+ Reply to Thread
Page 23 of 30 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 221 to 230 of 299

Thread: Какъв размер сметка трябва за да направим големи пари от трейдинг?

1. #221 Collapse Post
    100 is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100's Avatar
    Accrued Payments
    5,265.37 USD
    Thanks
    825
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Всъщност като се замисля никъде не съм попадала на трейдър, който да обяснява каква точно му е стратегията.
    Може би защото успешния трейдър знае, че самата стратегия няма значение. Но знае и че трябва да имаш стратегия, просто на едно ниво тези неща се знаят под дифолт. Ти сериозно ли си мислиш, че ще влизаш всеки ден на пазара да правиш каквото ти харесва според настроението и ще печелиш? Така какво те отличава теб от произволен човек взет от улицата и сложен да цъка пред графиките? На каква база се очаква, че пазара ще те вънаграждава?

2. The Following 9 Users Say Thank You to 100 For This Useful Post:

alba (07-31-2020), big_shark2 (07-31-2020), gambletrade (07-31-2020), GeorgiRR (07-31-2020), minkov (07-31-2020), Unregistered (4)

3. #222 Collapse Post
    big_shark2 is online now
    Главен дилър
     Geli

big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2 е отвъд представите big_shark2's Avatar
    Accrued Payments
    1,523.40 USD
    Thanks
    1,293
    Quote Originally Posted by 100 View Post
    Може би защото успешния трейдър знае, че самата стратегия няма значение. Но знае и че трябва да имаш стратегия, просто на едно ниво тези неща се знаят под дифолт. Ти сериозно ли си мислиш, че ще влизаш всеки ден на пазара да правиш каквото ти харесва според настроението и ще печелиш? Така какво те отличава теб от произволен човек взет от улицата и сложен да цъка пред графиките? На каква база се очаква, че пазара ще те вънаграждава?
    Това ме развесели Някой ако си мисли че ще влиза всеки път в сделка просто така защото му е скучно или сега има време е несериозно. А ако все пак има успехи ....е време да пусне тото, това не е сериозна тръговия основана на анализ и адекватни взети решения

4. The Following 4 Users Say Thank You to big_shark2 For This Useful Post:

alba (07-31-2020), GeorgiRR (07-31-2020), minkov (07-31-2020), Unregistered (1)

5. #223 Collapse Post
    GeorgiRR is online now
    Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Accrued Payments
    20,215.95 USD
    Thanks
    9,230
    Аз пък си мисля, че прекалено се акцентира върху това понятие стратегия. За мене това е една суха теория. Всъщност като се замисля никъде не съм попадала на трейдър, който да обяснява каква точно му е стратегията. Това обикновено винаги е нещо много лично и тайно. Във валутната търговия е важно практическия опит, а най-важно е да имаш солиден капитал, за да я прилагаш спокойно тази практика. Защото и най-великата стратегия без пари или с малко пари нищо няма да постигне. Такова е моето скромно мнение и не ангажирам с него останалите.
    Добре де, хайде да не е стратегия. Наречи го стил, техника. Един се доверява на еди какви си индикатори, а пък друг на съвсем други. Бай Хасан работи на високите фреймове, а Алията от Мокрище на малките. Всеки си има някакъв набор от инструменти, дет си ги е инсталирал на чарта и се ръководи по тях, търси подсказвачката из между една шепа маркери. Обобщавайки всичко това го наричаме стратегия. Колкото до обема на парите и там има подводни камъни. Ако си стопил 10 или 20% от депозирания капитал, имаш ли идея как да излезеш от това състояние. На 50К акаунт 10% са ти 5К, на 100К акаунт, 10К. Хич не са малко като джобни пари. И често в паниката, да ги възстанови по бързо, трейдера допуска нови грешки. Сложна работа.

6. The Following 3 Users Say Thank You to GeorgiRR For This Useful Post:

alba (07-31-2020), minkov (07-31-2020), Unregistered (1)

7. #224 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    28,323
    Аз пък си мисля, че прекалено се акцентира върху това понятие стратегия. За мене това е една суха теория. Всъщност като се замисля никъде не съм попадала на трейдър, който да обяснява каква точно му е стратегията. Това обикновено винаги е нещо много лично и тайно. Във валутната търговия е важно практическия опит, а най-важно е да имаш солиден капитал, за да я прилагаш спокойно тази практика. Защото и най-великата стратегия без пари или с малко пари нищо няма да постигне. Такова е моето скромно мнение и не ангажирам с него останалите.
    Нищо в живота не става без стратегия и правила.
    Това не само за форекса.
    Или по-точно става и без правила, ама ако го правиш без да спазваш правилата става мазало.
    И пирон да забиваш ако не спазваш правилата ще си пречукаш пръстите.

