+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 15 of 15
    K_W is offline
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,904.80 USD
    Thanks
    939
    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Краят на МТ4 ще дойде тогава, когато направят МТ5 компилатора да компилира МТ4 експерти. Доколкото разбрах в момента се работи по този проблем, защото се отчита, че той е една от най-големите спирачки за прехода от едната версия към другата. Има стотици хиляди експерти и индикатори за МТ4, които трябва да се изхвърлят на боклука, ако МТ5 не се научи да ги разпознава, компилира и използва.

Колкото до графичния потребителски интерфейс - там нещата са по-лесни. Просто ще добавят един чекбокс Advanced и ако се чукне, продукта ще придобива облика на МТ5. Ако не е чукнат - ще изглежда като МТ4.

Всъщност най-големия гаф на MetaQuotes беше, че се отказаха от съвместимостта между двете версии. Това беше груба грешка, която надявам се вече са я осъзнали, и в момента вероятно работят по нейното отстраняване.
    Мисля че това е най-точния отговор, наистина глупав ход от страна на Метакуотс. Имаш ли достоверна информация, че правят нещо такова?

Quote Originally Posted by emoyambol View Post
    Защо е толкова трудно да го компилира от МТ4 към МТ5 като всичко е един код?
    Много са различни езиците, предполагам че трябва да направят сериозни промени в петицата за да може да стане възможно компилирането от 4 на 5.

В момента има някакви опити в нета, но неуспешни или скамове. Явно щом никой досега не е пуснал такъв тоол, от който могат да се направят милиони, задачата не е постижима със сегашните версии на платформата.

Същевременно МТ4 вече не се продава от Метакуотс и независимо от това има ръст на използването и, като остава маркет лидерът.

2. The Following 5 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

emoyambol (04-12-2019), minkov (04-12-2019), Unregistered (3)

kypa is offline
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    26,439.50 USD
    Thanks
    161,100
    Търговските функции няма как да бъдат преведени от МКЛ4 на МКЛ5, това е очевидно за всеки с базови познания относно структурата на пазарите и обща култура относно програмиране.
    Другата ключова несъвместимост са индикаторите - там нещата може да се случат почти директно, макар и не особено ефективно. Има написана библиотека и статия за нея в мял5.ком.
    Почти всичко друго от 4 работи без проблем и в 5.
    Разбира се трябва да се има предвид и еволюцията на МКЛ4 - през годините много "стари" функции са заменени с "нови" (в кавички, понеже заменките се случват преди 3-5 години и "новите" функции въобще не са нови). Код писан със стари функции след въвеждането на нови е остарял още към момента на писането.
    sleepwalking and lost

4. The Following 5 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

emoyambol (04-12-2019), minkov (04-12-2019), Unregistered (3)

emoyambol is online now
    Централна банка
    Yeehaw

emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol's Avatar
    Натрупан бонус
    9,014.62 USD
    Thanks
    2,456
    Доста брокери предлагат собствена търговска платформа, но може би там триковете от брокера ще са още по-големи?
    Movie Trailers | Вярвай в красотата на мечтите си!

6. The Following User Says Thank You to emoyambol For This Useful Post:

Unregistered (1)

КинО is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО's Avatar
    Натрупан бонус
    9,028.18 USD
    Thanks
    18,709
    Quote Originally Posted by emoyambol View Post
    Доста брокери предлагат собствена търговска платформа, но може би там триковете от брокера ще са още по-големи?
    Е то това със собствена платформа, не знам доколко има смисъл....
    Аз освен МТ 4 само на etoro уебплатформата съм ползвал ...
    И друго не мисля да мъча да разучавам

8. The Following 2 Users Say Thank You to КинО For This Useful Post:

emoyambol (04-24-2019), Unregistered (1)

9. FB
    emoyambol is online now
    Централна банка
    Yeehaw

emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol е отвъд представите emoyambol's Avatar
    Натрупан бонус
    9,014.62 USD
    Thanks
    2,456
    Quote Originally Posted by КинО View Post
    Е то това със собствена платформа, не знам доколко има смисъл....
    Аз освен МТ 4 само на etoro уебплатформата съм ползвал ...
    И друго не мисля да мъча да разучавам
    Аз платформата на Оанда преди доста време бях ползвал, ама има огромни разлики например с пълзящите средни
    Movie Trailers | Вярвай в красотата на мечтите си!

11. The Following 2 Users Say Thank You to emoyambol For This Useful Post:

Unregistered (2)

+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread