+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 13 of 13
    K_W is offline
    Главен дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    5,873.11 USD
    Thanks
    1,118
    Наистина, освен вида на графиките много голямо значение имат и настройките за зоом на платформата, инфорамцията която ни дават свещите лесно може да се изгуби ако намалим прекалено зоома, като по този начин виждаме само общия вид на патерните.
    Ако пък увеличим зоома твърде много се губи информацията от цялостната картинка, може лесно да пропуснем важните нива на подкрепа и съпротива, лесно може да пропуснем и някоя фигура.

Ето какво съм избрал аз като настройки, така изглежда моята графика, мозъкът също се адаптира към този вид и е хубаво да не го сменяме често.

2. The Following 7 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

ang_bs (07-13-2019), messi (07-15-2019), minkov (07-12-2019), Unregistered (4)

minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    9,662.06 USD
    Thanks
    18,666
    Линейната графика е несериозно да се ползва.
    Между барове и свещи аз разлика не виждам от гледна точка на информацията която дават.
    Предпочитам свещите, защото с тях съм свикнал, но ако се налага и с баровете ще се оправя.
    Аз постоянно сменям мащаба на графиката защото при различните мащаби се получава информация за различни аспекти на текущата ситуация.
    При по-голям мащаб се получава информация за много малък времеви интервал, което може да създаде доста заблуди.
    Аз избирам такъв мащаб, че да се виждат последния връх и последното дъно, така имам най-точна информация къде е пазара в конкретния момент.

4. The Following 3 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

K_W (07-12-2019), messi (07-15-2019), Spekulanta (07-12-2019)

K_W is offline
    Главен дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    5,873.11 USD
    Thanks
    1,118
    Графики като площ и линейна имат своето мясти в платформата, опростения им вид е по- подходящ за обобщено представяне на ценовото движение. Графиките със свещи и барове са доста по-сложни и на пръв поглед хаотични, особено ако говорим за станартните свещи. Това може да е особено напрягащо за погледа на средностатистическия човек, който не се интересува и не разбира от технически анализ.

Това е и причината новинарските канали и другите мас медиии да ползват само такива графики. Свещите са си един вид трейдърски език.

6. The Following 7 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

ang_bs (07-13-2019), messi (07-15-2019), minkov (07-12-2019), Unregistered (4)

+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2