8. The Following 2 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (07-31-2020), gambletrade (07-31-2020)

9. #225 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    9,898
    Quote Originally Posted by 100 View Post
    Естествено, че не си мисля и за момент да правя на валутния пазар всеки ден каквото ми харесва. Но в същото време не искам да правя неща, които не ми харесват и ме напрягат. Ако питаш какво ме напряга ще ти дам пример с това, което става в момента. Да имам в петък вечер отворена сделка на малка загуба. Напряга ме това, че заради затварянето на пазарите за събота и неделя ще ми се наложи да я затворя на загуба. Ето кое би ми харесало и защо искам да имам много пари в сметката си. Тогава ще избягвам да търгувам в петък.

10. The Following 6 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

K_W (08-01-2020), minkov (07-31-2020), Unregistered (4)

11. #226 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    28,323
    Естествено, че не си мисля и за момент да правя на валутния пазар всеки ден каквото ми харесва. Но в същото време не искам да правя неща, които не ми харесват и ме напрягат. Ако питаш какво ме напряга ще ти дам пример с това, което става в момента. Да имам в петък вечер отворена сделка на малка загуба. Напряга ме това, че заради затварянето на пазарите за събота и неделя ще ми се наложи да я затворя на загуба. Ето кое би ми харесало и защо искам да имам много пари в сметката си. Тогава ще избягвам да търгувам в петък.
    Що сега като са малко парите в сметката, някой да не би да те насилва да търгуваш в петък или в който и да е друг ден?
    И какво ти пречи петъка.
    Днес беше един много добър ден за търговийка между другото.
    Аз съм много доволен.

12. The Following 4 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (07-31-2020), Fafa (08-01-2020), gambletrade (07-31-2020), hanuman (07-31-2020)

13. #227 Collapse Post
    Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Accrued Payments
    14,260.74 USD
    Thanks
    10,284
    Който не иска да оставя позиции за уикенда, още в петък по обед започва да се ориентира към приключване на сделките. Ако пък си интрадей трейдър , до вечерта така или иначе трябва да затвориш.

14. The Following 5 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

hanuman (08-01-2020), minkov (08-01-2020), Unregistered (3)

15. #228 Collapse Post
    100 is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100 е отвъд представите 100's Avatar
    Accrued Payments
    5,265.37 USD
    Thanks
    825
    Ако си стигнал да го мислиш последните 2-3часа от деня какво да правиш тя работата е обречена така или иначе. В тая игра обобщено казано трябва винаги да знаеш какво да правиш без значение какво прави пазара, трябва да си стъпка пред пазара винаги, а не обратното.

Това чудене какво ще правим е абсолютно равносилно на това да се хвърли ези тура и каквото се падне.

16. The Following 8 Users Say Thank You to 100 For This Useful Post:

gambletrade (08-01-2020), hanuman (08-01-2020), K_W (08-01-2020), minkov (08-01-2020), Unregistered (4)

17. #229 Collapse Post
    K_W is online now
    Централна банка
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Accrued Payments
    6,616.08 USD
    Thanks
    3,256
    На повечето ми стратегии имам такова условие, затвяряне на всички сделки преди събота и неделя. На всички тези стратегии съм тествал как се отразява такова правило, като цяло винаги влошава резултата, но при повечето е пренебрежимо слабо, затова го прилагам за да се предпазя от изненади. Имам стратегии при които не го прилагам тъй като понякога държат позиции със седмици и такова преждевременно затваряне влошава значимо резултата им. Прилагам тези правила на по-сериозни сметки. когато търгувам рчъно и с бонуси изобщо не бих се замислил да затварям, странно ми звучи някой който знулява редосвно търгува със изключително висок риск, да се притеснява да си остави позицията за през уикенда, даже аз често отварям в Петък за другата седмица.

18. The Following 4 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

100 (08-01-2020), alba (08-01-2020), minkov (08-01-2020), Unregistered (1)

19. #230 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    9,898
    В началото на темата авторът говори за 6 цифрени форекс акаунти, което ще рече най-малкото 100 000. Не е уточнена валутата, но вероятно става дума за долари? Колко процента годишно да печели нашата система се пита в задачата? Предполагам, че се има предвид автоматизирана система, която сама да търгува на финансовия пазар. От 10 до 25 % годишна печалба как ви изглежда? Питам тези, които имат опит с автоматизираните системи или така наречените роботи. Аз специално съм далече от този начин на търгуване и печелене на валутния пазар. Трудно ми е, но предпочитам да правя сама своите сделки.

20. The Following 3 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

K_W (08-01-2020), minkov (08-01-2020), Unregistered (1)

+ Reply to Thread
Page 23 of 30 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Subscribed to this thead: 1

Open