+ Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 31 to 35 of 35

Thread: Състезанието "The Forex Championship"

1. #31 Collapse Post
    ndimitrov73 is online now
    Старши дилър
    Bahagia

ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73's Avatar
    Accrued Payments
    970.76 USD
    Thanks
    505
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Не става дума дали мене ме устройват тези условия. Би трябвало да има ясен стандарт за провеждането му. Във всяко състезание обикновено има база за сравнение. Дали е време или точки, но винаги е ясно каква е разликата между участниците. Тука дори не е ясно колко души участват. На чекпойнта няма как да направиш съпоставка, защото ако не си между първите 5 не знаеш с колко те водят, защото няма резултати. Само си представете финал на 100 метра бягане на олимпийски игри. Всеки участник бяга поотделно и то без да се вижда какви са му резултатити. След като всички преминат разстоянието излиза един съдия и казва името на печелившия.
    И е така и не е така. Защото Форекс е различно от бягането. Защото ако знаеш резултатите ще го има психологическия момент да изпревариш водачите и така да рискуваш повече или да не влизаш на правилно и да си объркаш системата. Лично аз не бих се интересувал от резултатите. В начало по рисковано към края премерен риск. И каквото се получи това сравняваме резултатите и правим класиране. Лично според мен това е най-правилното.
    ""Човек който управлява всички е силен. Човек който управлява себе си е велик"

I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.

– Bruce Lee

2. The Following 2 Users Say Thank You to ndimitrov73 For This Useful Post:

alba (08-02-2020), minkov (08-02-2020)

3. ForexCopy
  4. #32 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    10,010
    Quote Originally Posted by ndimitrov73 View Post
    И е така и не е така. Защото Форекс е различно от бягането. Защото ако знаеш резултатите ще го има психологическия момент да изпревариш водачите и така да рискуваш повече или да не влизаш на правилно и да си объркаш системата. Лично аз не бих се интересувал от резултатите. В начало по рисковано към края премерен риск. И каквото се получи това сравняваме резултатите и правим класиране. Лично според мен това е най-правилното.
    Аз не съм съгласна обаче. По простата причина, че търгуването на такива състезания изисква да се рискува целия акаунт. Сам прецени, че ако участват хиляди хора и всеки рискува на 100%, то ще има много, които ще фалират почти веднага, но и десетки късметлии, които ще нацелят посоката и ще дръпнат в класирането. Само че всяка следваща сделка може и те да се препънат. Затова е важно да се знае по всяко време кой как се движи. Ако видя, че водя мога да поспра или да намаля риска.

5. The Following 4 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

minkov (08-02-2020), Unregistered (3)

6. #33 Collapse Post
    ndimitrov73 is online now
    Старши дилър
    Bahagia

ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73 има блестящо бъдеще ndimitrov73's Avatar
    Accrued Payments
    970.76 USD
    Thanks
    505
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Аз не съм съгласна обаче. По простата причина, че търгуването на такива състезания изисква да се рискува целия акаунт. Сам прецени, че ако участват хиляди хора и всеки рискува на 100%, то ще има много, които ще фалират почти веднага, но и десетки късметлии, които ще нацелят посоката и ще дръпнат в класирането. Само че всяка следваща сделка може и те да се препънат. Затова е важно да се знае по всяко време кой как се движи. Ако видя, че водя мога да поспра или да намаля риска.
    Обаче, ако сте много близко по-резултат. Тогава какво ще правиш? Ще рискуваш ли или? Стават много въпроси. Дори и да водиш каква е гаранцията, че твоя опонент нямам да играе агресивно и ти като по консервативна пак да загубиш. Ако се замислиш нищо няма да да промени нещата дори може би ще влоши. Както сама се досещаш всичко е късмет и нерви.
    ""Човек който управлява всички е силен. Човек който управлява себе си е велик"

I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.

– Bruce Lee

7. The Following 3 Users Say Thank You to ndimitrov73 For This Useful Post:

alba (08-02-2020), Unregistered (2)

8. #34 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    10,010
    Quote Originally Posted by ndimitrov73 View Post
    Обаче, ако сте много близко по-резултат. Тогава какво ще правиш? Ще рискуваш ли или? Стават много въпроси. Дори и да водиш каква е гаранцията, че твоя опонент нямам да играе агресивно и ти като по консервативна пак да загубиш. Ако се замислиш нищо няма да да промени нещата дори може би ще влоши. Както сама се досещаш всичко е късмет и нерви.
    Знам че е късмет и добро стечение на обстоятелствата. Аз това състезание нямах намерение да го печеля и дори да го завършвам, защото ми стана ясно, че е само маркетингов трик. Но ми се искаше много поне в началото да има някакво реално класиране, за да видя как се движа спрямо останалите участници. Само си представи - всички започнахме с еднакви пари т.е. имахме равен старт нещо, което ми се случва за първи път в живота. Малко драматично звучи, но да не навлизам в детайли. Та тук аз направих 650 000 за два дни и се чувствах много добре, но липсата на база за сравнение ми подтисна ентусиазма. Много бързо ми се смачка фасона, защото си помислих, че аз докато се радвам на половин милион печалба други сигурно са дръпнали с по десетки милиони. Затова ми беше важно да видя как стоят нещата в действителност. Сами се досещате, че друга подобна възможност няма да ми се отвори.

9. The Following 3 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

Unregistered (3)

10. #35 Collapse Post
    КинО is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО е отвъд представите КинО's Avatar
    Accrued Payments
    9,436.97 USD
    Thanks
    20,591
    Според мен това е хитро измислено.
    По-този начин всеки трябва да се съобразява със собственото си мерило за ММ, а не да се напъва свръх него

11. The Following 3 Users Say Thank You to КинО For This Useful Post:

gambletrade (08-03-2020), minkov (08-03-2020), ndimitrov73 (08-03-2020)

+ Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4