+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8
    Zagorka is offline
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    1,021.71 USD
    Thanks
    106

Любимата ви игра като малки

Коя беше любимата ви игра, когато сте били малчугани? Тогава, когато нямаше компютри и всички бяхме навън по улиците?
    Аз като малък много обичах да играя на жуменка или криеница и стражари и апаши. По-късно дойде и футбола, народна топка и от тихите игри си спомням много обичахме да играем на Категории - онази игра, която с една буква трябва да се познават различни думи от конкретни категории.
    Еми това е, споделайте и вие.

2. The Following 5 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

lyubo (09-03-2019), Mateev (09-02-2019), minkov (09-02-2019), renito5 (09-03-2019), Unregistered (1)

Mateev is offline
    Баннат
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    5,441.48 USD
    Thanks
    1,866
    В техникума играехме на покер - разбира се със живи пари, но стотинки. Там бях безспорен лидер. Бях много добър и на сантасе, 21, чист бридж и въобще на всякакви игри с карти. Мисля си, че още от тогава теорията на вероятностите е била подсъзнателно моята ръководна роля, въпреки че тогава не го осъзнавах това.

Много интересен случай имах след казармата когато се ожених и отидох на селото на жена ми. Там се случи така, че седнахме да играем на карти с местния лидер. Играехме на някаква игра, която никога не я бях чувал Той просто ми обясни правилата и след това започнахме да играем със залог живи пари. Бяха стотинки, но все пак в играта влязоха някъде около 50-100 лева. Ами това, което се случи, е че го обрах за по-малко от 1 час. Когато се стигна до това да залага часовника си, аз прекратих играта и великодушно му подарих всичко, което той беше загубил.

Та аз си мисля, че някъде дълбоко в мене теорията на вероятностите се е просмукала още от младежките години, и аз съм се съобразявал с нея подсъзнателно през целия си живот, без да я разбирам напълно. Сега вече е друго. Сега съзнателно си направих труда да я изуча, и в момента се ядосвам, че не съм го направил това по-рано. Ако се бях осъзнал по-рано, съвсем по друг начин щеше да изглежда живота ми. Бил Гейтс ряпа да яде. В този живот има толкова много пари, които човек може да ги рине с лопата, стига обаче навреме да се светне как да го прави това.

4. The Following 4 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

Alex1977 (09-03-2019), jssj (09-04-2019), minkov (09-03-2019), Zagorka (09-03-2019)

Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    11,822.51 USD
    Thanks
    8,598
    Матеев... може да ти се е струвало игра, но според мен това въобще не е игра то си е било чист хазарт.
    А иначе покера и той си е друга бира... но и там иска яко учене и стратегии.

Чак конкретно любима игра не съм имала ...всички са ми били любими.
    Май само народна топка не обичах да играя...

6. The Following 6 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

jssj (09-04-2019), lyubo (09-03-2019), minkov (09-03-2019), Spekulanta (09-04-2019)

Zagorka is offline
    Не е зададено настроение

Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka е радост за учите Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    1,021.71 USD
    Thanks
    106
    За покера съм съгласен, иска да се набляга сериозно. Няма значение, че се определя като хазарт. Но също както при шаха, и тук се иска мозък как да изиграеш противника. Аз така и не се научих да играя, не съм се задълбавал и в правилата на играта. Може би и аз трябва да си втълпя, че трябва да задълбая малко повече в Теорията на вероятностите и оттук-оттам да изпробвам нещо в търговията.
    Като малко по-голям вече се появиха компютрите и стратегическите игри, много обичах да играя на точно такива, особено с приятели. И Кънтър Страйк, по цели нощи отборно
    Обаче като по-пораснал ми липсват онези години, в които съм играл навън, а не онези, които прекарах пред компютъра.

8. The Following 4 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

gambletrade (09-03-2019), jssj (09-04-2019), lyubo (09-03-2019), minkov (09-03-2019)

lyubo is offline
    Централна банка
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo's Avatar
    Натрупан бонус
    3,233.49 USD
    Thanks
    11,274
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    Обаче като по-пораснал ми липсват онези години, в които съм играл навън, а не онези ....
    Точно така, истинските игри се случват на вън и с реални хора.
    Аз като дете участвах във всички игри които се играеха по това време на вън, като: фунийки, катерене по катерушките, люлеене на люлка - тип лодка, скачал съм по-малко и на ластик с момичетата, докато издебна най-готината да и обарам ци*ите и след това да избягам от там играехме си и на гърмежи с два болта и гайка по средата напълнена с барут от кибрит, болтовете са вързани за пликче така че да служи за опашка и се изхвърлят високо на горе след което се връщат от гравитацията и се удрят в асфалта и бум. Гърмеше сериозно и страшно за тогава малките ни 6-7 годишни мозъчета.

Игрите се сменяха динамично с годините на порастването ни и следователно не бяха една и две, но като се замисля се сещам, че най-много се занимавахме (тайфата) с разходки на ляво и дясно - при този и онзи (опознавахме несъзнателно околния Свят), а не толкова с игрите.
    От дете обичам да карам колело, имах Балканче до към 7-ми клас, пораснах дето се вика на него и след много години пауза започнах пак да карам колело, правих го вчера.

10. The Following 3 Users Say Thank You to lyubo For This Useful Post:

minkov (09-04-2019), Spekulanta (09-04-2019), Unregistered (1)

renito5 is offline
    Не е зададено настроение

renito5 има невероятно излъчване renito5 има невероятно излъчване renito5's Avatar
    Натрупан бонус
    112.20 USD
    Thanks
    169
    Стражари и апаши. Страхотна игра. Жалко че днес няма и спомен от онова прекрасно детство с по 12-13 часа на вън с приятели.

12. The Following 4 Users Say Thank You to renito5 For This Useful Post:

jssj (09-04-2019), lyubo (09-03-2019), minkov (09-04-2019), Spekulanta (09-04-2019)

Mateev is offline
    Баннат
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    5,441.48 USD
    Thanks
    1,866
    Вие го ударихте на детски игри, а аз си мислех, че в тази тема ще говорим за интелектуални игри.

Детските игри бяха много - една от друга по налудничави. например излизахме от селото и обикаляхме из пущинака по няколко километра наоколо. тогава нямаше Gsm-и и ако с някое дете се беше случило нещо, не знам как щяхме да се оправим. Например да го ухапе змия или да си счупи крак. Цяло чудо е, че останахме живи и здрави. Също така ходехме по реката да търсим и да избиваме жаби и змии. Къпехме се в дълбоки вирове, а тогава все още не можех да плувам добре. Правехме бомби и ракети с карбид. При смесването му с вода се получава ацетилен, който се взривява много лесно. Не знам как не стана някой нещастен случай. Също така сме правили бомбички с миниум и бял бронз. Завивахме ги в станиол заедно с малки камъчета и при удар в стена те гърмяха много ефектно.

Когато поотраснахме любимата ни игра стана играта на фунийки. За няколко години сигурно съм направил и издухал 1 милион фунийки. Другото шоу бяха фунийките с карфици. Те се забиваха по дърветата и по дървените навеси на къщите. Представете си 4-етажна кооперация, на която стрехите са дървени, и в тях има забити няколко хиляди фунийки. Хей това беше наша заслуга. Другата пакост, която правехме, беше да целим с фунийки някой отворен прозорец по горните етажи. Вечерта хората се прибират от работа и намират в стаята си няколко стотин фунийки. Ако са с карфички - намират ги забити по мебелите си.

Другите пакости, за които се сещам, е ходенето на сакрушак (крадене) за череши или дини или каквото там има в градината. Това се прави по тъмно с прибежки и припълзявания. и като се усети пазача, започва да ни гони с камъни или с хвърлени тояги.

От интересните събития в детството се сещам, че веднъж намерихме в реката труп на човек. Точно така - истински удавен човек, който реката го беше довлякла до плитчините. Повикахме милицията, тя повика пожарникари да го вадят и стана голямо шоу. После се оказа, че човека не е удавен, а убит и хвърлен от моста. Случая много се раздуха, а нас децата от бандата ни похвалиха в училище за заслугите, които имахме по откриването на трупа.

Като глупости, които съм правил, се сещам че веднъж стрелях с фунийка по едно дете, но бях забравил, че тя е с карфичка. Фунийката се заби дълбоко в ръката му, детето ревна и отиде да се оплаче на баща си. Той излезе от входа и хукна да ме гони. Аз побегнах и той след мене и така ме гони по улиците може би 1 километър. Най-накрая ме настигна и ме хвана. Отнесох един много як пердах и после не посмях да се оплача на моя баща, за да не отнеса още един пердах.
    Last edited by Mateev; 09-04-2019 at 01:54 AM.

14. The Following 3 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

Fafa (09-04-2019), minkov (09-04-2019), renito5 (09-04-2019)

Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    11,822.51 USD
    Thanks
    8,598
    Еми забавно си е какво???
    Точно детските игри са най-хубавата част.

А иначе за другите "игри"....еее има и много сложни такива.

16. The Following 6 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

Mateev (09-04-2019), renito5 (09-04-2019), Spekulanta (09-04-2019)

+ Reply to Thread