+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    25,290.67 USD
    Thanks
    156,759

Имате ли предпочитан/и пазар/и извън валутните двойки?

Понятието Форекс означава предимно обмен на валута, все пак валутните двойки макар и най-популярните пазари далеч не са единствените, на които обикновения трейдър може да извършва спекулации. Съществуват още много други - суровини, стоки, акции, индекси (фючърсни договори върху тях по-точно), в последно време също криптовалути, макар и повечето от тях все още да са в сивия сектор на финансовите пазари.
    Имате ли предпочитан пазар, който не е "Форекс"? Кой? Защо?
    sleepwalking and lost

2. Благодарностите под първия пост няма да бъдат зачитани за целите на разпределението на наградния фонд!
    K_W is online now
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,624.91 USD
    Thanks
    757
    търгувал съм почти всички видове инструменти през годините.

сериозно осве валутни двойки, само златото, с него и започнах.

доста е ликвидно, условията са добри, спредовете ниски, прави големи движения, много често пускат фалшиви новини за покачване от анализатори и банки преди големи сривове. общо взето каквото чуете по медиите (сайтове, телевизии)- контрете го :d

4. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    For the next steps: All likes given after 21.05.19 will be shown after 21.07.19
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    25,290.67 USD
    Thanks
    156,759
    Според мен най-изгодни като съотношение спредове и комисионни спрямо волатилност и насочени движения към момента са Златото и Петрола, второто ми е особено любим инструмент за интрадневна трендова стратегия. И двата пазара почиват само по един час на ден, най-активната сесия на петрола е американската.
    Наскоро забелязах интересни характеристики и в друг един пазар - този на Едър Рогат Добитък. Там няма кой знае колко насочени движения, след които пазара да запазва достигнатите ценови равнища, по-скоро отива донякъде и се връща. Пазара е подходящ за средносрочна търговия по рейнджови стратегии. За интрадневна по-скоро не е, понеже работното му време включва прекалено малко часове от деня.
    sleepwalking and lost

6. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    15,369.51 USD
    Thanks
    5,818
    Да, освен форекс, предпочитам търговията с метали предимно злато. Въпреки общоприетото мнение, че златото се влияе много от фундамент и новини, не смятам така, техничен инструмент е и фигурките му се представят добре.
    Не ме влече инвестицията във физическо злато, доста по-сложно и скъпо мероприятие е, нито пък в акции на златодобивни предприятия, които се смятало доскоро, че постоянно ще растат и са сигурна инвестиции, но последните 10 години пазара е доста променен и няма нищо сигурно.
    Отвреме на време търгувам петрол на по-големите графики.
    Small, small but a shark

8. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    emoyambol is online now
    Централна банка
    Yeehaw

emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol's Avatar
    Натрупан бонус
    8,415.71 USD
    Thanks
    2,151
    Дори в началото като се запалих по форекса следях и търгувах индексите и петрола. Напоследък и златото ми харесва за търговия. Хубавото на индексите и петрола е, че почти винаги вървят ръка за ръка, а дори може да ти подскаже накъде ще поеме японската йената или канадския долар, тъй като пак имат корелация. Най-новото което ме запали са криптовалутите, но там не ми харесва интрадей, а дългосрочна търговия, тъй като е изключително спекулативен план. Може да се изчака и когато се напомпа отново като балон да се затвори на добра печалба, но разбира се зависи и какъв ще ти е суапа
    Movie Trailers | Вярвай в красотата на мечтите си!

10. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    lyubo is online now
    Централна банка
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo's Avatar
    Натрупан бонус
    2,862.32 USD
    Thanks
    10,680
    От начало още когато правех първите си стъпки в материята маржин търговия или електронна такава, ясно различавах най - разните търговски инструмента в платформата за търговия, а именно: валути, метали, горила или договорите за разлика (акции), но в последствие с годините търговския ми нрав се научи да търси (чрез графичен анализ) само инструментите с висока волатилност и ясни тренд определения, и така започна етап на без значение с кой търговски инструмент или пазар търгувам, но без акциите за тях не остава време, а и защото работят на непълен работен ден.

Забелязах, че през изминалите години сред Трейдинг общността винаги е имало /дали за кратко или за мн. месеци/ един инструмент който им става хит, тоест е приоритетен и следователно най - търгуван. това беше (не помня годините съжалявам) за кратко време среброто направи рекордни върхове, последва го и златото, заради решението на националната банка на Швейцария швейцарския франк стана много популярен и удобен за търговия, сега за последно хита беше японската йена и щатския долар и разбира се брезкит новините разтърсиха и gbp/usd.

Та на мене ми е любимо да се нагаждам по търговската - пазарна ситуация и да се заяждам с киви / долар, там имам някакъв лош късмет и все търся реванш, но ми е слабост.

12. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    GeorgiRR is offline
    Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Натрупан бонус
    16,983.62 USD
    Thanks
    3,447
    От доста време търгувам основно акции...........техническите зависимости са по чисти, или аз може би си внушавам...........освен това се търгуват на определена сесия, и има тайм аут, което е добре за мене, щото се занимавам и с друга дейност............мога да държа позиция със седмици.........обикновено влизам дълъг в позиция........дебня да направи някъде дъно и се получават доста красиви работи............едно време търгувах доста златото и петрола, но не помня кога последно съм влизал при тях,..........дакса преди години ми беше любим, сега дори не знам какви нива гони.......................
    https://georgipiskov.blogspot.com .................................................. ..........

14. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

Натрупан бонус
    25,290.67 USD
    Thanks
    156,759
    Последните няколко седмици се наблюдава увеличение на цени и обеми в пазара Биткойн/Долар, възможно е тази година криптовалутите отново да бъдат актуален спекулативен пазар. С приключването на голямото помпане в края на 2017 година общо взето приключи и активното прикоткване на хора дето въобще не искат да се занимават със спекулации по финансови пазари. Следващия етап от развитието на пазарите на криптовалути трябва да е свързан с повече спекулатори и брокери като участници, тоест спредове и други разходи трябва да бъдат значително по-човешки през следващите години. Може би дори достатъчно ниски, че пазарите да са изгодни и за интравдневна търговия.
    За любим пазар може би трудно ще се класират, но събота и неделя който има желание ще има с какво да се занимава. Парите няма повече да спят през тези дни.
    sleepwalking and lost

16. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    звездоброец is offline
    Централна банка
    Santai

звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец е отвъд представите звездоброец's Avatar
    Натрупан бонус
    10,314.61 USD
    Thanks
    20,150
    търгувам всичко за което имам сигнал и за което има инструмент в платформата. злато, петрол, акции, индекси, биткоин. за съжаление платформата на бенча е доста бедна от към акции, а тези на инстата са неактивни.
    миналата седмица получих сигнал за викс индекса, но той го няма и в двете платформи.
    средно мисля изпускам по един читав сигнал на седмица заради липсата на дадения инструмент.
    решението е да сменя брокера, но с изключително скромните суми с които търгувам, за сега няма смисъл.
    и така се получава затворен кръг - не мога да си позволя читава платформа, заради смешния ми капитал. но не мога да направя голям капитал, заради това, че брокито ми дава да трейдвам само хайлевърдж инструменти доминирани от hft ботовете.
    "Respect everyone. Know life is unfair. Take risk. Step-up in the tough times. Face down bullies. Lift the downtrodden. And never, ever give up."

18. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

Натрупан бонус
    25,290.67 USD
    Thanks
    156,759
    Аз за търговия общо взето се придържам към един кръг малко по-широк от най-мейнстрийм инструментите, но все пак не нещо особено екзотично. От време на време обаче заглеждам какви други работи съществуват из спекулативния свят. За Викс на няколко пъти съм си мислил за разни стратегии, но не съм успявал да измисля нещо кой знае колко по-различно от основната ми стратегия, а от нея точно Викса надали ще даде особено добри резултати. Нещо по-фундаментално трябва, вероятно обвързано с още една поредица от сделки на основния пазар.
    Викс има в платформата на АктивТрейдса, демото на МТ5 поне.
    sleepwalking and lost

20. For the first step: All likes will be shown after 21.05.19
+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast