+ Reply to Thread
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 41 to 50 of 75

Thread: Пушите ли цигари?

1. #41 Collapse Post
    Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    17,648.17 USD
    Thanks
    7,149
    И непушаите дишат същия въздух като мен, а той отдавна не е чист. На тази замърсена планета, храна, която се отгежда с какви ли не химии, баш цигарите не са проблема.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Small, small but a shark

2. The Following 6 Users Say Thank You to Novak For This Useful Post:

kypa (09-02-2019), Mateev (09-01-2019), minkov (09-01-2019), renito5 (09-15-2019), sorento (10-09-2019), Unregistered (1)

3. Forex Portal
  4. #42 Collapse Post
    penkares is offline
    Старши дилър
    Mengintai

penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares има с какво да се гордее penkares's Avatar
    Натрупан бонус
    2,019.55 USD
    Thanks
    492
    Quote Originally Posted by Novak View Post
    И непушаите дишат същия въздух като мен, а той отдавна не е чист. На тази замърсена планета, храна, която се отгежда с какви ли не химии, баш цигарите не са проблема.
    Типичното самоуспокояване на пушач!
    Its easy to do it but is also easy to not do it!

5. The Following 4 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

kypa (09-02-2019), lyubo (09-02-2019), minkov (09-01-2019), sorento (10-09-2019)

6. #43 Collapse Post
    borkooo_pz is offline
    Централна банка
    Terkejut

borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz's Avatar
    Натрупан бонус
    5,436.75 USD
    Thanks
    35,487
    Quote Originally Posted by penkares View Post
    Типичното самоуспокояване на пушач!
    Амиии, не е самоуспокоение.
    Аз пуша почти по две кутии.Не спортувам, почти не се движа ,и преди 20 дни на проф .преглед- всичко ми е в норма ,дори и това за дишането ( на което и аз се учудих )
    Но пия много вода .това според докторката ,ме " спасявали " ,при моят начин на живот ' _никакво движение ,пушене ,кафе по 1 б.на седмица

7. The Following 5 Users Say Thank You to borkooo_pz For This Useful Post:

kypa (09-02-2019), minkov (09-01-2019), renito5 (09-02-2019), sorento (10-09-2019), Unregistered (1)

8. #44 Collapse Post
    batDancho is offline
    Централна банка
    Polos

batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho е отвъд представите batDancho's Avatar
    Натрупан бонус
    3,906.61 USD
    Thanks
    1,040
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Няма доказана пряка връзка между пушенето и рака на белите дробове.
    Според статистиката в България годишно около 2000 души се разболяват от този вид рак, като около 65% от тях са пушачи. Обаче и между тези дето не са се разболяли (останалата част от населението) процента на пушачите е горе долу същия.
    Има обаче един доказан медицински факт - няма пушач, който да се е разболял от алцхаймер, та е сигурно, че ние пушачите поне няма да си загубим акъла в края на живота си.
    Аз не съм пушил от 07.01.2001. Тогава лапах филтъра за последно. И никога след това не ми се е допушвало,
    за моя и на другите огромна изненада. Стремя се да ходя пеша по 10 километра на ден и в повечето дни успявам.
    Интересен ефект при мен беше, че след като отказах цигарите, отслабнах 15 килограма. . .

9. The Following 3 Users Say Thank You to batDancho For This Useful Post:

kypa (10-08-2019), lyubo (10-09-2019), sorento (10-09-2019)

10. #45 Collapse Post
    sorento is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento's Avatar
    Натрупан бонус
    1,011.01 USD
    Thanks
    824
    Аз също ги спрях на 01.01.2001г,
    При мен последва обратния ефект с 15-те килограма....

Новак,
    ти си умен и борбен човек(поне такива са ми наблюденията),
    нали знаеш че си ЗАВИСИМА от наркотика никотин + всичките му съпътстващи вещества.
    Не ти ли е малко накриво, че някой те е цакал със зависимост и ти сега си плащаш в кеш,
    за да си набавяш дрога(макар и по слаба, макар и законна), а някой друг лапа кинти от тази твоя слабост.

Иначе си права, аз съм в такъв район, че се вижда това което дишаме....

11. The Following 5 Users Say Thank You to sorento For This Useful Post:

batDancho (09-15-2019), kypa (10-08-2019), lyubo (10-09-2019), minkov (10-08-2019), penkares (09-15-2019)

12. #46 Collapse Post
    renito5 is offline
    Дилър
    Не е зададено настроение

renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5 има с какво да се гордее renito5's Avatar
    Натрупан бонус
    872.88 USD
    Thanks
    575
    Цигарите са последния ни проблем, стресът на който сме подложени, висококачествените храни и облекла, вредните хора около нас и много други фактори са много по-страшни за човечеството от една кутия цигари на ден.

13. The Following 2 Users Say Thank You to renito5 For This Useful Post:

kypa (10-08-2019), sorento (10-09-2019)

14. #47 Collapse Post
    hanuman is online now
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman's Avatar
    Натрупан бонус
    13,669.45 USD
    Thanks
    16,191
    Аз не пуша и спортувам редовно и логично би било да се изкажа против цигарите,но истината е че общувайки и с пушачи и с непушачи не съм забелязал разлика в здр им състояние изпратих от рак и майка пушачка и приятел непушач,имам и племеник още дете,но премина през онк.заболяване и др без разлика дали пушат или не си боледуват както си им дойде ред,затова и не критикувам никого затова че пуши.

15. The Following 4 Users Say Thank You to hanuman For This Useful Post:

kypa (10-08-2019), lyubo (10-09-2019), minkov (10-08-2019), sorento (10-09-2019)

16. #48 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    10,591.98 USD
    Thanks
    20,275
    Quote Originally Posted by sorento View Post
    Аз също ги спрях на 01.01.2001г,
    При мен последва обратния ефект с 15-те килограма....

Новак,
    ти си умен и борбен човек(поне такива са ми наблюденията),
    нали знаеш че си ЗАВИСИМА от наркотика никотин + всичките му съпътстващи вещества.
    Не ти ли е малко накриво, че някой те е цакал със зависимост и ти сега си плащаш в кеш,
    за да си набавяш дрога(макар и по слаба, макар и законна), а някой друг лапа кинти от тази твоя слабост.

Иначе си права, аз съм в такъв район, че се вижда това което дишаме....
    Всъщност никотина формира много слаба зависимост на физическо ниво, зависимост, която се преодолява много лесно - необходими са от 3 до 5 дни за освобождаване от физическата зависимост от никотина.
    При пушачите зависимоста е в много по-голяма степен психическа и даже да успее да я преодолее пушача, това е с цената на формиране на друга психическа зависимост. Аз съм наблюдавал много хора и почти всеки има някаква психическа зависимост, в повечето случаи даже неосъзната от зависимия. Според психолози самата природа на човека предполага формирането на такива неосъзнати психически зависимости и всъщност наличието на такива неосъзнати зависимости ако са в разумни граници даже са полезни за доброто психическо здраве.

17. The Following 4 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

hanuman (10-08-2019), kypa (10-08-2019), lyubo (10-09-2019), sorento (10-09-2019)

18. #49 Collapse Post
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    30,260.57 USD
    Thanks
    176,927
    Много скъпи цигарките. И, което е най-лошото, ефекта е точно обратния на това, което ни се иска. Няма смисъл да се пушат, по-добре други по-вълнуващи зависимости да се търсят.
    stonks

19. The Following 4 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

hanuman (10-08-2019), lyubo (10-09-2019), sorento (10-09-2019), Spekulanta (10-09-2019)

20. #50 Collapse Post
    sorento is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento's Avatar
    Натрупан бонус
    1,011.01 USD
    Thanks
    824
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Всъщност никотина формира много слаба зависимост на физическо ниво, зависимост, която се преодолява много лесно - необходими са от 3 до 5 дни за освобождаване от физическата зависимост от никотина.
    При пушачите зависимоста е в много по-голяма степен психическа и даже да успее да я преодолее пушача, това е с цената на формиране на друга психическа зависимост. Аз съм наблюдавал много хора и почти всеки има някаква психическа зависимост, в повечето случаи даже неосъзната от зависимия. Според психолози самата природа на човека предполага формирането на такива неосъзнати психически зависимости и всъщност наличието на такива неосъзнати зависимости ако са в разумни граници даже са полезни за доброто психическо здраве.
    Не съм съгласен.
    3-5 или 25 дни може да забравиш навика, да си слагаш нещо в устата, да си играеш с кутията, да имаш нещо между пръстите и т.н.
    Зависимостта от никотина продължава с години, според мен.Аз много добре знам, какво дава никотина.Не съм срещал никъде другаде подобно усещане.И до някъде липсата му остава.
    Който никога не е пушил, няма как да разбере.
    Това, че остава зависимостта в продължение на години, съм сигурен.
    Има много хора, които отказват цигарите за по 2-3 години и после пак ги започват.Най-обикновено с някакво оправдание.
    Трябва много сила и воля да ги откажеш, ако не можеш, винаги можеш да намериш причина да продължиш.
    Ясно е, че са проблемни, ясно е, че харчиш пари, ясно е, че си зависим.Отговори си сам на себе си, защо пушиш.
    За мен критичния период е поне 5-6 години.
    Иначе да, не са основния проблем за болести.Въздуха е в пъти по вреден, има хора и на 90г пушат и т.н.
    Тука говорим за личен избор.Ако имаш някакви съмнения, погледни картинките на кутията ти от цигари.

21. The Following 3 Users Say Thank You to sorento For This Useful Post:

hanuman (10-09-2019), kypa (12-12-2019), lyubo (10-09-2019)

+ Reply to Thread
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast