+ Reply to Thread
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 58

Thread: Електрически автомобили

Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,025.21 USD
    Thanks
    681

Електрически автомобили

Някой от форума кара ли електромобил?

Аз ползвам предимно такива, но засега под наем, защото не ми излиза сметката да си взема нов, предвид сегашните цени и рейндж.

2. The Following 4 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

borkooo_pz (04-14-2019), GeorgiRR (04-14-2019), kypa (04-14-2019), minkov (04-14-2019)

Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Натрупан бонус
    16,532.77 USD
    Thanks
    3,238
    Яз съм малко резервиран към тяхното ЕКО...........се пак зареждат ел енергия дет не се знае от кой ТЕЦ идва..........докато работи и последния ТЕЦ, еле енергията, сама по себе си не е ЕКО..........па и изработката на литиево йонните батерии също е производство свързано с отделянето на токсични отпадъци..........впоследствие и тяхната утилизация също е доста далеч от ЕКОто.........
    Има още доста ляп в газови, метанови, водородни и тем подобни ДВГ.........тук требе да се наблегне......
    http://georgipiskov.blogspot.com .................................................. ..........

4. The Following 3 Users Say Thank You to GeorgiRR For This Useful Post:

borkooo_pz (04-14-2019), kypa (04-14-2019), minkov (04-14-2019)

Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,025.21 USD
    Thanks
    681
    Quote Originally Posted by GeorgiRR View Post
    Яз съм малко резервиран към тяхното ЕКО...........се пак зареждат ел енергия дет не се знае от кой ТЕЦ идва..........докато работи и последния ТЕЦ, еле енергията, сама по себе си не е ЕКО..........па и изработката на литиево йонните батерии също е производство свързано с отделянето на токсични отпадъци..........впоследствие и тяхната утилизация също е доста далеч от ЕКОто.........
    Има още доста ляп в газови, метанови, водородни и тем подобни ДВГ.........тук требе да се наблегне......
    Честно казано, колко са ЕКО, не ме интересува особено. Наистина ще е много добре да има само такива и ще дишаме по-чист въздух в градовете, защото сега трудно се понася ако ходиш пеша и все някой таралясник без катализатор ти бълва гадости в лицето.
    Причината да ги харесвам е че са много по-просто устроени, нуждаят се от по-малко поддръжка и има много по-малко неща за разваляне. По-евтини са за каране. Едно от най-важните неща много по-приятни са за каране, ускорение, моментален въртящ момент тишина.

6. The Following 3 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

kypa (04-14-2019), minkov (04-14-2019), КинО (04-14-2019)

Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    10,615.27 USD
    Thanks
    8,100
    И аз ги харесвам ...И съм ЗА, против замърсяването с вредни емисии на въздуха...
    Но , чакам форекса "да ми подари" една такава.
    Иначе ще си карам моето возило.

8. The Following 7 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

kypa (04-14-2019), minkov (04-14-2019), Unregistered (4), КинО (04-14-2019)

Главен дилър
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    4,644.72 USD
    Thanks
    1,641
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    ....Причината да ги харесвам е че са много по-просто устроени, нуждаят се от по-малко поддръжка и има много по-малко неща за разваляне. По-евтини са за каране. Едно от най-важните неща много по-приятни са за каране, ускорение, моментален въртящ момент тишина.
    Тя тишината я има и при бензиновите автомобили от висока класа. Големия въртящ момент и голямото ускорение - също. Приятността за каране е много по-висока, защото вътре се тъне в лукс, а отвън всички ти дишат праха, когато ги задминеш като малка гара. Говоря за Audi S8 V10 с 450 конски сили двигател.

Возил съм се на електрическа лека кола и не останах впечатлен. Да, тиха е, но нищо повече. На външен вид е посредствена и простосмъртна - една от хилядите коли, които може да си купи сульо и пульо. Няма имидж, няма представителност. Просто кола като всички други.
    Всеки знае какво знае, но никой не знае какво не знае. Следователно всеки се къпе в море от самозаблуди, и рано или късно се дави.
    Най-смелите плувци са тези, които живеят в най-дълбока самозаблуда. Те се давят първи. Победител е този, който се удави последен.

10. The Following 4 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

kypa (04-14-2019), minkov (04-14-2019), Novak (04-14-2019), КинО (04-14-2019)

Старши дилър
    Berani

Натрупан бонус
    4,025.21 USD
    Thanks
    681
    Електрическата кола не е един единствен модел.

Ако ще сравняваме висок клас като аудито и Тесла Модел S който е същия клас ускорява от 0-100 за 2.6 секунди. Аудито го постига за около 5 секунди. Тоест доста по-бавно е. Ако говорим за най-високия клас на спортни електромобилите и моделите които ще излизат в идните години като новия родстър на Тесла, ускорениято е под 2 секунди. Дори и да не говорим за ускорение, рекациите на колата са мигновени при натискане на педала, защото имаш целя вътящ момент наличен от 0 убората , не от 2000-4000 и след като турбината се развърти. Стабилността също е по-голяма, защото батериите са под купето и осигуряват по-нисък център на тежестта. Трябва да покараш.
    https://www.youtube.com/watch?v=tImGLs145F4

Шум може и да не се чува в добре изолирано купе, но вибрации от работещия двигател винаги има. Екстрите са съпоставими, даже EV-тата вече са лидер в автономното шофиране, като могат дори да те закарат сами до дадено място.

12. The Following 2 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

GeorgiRR (04-14-2019), kypa (04-14-2019)

Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    10,615.27 USD
    Thanks
    8,100
    Взе ми думите от клавиатурата K_W

Матеев не е много наясно с Тесла явно.

Audi А8 V10 400к.с .... го карах преди 8 години някъде.../бърза и мощна кола / комфорта е различен ..../S8 не я знам

Но Теслата ми е фаворит...

14. The Following 8 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

GeorgiRR (04-14-2019), kypa (04-14-2019), K_W (04-14-2019), Unregistered (4), КинО (04-14-2019)

Дилър
    Tiba-tiba

Kangal има невероятно излъчване Kangal има невероятно излъчване Kangal's Avatar
    Натрупан бонус
    81.96 USD
    Thanks
    496

16. The Following 3 Users Say Thank You to Kangal For This Useful Post:

GeorgiRR (04-14-2019), kypa (04-14-2019), K_W (04-14-2019)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    23,955.08 USD
    Thanks
    153,377
    И мен ме радват електричките, обаче още не са ми по джобът.
    Теслата скъпо, Рено или Гоуф трябва като за нашите географски ширини. Като станат масови може и някакъв тунинг на маторите да се появи, да стават интересни за каране като Теслите.
    sleepwalking and lost

18. The Following 4 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

GeorgiRR (04-14-2019), K_W (04-14-2019), minkov (04-14-2019), Novak (04-14-2019)

Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Натрупан бонус
    16,532.77 USD
    Thanks
    3,238
    Те такива електрокари Бългория прави още през 60те години на миналия век........идеални за вътрешнозаводски транспорт......ма имат един голем недостатък,............ не може да се точи ток ни в туба, ни в кофа, като дизело или бензино например......................

http://georgipiskov.blogspot.com .................................................. ..........

20. The Following 4 Users Say Thank You to GeorgiRR For This Useful Post:

kypa (04-14-2019), minkov (04-14-2019), Novak (04-14-2019), КинО (04-14-2019)

+ Reply to Thread
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast