View Poll Results: Кой е най-предпочитания от вас вариант ?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1:1

0 0%
  • 1:30

0 0%
  • 1:100

2 33.33%
  • 1:200

2 33.33%
  • 1:400

2 33.33%
  • 1:1000

3 50.00%
Multiple Choice Poll.
+ Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6
    lyubo is online now
    Централна банка
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo's Avatar
    Натрупан бонус
    3,009.90 USD
    Thanks
    10,924

Какъв ливъридж предпочитате да ползвате когато търгувате ?

Какво е съотношението на минималния и максималния ливъридж с който предпочитате да работите ?

Определено за мен "лостовия ефект" е каймака на Форекс търговията със свойството си да мултиплицира (умножи) и следователно усили ефекта (печалба - загуба) на всяка финансова операция сключена от Трейдъра. Ако го нямаше ливъриджа аз едва ли щях да задържа вниманието си към Трейдинга - тоест да съм, у играта.

2. Благодарностите под първия пост няма да бъдат зачитани за целите на разпределението на наградния фонд!
    kypa is offline
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    25,871.07 USD
    Thanks
    158,520
    Като настройка на сметката аз обичам да отбелязвам най-големият възможен ливъридх. В случая с ИнстаФорекс това е 1/1000 или 1/600 (за сметки над 1000 доларес). Това е с цел маржин изискване да не се окаже пречка пред отваряне на допълнителна сделка в някой по-натоварен ден - с много яки трендове по няколко пазара, изискващи отварянето на множество добавки с цел масирано захлебване.

Реалният лост, който използвам всъщност е по-малко - за единична позиция около 1/50 до 1/100, при няколко позиции на няколко пазара едновременно може би 1/300 или 1/500. Предполагам, че не може да достигне максималния позволен за акаунта поради търгуването от моя страна на инструменти с фиксиран маржин (петрол, едър рогат добитък), чието отношение спрямо търгуваният лот е далеч по-малко от въпросната цифра.
    sleepwalking and lost

4. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    For the next steps: All likes given after 21.05.19 will be shown after 21.07.19
    presptc is online now
    Централна банка
    Mengintai

presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc е отвъд представите presptc's Avatar
    Натрупан бонус
    6,744.19 USD
    Thanks
    5,561
    Винаги използвам максимално възможния левъридж, за предпочитане над 1:500. Някой ден ако някой ми се довери да му търгувам с милионите, може и да опитам как е търговията с левъридж 1:1.

6. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    lyubo is online now
    Централна банка
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo's Avatar
    Натрупан бонус
    3,009.90 USD
    Thanks
    10,924
    Още не съм забравил потресаващия шок, който получих при сключването на първата си реална валутна сделка, преди много години. В основата на шока ми беше именно лостовия ефект. Направих грешката да се уча на демо търговия в платформата на известен Варненски брокер на 1:100 лост, само няколко месеца и когато се почувствах готов за реален Форекс, започнах да си избирам брокер и разбира се, че действах доста припряно в избора си. И избрах най-известния столичен инвестиционен посредник и въобще не забелязах, че ливъридж е станал 1:200 (друг няма). Понеже сключих договора в офиса им и моментално внесох пари на касата там, та когато се прибрах вкъщи парите вече бяха, у платформата. Терминала бях изтеглил едва предния ден и може би изобщо да не съм го ползвал, след като изобщо не очаквах такива разлики във всичко, като размер на лот, ливъридж и прочие.
    И на там следователно стана една ... още в първия ден загубих над половината депозит, като огромна вина имаше именно разликата в лостовия ефект с който изобщо не бях свикнал. И така след време свикнах с ливъридж 1:200 и съм ползвал само него до сега, при когото и брокер да избера.

пояснително инфо:
    Марджин и ливъридж са двете страни на една и съща монета, т.е. показват едно и също нещо. Разликата е единствено в определението, че ливъриджът го показва като съотношение (напр. 1:30), а марджинът го показва като процент (напр. 30%)

8. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    K_W is online now
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,678.51 USD
    Thanks
    820
    Използвам до към 1:100/1:50 в екстремни ситуации. Често отварям единични позиции при 1:1 до 1:5

Реално левъриджа няма никакво отношение към резултатите и действията,на трейдъра.

Обема трябва да функция на риска и представянето на системата в историчеки план, по-точно нейните друдаун и печалба.

Много ми е странно когато някой каже че се е занулил заради левъридж. Реално това може да стане само ако не си преценил че ти е много нисък лоста и те затворят преждевременно. Тъй като пак да кажа, обема е функция на други неща.

10. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    8,466.96 USD
    Thanks
    16,943
    Промяната на ливъриджа променя единствено максималното количество обеми, които можеш да търгуваш - нищо друго. И по никакъв начин не може да е причина за зануляване на акаунта сам по себе си.
    Акаунта се занулява от прекалено големи търгувани обеми, което води до поемането на прекалено голям риск.
    При нисък ливъридж брокера сам ти ограничава обемите, ако ливъриджа е голям трябва да си наложиш ограничения сам. Ако не можеш да си направиш сметката какви да са ти ограниченията, значи си прекалено зелен в търговията, ама след няколко овъртрейдинга даже да не се занули акаунта започва да ти идва акъла в главата и да ги съобразяваш тези неща. А ако не започне да ти идва акъла по някое време, значи вече си залитнал към хазартния елемент на търговията и вероятно няма спасение.
    Аз лично в момента търгувам на 1:600 - толкова ми е сметката, ама реално ползвам много по-малко.

12. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
+ Reply to Thread

Tags for this Thread