Earn up to
$50000
for inviting friends
to get StartUp Bonus
from InstaForex
No investments required!
Започнете да търгувате
без никакви инвестиции
и рискове
С НОВИЯ СТАРТЪП
БОНУС 1000$
GET BONUS
55%
from InstaForex
on every deposit
+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    22,099.63 USD
    Thanks
    140,948

Нетиране или хеджиране - какъв вид търговия предпочитате?

Платформите МетаТрейдър предлагат възможност (в 4 всъщност единствената) за отчитане на всяка сделка на даден пазар като отделна пазарна позиция - т.нар. хеджинг (поанглийскому hedging) вариант, докато с "нетинг" (англ. netting) кръщават реалното отчитане на съвкупната позиция в пазара.
    Кой вариант предпочитате? Защо? Какви предимства смятате, че има?
    Then it comes to be that the soothing light
    At the end of your tunnel
    Is just a freight train coming your way

2. For the first step: All likes will be shown after 01.12.18
    For the next steps: All likes given after 01.10.18 will be shown after 01.12.18
  3. Loprais
    Маркет мейкър
    Не е зададено настроение

Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin's Avatar
    Натрупан бонус
    2,668.76 USD
    Thanks
    6,206
    Аз лично съм свикнал с така нареченото хеджиране. Вероятно, защото винаги съм търгувал на
    платформата метатрадер 4 и там друга възможност няма. Чувал съм, че терминът "хеджиране"
    не бил правилния за този случай. Трябвало да се казва "локиране". Няма да споря със спецовете,
    а и не е важно кое как се нарича, а каква работа върши. Смятам, че всеки тип търговия намира
    своето приложение. Зависи много от стила на търгуващия. Чувал съм, че хората с големи суми
    в акаунтите си често прибягват до добавки към вече отворените си позиции и така усредняват
    цената. Ясно е, че за тях е по-удобно да са в режим "нетиране". Самото "хеджиране" си е сложна
    дейност, направо висш пилотаж. Спасява от директното признаване на загубата, но това е само
    временно и ако човек не действа умно и гъвкаво накрая може да се окаже губещ.

5. For the first step: All likes will be shown after 01.12.18
  6. <a href="https://www.instaforex.com/company_news">Форекс портал</a>
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    22,099.63 USD
    Thanks
    140,948
    Аз самият предпочитам реалното отчитане на съвкупната позиция. Дори и в МетаТрейдър то предлага редица удобства - можем да използваме функционалността one-click-trading да затваряме частично позиция с бързите бутони на графиката или с отложени поръчки, вкл. от контекстното меню на графиката. Това може да се прави и в "хеджинг" акаунт, но е малко по-сложно - трябва "позициите" да се затварят една с друга, а не поотделно. В езиците MQL има функция за такова затваряне - в OrderSend() задаваме като вид поръчка ORDER_TYPE_CLOSE_BY. В графичния интерфейс аз поне не мога да намеря възможност за такова затваряне. Ако затворим срещуположните "позиции" поотделно плащаме един спред допълнително.

Всъщност повечето разходи за "хеджинг" акаунт със срещуположни "позиции" са единствената разлика във финансовия резултат. Освен допълнителен спред (ако не затворим с CLOSE_BY) и суап за нулева експозиция (ако не затваряме с CLOSE_BY всеки ден преди полунощ) други разлики няма, макар и да съществуват много хора, които вярват, че има.

Ако пък решим да търгуваме няколко автоматизирани системи на един пазар в един акаунт, разграничени само с отделни "магически числа" (което често се цитира като аргумент в полза на "хеджинг" отчитането) ("хеджиране" и "нетиране" са начини на отчитане на сделки, не вид търговия, Шефа хубаво е редактирал заглавието да се чете по-лесно, обаче то не е вярно така) задачата с допълнителния спред и суап и CLOSE_BY се усложнява още повече.
    Then it comes to be that the soothing light
    At the end of your tunnel
    Is just a freight train coming your way

8. For the first step: All likes will be shown after 01.12.18
+ Reply to Thread