+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 14 of 14

Thread: Продавам лични книги и dvd-та на английски за търговия (форекс, фючърси, инвестиране)

1. #11 Collapse Post
    Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    17,960.94 USD
    Thanks
    7,393
    Успех в продажбите.
    Почитател съм на хартиените книги, но ги предпочитам новички, за втора употреба единствено, ако имат някаква инвестиционна стойност - първи редки издания и т.н.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Small, small but a shark

2. The Following 6 Users Say Thank You to Novak For This Useful Post:

jssj (01-28-2020), kypa (01-28-2020), Luskata (01-28-2020), manuil (01-28-2020), skrasi (01-28-2020), Unregistered (1)

3. #12 Collapse Post
    kypa is offline
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    30,921.07 USD
    Thanks
    180,740
    На хартия няма как да променяш цветове и размер на шрифта, разстоянието между очи и текст - основната причина за умора и проблеми със зрението - също е ограничено. И на мен ми харесват истинските книги, но да се твърди, че имат предимства пред добре ораганизиран компютърен сетъп е несериозно.
    Фабио Оресте определено жгу намеря.
    stonks

4. The Following 5 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

jssj (01-28-2020), Luskata (01-28-2020), manuil (01-28-2020), skrasi (01-28-2020), Unregistered (1)

5. #13 Collapse Post
    manuil is offline
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

manuil е по пътя на славата manuil's Avatar
    Натрупан бонус
    0.00 USD
    Thanks
    7
    Quote Originally Posted by Novak View Post
    Успех в продажбите.
    Почитател съм на хартиените книги, но ги предпочитам новички, за втора употреба единствено, ако имат някаква инвестиционна стойност - първи редки издания и т.н.
    Благодаря за коментара, Новак. Някои от моите книги (предимно справочните) са като чисто нови (Ал Брукс трилогията, Алгоритмична търговия, книгите по психология на трейдинга на Марк Дъглас и Ари Киев). А някои са единствени издания (тези на Лари Уилямс) и доста рядки (няма ги нито в амазон нито в ebay) и дори аз не успях да ги намеря и в цифров вид (има един телеграм акаунт с хиляди книги на тази тема - от пиле мляко, но и там ги няма).

Винаги съм се удивлявал на хората с колекционерска страст, които дават сумати пари за неща без практична полза (utility value) с надеждата greater fool (greater fool theory) да ги купи вбъдеще. Естествено и това е начин за изкарване на пари, предвид голам асиметричен риск-печалба, но като изключим проекцията във времето и разходи за съхранение и запазване, аз не бих го поел като структориран бизнес. За мен нещо за което не бих взел пари назаем, за да го развия е самоизключващо се от плановете ми (правило филтър).

6. The Following User Says Thank You to manuil For This Useful Post:

skrasi (01-28-2020)

7. #14 Collapse Post
    manuil is offline
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

manuil е по пътя на славата manuil's Avatar
    Натрупан бонус
    0.00 USD
    Thanks
    7
    Quote Originally Posted by kypa View Post
    На хартия няма как да променяш цветове и размер на шрифта, разстоянието между очи и текст - основната причина за умора и проблеми със зрението - също е ограничено. И на мен ми харесват истинските книги, но да се твърди, че имат предимства пред добре ораганизиран компютърен сетъп е несериозно.
    Фабио Оресте определено жгу намеря.
    Здравей. Прав си. И двете имат предимства. Аз лично чета доста книги в OpenReader за iPad и харесвам, че текста ми се движи със скорост каквато искам като на междузвездни войни интрото, а също и че мога с един клик да извадя всички подчертани текстове (само тях). Но въпреки това, поради прекарано доста време пред екрани, предпочитам печатно четиво, за ди си пазя очите за други дейности на екрана.

8. The Following User Says Thank You to manuil For This Useful Post:

skrasi (01-28-2020)

+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread