+ Reply to Thread
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 101 to 102 of 102
    Mateev is online now
    Главен дилър
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    4,843.40 USD
    Thanks
    1,677
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    .....
    А ако все пак искаш да разбереш, защо мисля, че си в грешка относно доверителните интервали, питай и ще ти обясня с нагледни примери без много математика.
    По-скоро предлагам това да стане тема табу и повече да не спорим за нея. Аз си вярвам на доверителния интервал, а ти не вярваш, и тука пътищата ни се разделят. Нека всеки да си върви по избрания от него път и да не се опитва да натяква на другия, че неговия път е грешен. Все едно да спорим има ли бог или извънземни - ами всеки си вярва в своето си и спора е напълно безсмислен. Безсмислено е и да убеждаваш другия, че той е крив, а ти - прав.

Между друго в моята последна концепция съвсем не е необходимо да се използва точно доверителния интервал. Възможна е и друга математика, която да ми решава задачата от единичен маршрут да намеря най-вероятната вероятност, която го е създала.

По въпроса с многото сървъри, на които създавам много работа - ами това е защото не мога да съобразя какви са верните формули. Ако можех, щях да го направя. Сега обаче съм си решил проблема и от този момент нататък няма нужда да връзвам здрав пръст. Създал съм си един рекурсивен алгоритъм, който обхожда всички възможни маршрути на базата на ограниченията, които съм задал. Например StopLoss представлява наклонена права под ъгъл 30 градуса, TakeProfit се движи по сложна функция в зависимост от цената, и има Stop по време, който пък може да се движи във функция от плана на бъдещите новини. Та тези 3 прави (криви) затварят определен участък от мрежата от точки, по които могат да се движат възможните маршрути, и аз се нуждая от алгоритъм, който да обходи всички тези маршрути само по един път без да повтаря или да пропуска някой маршрут. И движейки се по тази мрежа, алгоритъма натрупва статистическа информация, по която ми вади верните вероятности. Ха измисли го това като формули ...... Няма как да се измислят формули за това и единствения начин е именно рекурсивното минаване през всички маршрути, дори и те да са милиарди на брой. Извлечената информация обаче ще е безценна и ще ми даде знания, които ги няма никой на този свят, или ако някъде някой ги има, то ги пази в най-дълбока тайна.
    Всеки знае какво знае, но никой не знае какво не знае. Следователно всеки се къпе в море от самозаблуди, и рано или късно се дави.
    Най-смелите плувци са тези, които живеят в най-дълбока самозаблуда. Те се давят първи. Победител е този, който се удави последен.

minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    8,466.96 USD
    Thanks
    16,936
    Матеев, това дето го описваш на мен ми идва малко сложно, особено като програмна реализация - аз съм сравнително посредствен като програмист, обаче съм чувал, че царете на тези задачи са от гимназиалния национален отбор по информатика. Мисля, че се решават с някакъв метод измислен от Дейкстра. Аз лично имам само научно популярна информация по въпроса, но от сина ми знам, че за да спечелиш нещо на международната олимпиада трябва да си цар на маршрутите.
    Доколкото знам, сега точно в Габровското ПМГ е един от най-изявените младежи - мисля, че се казваше Копчев - що не го провериш този младеж, да го пробваш дали няма да ти реши сложната задачка.

+ Reply to Thread
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11