+ Reply to Thread
Page 24 of 24 FirstFirst ... 14 22 23 24
Results 231 to 238 of 238
    renito5 is offline
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

renito5 има невероятно излъчване renito5 има невероятно излъчване renito5's Avatar
    Натрупан бонус
    112.20 USD
    Thanks
    169
    Quote Originally Posted by penkares View Post
    Никой не говори за книги,а за изпитани неща факти и реалности,които лично аз съм изпитал психически,книгите ясно че 80 90 % ги пишат хора които може би не са най добрите трейдъри даже са лузъри,затова аз лично имам само около 10 книги от които 9 са втора употреба и някои даже 3 та,и немисля повече никога да си купя книга,просто няма смисъл.Интересното е че в трейдинга има адски много клишета,и както в живота всеки знае какво да прави като цяло,всеки знае кое е правилно и кое не,но много малко хора правят правилното.Те така и в трейдинга правилата са ясни като цяло всеки постаря едни и същи неща ама колко хора ги изпълняват...не много,затова накрая брокерите са победители!
    И в това си прав, но и човешката алчност е безгранична. Често трейдърите допускаме грешката че след един много успешен ден с добра печалба вече можем всичко. Печалбите трябва да се теглят и план на действие трябва да имаш. Обичам да правя прогнози ,сядам внимателно разглеждам сигналите, чертая граници, следя коментарите в момента в няколко сайта и правя своя прогноза. В 85% съм права, но има един проблем над който работя упорито. Прекалено избързвам с отварянето на сделките. Затова избягвам дневна търговия, но последно време доста работих върху това и смятам отново да се пробвам пък ще видим.

2. The Following 7 Users Say Thank You to renito5 For This Useful Post:

jssj (09-16-2019), Unregistered (6)

K_W is online now
    Главен дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    5,353.36 USD
    Thanks
    1,043
    Quote Originally Posted by renito5 View Post
    Ще пробвам и ще пиша резултат, както и ще кача доказателства. Вече писах че ми е интересно дали би могло да се получи нещо от този експеримент. Попринцип търгувал на седмични и месечни графики и имам задоволителни резултати. Но не ми пречи да опитам нещо различно.
    И ако се получи какво, ще търгувал вече така ли?

Как ще разбереш дали не е било просто късмет?

Над такива неща е хубаво да се замисли човек.
    Както и друг път съм писал, трейдинга е толкова труден за учене именно защото често грешните действия се възнаграждават а правилните наказват.

4. The Following 4 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

jssj (09-16-2019), penkares (09-16-2019), renito5 (09-16-2019), Unregistered (1)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares's Avatar
    Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    И в това си прав, но и човешката алчност е безгранична. Често трейдърите допускаме грешката че след един много успешен ден с добра печалба вече можем всичко. Печалбите трябва да се теглят и план на действие трябва да имаш. Обичам да правя прогнози ,сядам внимателно разглеждам сигналите, чертая граници, следя коментарите в момента в няколко сайта и правя своя прогноза. В 85% съм права, но има един проблем над който работя упорито. Прекалено избързвам с отварянето на сделките. Затова избягвам дневна търговия, но последно време доста работих върху това и смятам отново да се пробвам пък ще видим.
    Ако си права 85% от случаите ти си маркет мастърка честно,това е брутално,кибер добра успеваемост,според мен трябва да напишеш книга как ги постигаш тези 85% адекватност и точност,и един курс като пуснеш и готово няма смисъл да пишеш из форуми за бонус!
    Its easy to do it but is also easy to not do it!

6. The Following 2 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (2)

K_W is online now
    Главен дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    5,353.36 USD
    Thanks
    1,043
    Ако си права 85% от случаите ти си маркет мастърка честно,това е брутално,кибер добра успеваемост,според мен трябва да напишеш книга как ги постигаш тези 85% адекватност и точност,и един курс като пуснеш и готово няма смисъл да пишеш из форуми за бонус!
    Всъщност е по близо до обратното, каркет мастърите, често са доста по-назад с успеваемостта

Много е лесно да имаш 80-90% познаваемост, като нямаш стопове и прибираш всеки малък уинър и чакаш лузърите. Този тип трейдъри и ситеми винаги свършват по един начин

8. The Following 6 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Unregistered (6)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares е радост за учите penkares's Avatar
    Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Всъщност е по близо до обратното, каркет мастърите, често са доста по-назад с успеваемостта

Много е лесно да имаш 80-90% познаваемост, като нямаш стопове и прибираш всеки малък уинър и чакаш лузърите. Този тип трейдъри и ситеми винаги свършват по един начин
    За жалост аз спадам към тези които пребират малки уинъри и чакат лузърите с надеждата да се върнат някога ама досега все не са се връщали (всъщност понякога се връщат колкото да ти дадат шанса да излезнеш берейк ивън но,в повечето случаи не излизам тогава защото тогава идва надеждата пак за уинър).Да споделя от личен опит има една книга Трейдинг ин дъ зоун,където автора обяснява затова че трябва да приемаме РИСКА,това означава да си уважаваме стоп лосовете,и да не ни е страх от загубата,това лично на мен ми е една от най слабите страни като трейдър.Имаше момент в който след като я бях излушал на аудио тази книга към 5 пъти,бях почнал да го разбирам това да приема риска напълно,но след последния ми акаунт който изгърмя на сток маркета осъзнах че съм се заблуждавал и че това е един много важен елемент за трейдърите,и без него няма как!

10. The Following 3 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (3)

renito5 is offline
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

renito5 има невероятно излъчване renito5 има невероятно излъчване renito5's Avatar
    Натрупан бонус
    112.20 USD
    Thanks
    169
    Но също писах че допускам грешки защото почти никога винаги търпението не ми е достатъчно. Всички си имаме едни малки демони с които се борим. Относно бонус сметките за 5 години съм получила не повече от 200 долара бонус-общо. Използвам форума да се уча а не да спася

12. The Following 3 Users Say Thank You to renito5 For This Useful Post:

penkares (09-16-2019), Unregistered (2)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Но също писах че допускам грешки защото почти никога винаги търпението не ми е достатъчно. Всички си имаме едни малки демони с които се борим. Относно бонус сметките за 5 години съм получила не повече от 200 долара бонус-общо. Използвам форума да се уча а не да спася
    Тези демони,да са много подмолни и незнам и аз как освен с дисциплина и търпение и последователност да се премахнат.Примерно ако си спазваме правилата,сигурно ще отнеме много време докато станем добри и печеливши трейдъри,но поне ще сме в играта,говоря за стоп лоса примерно,или примерно ако имаме една или две победи които да речем са на сума която ни задоволява за деня,какво ще стане ако искаме да трейдваме още защото си мислим че имаме едж и ще продължим да печелим,но в същия момент ни е страх да си загубим печалбите отговор (за мен поне-правило) влизаме в следващия трейд с ХАЛФ САЙЗ или дори по малко!
    А да за форума ако си по активна ще имаш повече бонус,след като не обмисляш книга или курс(аххах) в кръга на шегата!

14. The Following 5 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

renito5 (09-16-2019), Unregistered (4)

penkares is online now
    Дилър
    Berani

Натрупан бонус
    802.30 USD
    Thanks
    283
    Здравейте новис трейдъри,днес завърших беславно състезанието,на третия ден,след два много добри дни дойде момента на голяма грешка и бях дисквалифициран! Доста разочарован съм,и като цяло почти нямам думи,наистина имах шанс бях минал в челните 100,от 6000 хиляди трейдъра и днес един лонг ми разказа играта толкова бързо че нямах време и да излезна от трейда ръчно (стоп лос нямах понеже бях на 1 минута чарт и щях да го затворя ръчно в подходяшия момент,който така и не дойде).Основна грешка беше 1-Голям сайз, 2-Избързване (наруших отново основно правило да не влизам в трейд поне първите 10 минути за стоките говоря,след отваряне на маркета),вместо да изчакам и да бъда хитър,аз ИЗБЪРЗАХ и станах плячка отново!
    Все познати грешки за повечето мембъри тука затова няма да изпадам в подробности.! От психическа гледна точка се чуствам доста зле,почти все едно съм загубил от моите лични пари,това може би се дължи на факта че възлагах големи надежди да успея да си спечеля фъндет акаунт,и да не работя за някой друг!Явно че все още не съм готов,и психически и чисто дисциплинно,днес след загубата за момент изпаднах в леко отчаяние,все едно нещо супер голямо е станало и все едно истински пари са били изгубени,но това го дължа може би както споменах на големите надежди които възложих на себе си за успех,и на факта че обичам трейдинга и адски много искам да ми се получат нещата,а на този етап не се получават.
    Но живота продължава,периода на отчаяние беше сравнително кратък около1,2 часа хаха и така...Бях на интервю за работа на която наситина се надявам да ме вземат в Вторник ще имам отговор ,и може би наистина имам нужда да се отдалеча за малко от пазарите и да преосмисля всичко което надробих досега!Акаунта в Инстата е жив и здрав,и продължаваме битката!

16. The Following 7 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (7)

+ Reply to Thread
Page 24 of 24 FirstFirst ... 14 22 23 24

Tags for this Thread