+ Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 31 to 39 of 39

Thread: Капитал

Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Натрупан бонус
    16,532.77 USD
    Thanks
    3,238
    kypa, ми то номера е да направим трейдинга безрисково, рутинно занимание..............и да има далавера разбира се..........а не да се правим на камикадзета, и накрая па сичко у киреча.............пари се правят с много пари..............................
    http://georgipiskov.blogspot.com .................................................. ..........

2. The Following 5 Users Say Thank You to GeorgiRR For This Useful Post:

minkov (04-14-2019), Spekulanta (04-14-2019), Unregistered (2), звездоброец (04-14-2019)

Централна банка
    Bahagia

Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta е отвъд представите Spekulanta's Avatar
    Натрупан бонус
    6,009.72 USD
    Thanks
    14,222
    Е със , 5 К $$$$$$$$ примерно ако ти е акунта батя Жоре
    Според мен не са много пари , и с такава сума може да се правят на месец доста завидна сума примерно
    “Няма никакво значение дали си прав или не. Важното е колко печелиш, когато си прав и колко губиш, когато грешиш”

4. The Following 2 Users Say Thank You to Spekulanta For This Useful Post:

GeorgiRR (04-14-2019), звездоброец (04-14-2019)

Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR's Avatar
    Натрупан бонус
    16,532.77 USD
    Thanks
    3,238
    Малко са 5К.........яз съм нискорисков, дългосрочен, и като пусна позиции, затварям компа и си търся друго занимание............
    http://georgipiskov.blogspot.com .................................................. ..........

6. The Following 5 Users Say Thank You to GeorgiRR For This Useful Post:

Spekulanta (04-14-2019), Unregistered (3), звездоброец (04-14-2019)

Стажант
    Не е зададено настроение

Zagorka скоро ще бъде известен Zagorka скоро ще бъде известен Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    43.84 USD
    Thanks
    50
    Quote Originally Posted by Spekulanta View Post
    Е със , 5 К $$$$$$$$ примерно ако ти е акунта батя Жоре
    Според мен не са много пари , и с такава сума може да се правят на месец доста завидна сума примерно
    С такъв капитал средно около $100-$200 месечно, не е завидно според мене То идва около 2-3%, което е страхотно постижение. Въпросът е със същия ръск, същите проценти, по-голяма сума да се прави. Затова е важен показателя капитал. Така мисля аз!

8. The Following 3 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

minkov (04-18-2019), Unregistered (2)

Главен дилър
    Не е зададено настроение

gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade's Avatar
    Натрупан бонус
    2,915.69 USD
    Thanks
    1,610
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    С такъв капитал средно около $100-$200 месечно, не е завидно според мене То идва около 2-3%, което е страхотно постижение. Въпросът е със същия ръск, същите проценти, по-голяма сума да се прави. Затова е важен показателя капитал. Така мисля аз!
    Всяко нещо с времето си. Преди да си чупиш главата се замисли, ама честно, как ще се чувстваш с губеща позиция при 200-300 к акаунт, когато започнат да изчезват по 40-50 долара на всеки тик срещу теб и когато стопа ти е равностойността на две месечни заплати примерно. Вервай бая cojones се искат за нещо такова. И дали въобще ще успееш да направиш безпроблемно прехода от 3 цифрена сума в сметката към 6 цифрена такава
    ПП Вчера, във връзка със 'апартаментгейт' не помня точно кой каза нещо много показателно и във връзка с темата: Болшинството от хортата имат проблем дори да си представят сума по-голяма с две нули от годишния им доход. Затова се впечатляват от апартаменти, а им е все тая за далавери като КТБ. При трейдинга е същото. Няма как да търгуваш успешно ако стопа на една единствена сделка ти е колкото е била цялата ти предишна сметка
    Last edited by gambletrade; 04-17-2019 at 09:19 PM.

10. The Following 10 Users Say Thank You to gambletrade For This Useful Post:

Kangal (04-18-2019), K_W (04-18-2019), minkov (04-18-2019), Unregistered (6), КинО (04-18-2019)

Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,025.21 USD
    Thanks
    681
    Quote Originally Posted by gambletrade View Post
    всяко нещо с времето си. преди да си чупиш главата се замисли, ама честно, как ще се чувстваш с губеща позиция при 200-300 к акаунт, когато започнат да изчезват по 40-50 долара на всеки тик срещу теб и когато стопа ти е равностойността на две месечни заплати примерно. вервай бая cojones се искат за нещо такова. и дали въобще ще успееш да направиш безпроблемно прехода от 3 цифрена сума в сметката към 6 цифрена такава
    пп вчера, във връзка със 'апартаментгейт' не помня точно кой каза нещо много показателно и във връзка с темата: болшинството от хортата имат проблем дори да си представят сума по-голяма с две нули от годишния им доход. затова се впечатляват от апартаменти, а им е все тая за далавери като ктб. при трейдинга е същото. няма как да търгуваш успешно ако стопа на една единствена сделка ти е колкото е била цялата ти предишна сметка
    свиква се, всичко е до психика.

в крайна сметка са само цифри. фокусът трябва да е единствено върху процеса.

естествено ако дадеш на някой начинаещ такъв акаунт ще се шашне, но за опитен трейдър, който си търгува по системата и търгува това което е на графиката не p&l-а си нещата не са толкова различни нещата.

12. The Following 9 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

gambletrade (04-18-2019), Kangal (04-18-2019), minkov (04-18-2019), Unregistered (5), КинО (04-18-2019)

Главен дилър
    Не е зададено настроение

gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade's Avatar
    Натрупан бонус
    2,915.69 USD
    Thanks
    1,610
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    свиква се, всичко е до психика.

в крайна сметка са само цифри. фокусът трябва да е единствено върху процеса.

естествено ако дадеш на някой начинаещ такъв акаунт ще се шашне, но за опитен трейдър, който си търгува по системата и търгува това което е на графиката не p&l-а си нещата не са толкова различни нещата.
    Разбира се. Опитвах се да му кажа да не бърза. Единици са тези, които могат да прескочат няколко нива наведнъж и да продължат да търгуват успешно. Моят таван към момента е 40-50$ на пип. Стигнах до него за около 10 години. Опитвал съм и с повече и въпреки, че съм наясно с това, което си писал се чувствам дискомфортно и започвам да правя грешки. Всяка жаба да си знае гьола един вид. Боря се в по-голям гьол да мина, ама не ми се получава засега

14. The Following 6 Users Say Thank You to gambletrade For This Useful Post:

Kangal (04-18-2019), K_W (04-18-2019), minkov (04-18-2019), Unregistered (2), КинО (04-18-2019)

Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,025.21 USD
    Thanks
    681
    Разбира се. Опитвах се да му кажа да не бърза. Единици са тези, които могат да прескочат няколко нива наведнъж и да продължат да търгуват успешно. Моят таван към момента е 40-50$ на пип. Стигнах до него за около 10 години. Опитвал съм и с повече и въпреки, че съм наясно с това, което си писал се чувствам дискомфортно и започвам да правя грешки. Всяка жаба да си знае гьола един вид. Боря се в по-голям гьол да мина, ама не ми се получава засега
    Човек се развива само когато е извън комфортната му зона, само така и я разширява.

Честно казано аз съм престанал да възприемампарите в трейдинг акаунтите като пари или нещо с което можеш да си купиш нещо. Парите са пари само когато са в банковата сметка.

16. The Following User Says Thank You to K_W For This Useful Post:

КинО (04-18-2019)

17. FB
    Стажант
    Не е зададено настроение

Zagorka скоро ще бъде известен Zagorka скоро ще бъде известен Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    43.84 USD
    Thanks
    50
    Всяко нещо с времето си. Преди да си чупиш главата се замисли, ама честно, как ще се чувстваш с губеща позиция при 200-300 к акаунт, когато започнат да изчезват по 40-50 долара на всеки тик срещу теб и когато стопа ти е равностойността на две месечни заплати примерно. Вервай бая cojones се искат за нещо такова. И дали въобще ще успееш да направиш безпроблемно прехода от 3 цифрена сума в сметката към 6 цифрена такава
    ПП Вчера, във връзка със 'апартаментгейт' не помня точно кой каза нещо много показателно и във връзка с темата: Болшинството от хортата имат проблем дори да си представят сума по-голяма с две нули от годишния им доход. Затова се впечатляват от апартаменти, а им е все тая за далавери като КТБ. При трейдинга е същото. Няма как да търгуваш успешно ако стопа на една единствена сделка ти е колкото е била цялата ти предишна сметка
    Честно бих се чувствал се едно губя по 40-50 цента на тик. Следя процентите, а не сумата и бих се чувствал не добре ако загубата се равнява на 20% от капитала например. Не че не може да се възстанови, ще бъде по-болезнено и много по-бавно. Сега тук правя разлика между баланс и капитал, за баланс признавам капитал плюс бонуси ако има начислени. Капитал е само чистата сума на вложението. Като си разделиш правилно този капитал на проценти и проблеми с високите суми да имаш пак би се справил човек. Финансовият министър като дава милиарди пъти над неговата заплата за МВР нито е свръхчовек, нито стиска зъби и вади парите, нито трепери над тях.
    Това за безрисковото трейдване е няква измислица. Такова нещо не съществува. Преди да започна по-успешно да търгувам що капитал съм изгубил на демо сметки и реална, лични пари. С течение на времето се възвърнаха и сега вече лека-полека започвам да трупам капитал, преди това трябваше да връщам стари загуби. По-късно се осъзнава човек, че първо трябва с капитала да работи, после с графиката и на трето място със себе си, защото в началото и аз бях нетърпелив. И сега не съм БОГ, не ме вземайте за гуру.

19. The Following 2 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

Unregistered (2)

+ Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Tags for this Thread