+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Минимализъм

penkares is online now
    Дилър
    Berani

penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares's Avatar
    Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283

Cool Минимализъм

Минималист или максималист,затрупан с неща от които нямаме полза или живот с малко неща но неща които ни доставят най-голяма полза.Отварям тази тема,кояро е малко по различна от това което е моята основна цел в живота да стана независим чрез трейдване на финансовите маркети,но някак си МИНИМАЛИЗМА ДОЙДЕ В МОЯ ЖИВОТ БЕЗ ДА УСЕТЯ.От едно лапе което искаше да е в крак с модата и да се харесва на другите се превърнах неусетно в човек който няма нужда от стотици боклуци!
    ИНТЕРЕСНО МИ Е ДА ЗАПОЧНА ТЕМАТА И ДА РАЗПАЛЯ РАЗГОВОРА ЗА МИНИМАЛИЗМА КАТО НАЧИН НА ЖИВОТ И ТОВА КАКВИ ПОЗИТИВИ МОЖЕМ ДА ИМАМЕ ОТ НЕГО!
    нЕКА ВСЕКИ СПОДЕЛИ СВОИТЕ НАБЛЮДЕНИЯ ЗА МИНИМАЛИЗМА И МОЖЕ БИ ДА СИ ЗАДАДЕ ВЪПРОСА ИМАМ ЛИ TOO MUCH S...!
    LESS IS MORE
    Its easy to do it but is also easy to not do it!

2. The Following 7 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Aquila (09-11-2019), Unregistered (4), kypa (09-11-2019), minkov (09-11-2019)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares's Avatar
    Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Quote Originally Posted by penkares View Post
    Минималист или максималист,затрупан с неща от които нямаме полза или живот с малко неща но неща които ни доставят най-голяма полза.Отварям тази тема,кояро е малко по различна от това което е моята основна цел в живота да стана независим чрез трейдване на финансовите маркети,но някак си МИНИМАЛИЗМА ДОЙДЕ В МОЯ ЖИВОТ БЕЗ ДА УСЕТЯ.От едно лапе което искаше да е в крак с модата и да се харесва на другите се превърнах неусетно в човек който няма нужда от стотици боклуци!
    ИНТЕРЕСНО МИ Е ДА ЗАПОЧНА ТЕМАТА И ДА РАЗПАЛЯ РАЗГОВОРА ЗА МИНИМАЛИЗМА КАТО НАЧИН НА ЖИВОТ И ТОВА КАКВИ ПОЗИТИВИ МОЖЕМ ДА ИМАМЕ ОТ НЕГО!
    нЕКА ВСЕКИ СПОДЕЛИ СВОИТЕ НАБЛЮДЕНИЯ ЗА МИНИМАЛИЗМА И МОЖЕ БИ ДА СИ ЗАДАДЕ ВЪПРОСА ИМАМ ЛИ TOO MUCH S...!
    LESS IS MORE
    В продължение на темата преди дори да е одобрена от администраторите едно видео което току що изгледах(не е първото което гледам на тема МИНИМАЛИЗЪМ но тези двамата са едни от като цяло първите така по известни не първите но сред тях и са много готини),изгледах доста видеа на тази тема но интерестния факт е че МИНИМАЛИЗМА при мен дойде някак си по естествен път НИКОГА не бях чувал за тази дума дори преди няколко седмици 2 седмици а от преди това бях станал минималист.Просто бях убеден че няма смисъл от туу мъч шит който е ненужен и само ни задръства ЖИВОТА!
    http://www.youtube.com/watch?v=GgBpyNsS-jU

4. The Following 5 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (3), kypa (09-11-2019), minkov (09-11-2019)

kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    27,027.94 USD
    Thanks
    163,727
    Е то като няма пари щем не щем ставаме минималисти.
    А в трейдинга първите няколко години определено няма.
    Няколко, няколко - не знам колко точно са тез няколко, засега 7 броя и със сигурност са повече.
    Но определено се живее по-леко и по-приятно като Минималист - като пример много по-лесно е да изчистиш квартира 40 квадрата, отколкото 80. И почистването е много по-трудно ако има мебели, отколкото ако няма.
    stonks

6. The Following 6 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

Fafa (09-11-2019), minkov (09-11-2019), Novak (09-11-2019), penkares (09-11-2019), Unregistered (2)

Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    11,822.51 USD
    Thanks
    8,598
    Така е...и аз харесвам минималистичния стил в обзавеждането, обаче предпочитам в банковата сметка да съм на другия полюс.

penkares is online now
    Дилър
    Berani

Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Quote Originally Posted by kypa View Post
    Е то като няма пари щем не щем ставаме минималисти.
    А в трейдинга първите няколко години определено няма.
    Няколко, няколко - не знам колко точно са тез няколко, засега 7 броя и със сигурност са повече.
    Но определено се живее по-леко и по-приятно като Минималист - като пример много по-лесно е да изчистиш квартира 40 квадрата, отколкото 80. И почистването е много по-трудно ако има мебели, отколкото ако няма.
    Като цяло е така,като няма кинта искаме не искаме сме но не съвсем защото има доста хора които нямат пари но претендират че имат и най лошото освен,претендирането си купуват нови коли или скъпи дрехи с кредит или с пари които нямат.В трейдинга да съгласен напълно трябва да сме минималисти ако совен не сме някакви супер старс които печелят пачки още от първата си година като трейдъри консистент.
    Да по лесно е с по малко жилище от към подръжка.но това не е въпроса който искам да поставя за дискутиране,а по скоро начина в мисленето на минималиста който е напълно задоволен от това което му е нужно и това което му върши работа.Неискам да пропагандирам нещо от сорта нека изхвърлим всичко и да живеем с 25 вещи примерно,напротив трябва да имаме всичко от което имаме нужда но истинска нужда а не джунджурии които са излишни или 15 коли в гаража които реално са само за помпане не егото!

9. The Following 3 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (3)

Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    16,263.40 USD
    Thanks
    6,324
    Дръжте си го минимализма, аз наблягам на консуматорството, но 15 коли в гаража още не съм наредила.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Small, small but a shark

Aquila is offline
    Дилър
    Не е зададено настроение

Aquila е радост за учите Aquila е радост за учите Aquila е радост за учите Aquila е радост за учите Aquila е радост за учите Aquila е радост за учите Aquila е радост за учите Aquila's Avatar
    Натрупан бонус
    355.76 USD
    Thanks
    338
    Глобално погледнато, това е бъдещето на човечеството. С население от 7,7 милиарда в момента, и прогнози за 10 милиарда през 2050-та. А планетата е само една, ресурсите изчерпаеми.
    You don't learn anything when you win. Every loss is a lesson.

12. The Following 3 Users Say Thank You to Aquila For This Useful Post:

penkares (09-11-2019), Unregistered (2)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Quote Originally Posted by Novak View Post
    Дръжте си го минимализма, аз наблягам на консуматорството, но 15 коли в гаража още не съм наредила.
    Няма лошо да си консуматор като цяло но консуматор на качествени храни да речем,примерно ако си минималист и не си купуваш боклуци които не ти трябват може да инвестираш тези пари спестени от боклуците в консуматорското си аз и да си купуваш примерно по качествена храна!Това е само един пример как минимализма не означава на всяка цена да спрем да консумираме а по скоро да подобрим начина си на живот като изчистим задръстването от излишни джаги и боклуци с които сме опсипани в този консуматорски свят!

14. The Following 2 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (2)

Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    16,263.40 USD
    Thanks
    6,324
    Затова британския принц хари и жена му щели да имат само 2 деца, но пък определени етноси се множат колкото могат повече и заляха Европа.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Small, small but a shark

16. The Following User Says Thank You to Novak For This Useful Post:

Unregistered (1)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Quote Originally Posted by Aquila View Post
    Глобално погледнато, това е бъдещето на човечеството. С население от 7,7 милиарда в момента, и прогнози за 10 милиарда през 2050-та. А планетата е само една, ресурсите изчерпаеми.
    Има няколко държави които като цяло са виновни за това пренаселение което е безумие за мен да се размножават като зайци в смисъл ок 2 3 деца ама,да прайм само деца малко е прекалено,и да натам отива света заради 2 3 държави и заради самите нас! Защото примерно в Америка там са брутални консуматори,тва по 10,20 чифта обувки,нови джаги постоянно просто е ужас и е толкова безмислено,но това е целта на корпорациите да ни превърнат в БЕЗМОЗЪЧНИ КОНСУМАТОРИ С ДЪЛГОВЕ и отрупани с неща които не ни трябват!

18. The Following 3 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (3)

+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread