах в края на движението и влезнах за новия импулс. Сигналите бяха свещното образувание, дълбоко в съплая, стохастика се пресича надолу от дълбоко в зоната на свръхпокупка и спиране на корекцията точно до ниво на фибоначи. Като цяло, за мен, доста силна съвкупност от сигнали за вход. Кофтито тук беше, че на края на седмицата коригира за втори път движението надолу и затворих на малка печалба, за да не я оставям през уикенда.
    По някаква причина не ми дава да пусна снимка тук, така че ето линк към нея в Imgur.

Втората сделка е тази, която бях оставил от предната седмица. Тя излезе на печалба над един път стоп лоса ми, при което аз си преместих стоп лоса, така че да си подсигуря да нямам загуби от тая сделка. Това е стандартна практика за мен, която може би трябва да дообмисля по някакъв начин. Доста пъти ми е спасявала задника, но от време на време ме изкарва от иначе добри сделки. В случая стана второто - изрита ме от сделката и си се изсипа доста подобаващо. Ако бях останал до края на седмицата, щеше да ми удари тейк профита и сега да ви разказвам за 15% печалба от само една сделка .

По някаква причина не ми дава да пусна снимка тук, така че ето линк към нея в Imgur.

П.П. Ето ги прогнозите ми за новата седмица.
    Last edited by VStaykov; 05-17-2020 at 08:29 PM.

2. The Following 2 Users Say Thank You to VStaykov For This Useful Post:

lyubo (05-24-2020), minkov (05-24-2020)

3. #62 Collapse Post
    VStaykov is online now
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    0.00 USD
    Thanks
    12
    Здравейте отново!

Тази седмица съм на загуба от около 10 евро, а сметката е с капитал 156.7 евро. Започнах добре, хващайки част от движението нагоре на еврото, но след това, овъртрейдвах доста и имах доста на брой малки загуби. Не успях да запазя емоциите си "in check" и да внимавам и изчаквам по-добри входове, но какво да се прави. Ще опитам да елиминирам тва нещо следващата седмица.

Тази седмица търгувах и златото като влизам малко рисково срещу тренда, като причините за това можете да видите във видеото с прогнозите за предстоящата седмица. Въпреки обаче, че излезе на печалба още предната седмица, не го затворих, тъй като очакванотои от мен движение е доста по-голямо и най-вероятно ще продължи няколко седмици. Като цяло доста дълга за мен прогноза.

Това е за сега от мен, поздрави и успех на всички!

Ето го и видеото с прогнозите за предстоящата седмица.

4. The Following 3 Users Say Thank You to VStaykov For This Useful Post:

lyubo (05-24-2020), minkov (05-24-2020), Spekulanta (05-25-2020)

5. #63 Collapse Post
    VStaykov is online now
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

Accrued Payments
    0.00 USD
    Thanks
    12
    Наминавам само да спомена, че подкарах Technical analysis of the financial markets - John Murphy и исках да споделя въодушевението си - тая книга е бижу за начинаещи. Честно казано е точно като за моето ниво и ми хвърля светлина по няколко проблема, по които се чудех.

6. The Following User Says Thank You to VStaykov For This Useful Post:

minkov (Yesterday)

+ Reply to Thread
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Subscribed to this thead: 1

Open

Tags for this Thread