Earn up to
$50000
for inviting friends
to get StartUp Bonus
from InstaForex
No investments required!
Започнете да търгувате
без никакви инвестиции
и рискове
С НОВИЯ СТАРТЪП
БОНУС 1000$
GET BONUS
55%
from InstaForex
on every deposit
+ Reply to Thread
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 41 to 46 of 46
    Главен дилър
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    4,496.12 USD
    Thanks
    1,610
    Quote Originally Posted by Звездолин View Post
    Едно време в училище,имах добри оценки по философия.
    Та мисля сега да пофилосовствам на тема индикатори ,тамън да видя дали още ме бива в този жанр.....
    Докато имаш грешна основа, ще имаш и грешни разсъждения, базирани на тази основа. Все едно да се опитваш да разсъждаваш за строежа на вселената, мислейки, си че основните съставни части на всяко едно вещество са въздух, земя, вода и огън.

Ако обаче си представиш пазара като вложени един в друг фрактални сегменти със случайна дължина, в която от време на време се появяват 4 вида зависимости (ни повече, ни по-малко), тогава ще запееш съвсем друга песен. Тогава всъщност ще осъзнаеш и каква е ролята на индикаторите и имат ли те почва по света у нас.

Ще се опитам да ти го обясня с пример:
    Каква е ролята на един гаечен ключ, които е изхвърлен на боклука?
    Ами никаква. Ролята му ще бъде никаква и ако стои в гаража, или ако с него работи някой олигофрен. Този гаечен ключ ще бъде полезен само ако с него работи компетентен специалист, който знае къде и как да го използва.

Та така е и с индикаторите, използвани от пишман "трейдерите"......
    Всеки знае какво знае, но никой не знае какво не знае. Следователно всеки се къпе в море от самозаблуди, и рано или късно се дави.
    Най-смелите плувци са тези, които живеят в най-дълбока самозаблуда. Те се давят първи. Победител е този, който се удави последен.

2. The Following 7 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

borkooo_pz (03-16-2019), Edi7 (03-18-2019), kypa (03-16-2019), lyubo (03-16-2019), Unregistered (3)

3. Lamborghini
    Баннат
    Halus

Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин's Avatar
    Натрупан бонус
    1,103.87 USD
    Thanks
    1,673
    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Докато имаш грешна основа, ще имаш и грешни разсъждения, базирани на тази основа. Все едно да се опитваш да разсъждаваш за строежа на вселената, мислейки, си че основните съставни части на всяко едно вещество са въздух, земя, вода и огън.
    Колега,
    Излишно си губиш времето,да ме анализираш!

Споделям на база личният ми опит и резултатите от него,пътя по който съм минал.
    Това е!

Ако е полезен за някой,добре.
    Ако не е,здраве да е.

Това е моят път,със сигурност има и други!

Мога и директно да кажа и покажа,но няма да го направя!
    Защото смятам че знанията се заслужават,а не се подаряват!
    Помагам на хора които искат да си помогнат сами,останалите са загубена кауза!

И съм помогнал на стотици хора в живота си!

Жив и здрав бъди!

5. The Following 9 Users Say Thank You to Звездолин For This Useful Post:

borkooo_pz (03-16-2019), Edi7 (03-18-2019), kypa (03-16-2019), Unregistered (6)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    23,487.48 USD
    Thanks
    150,820
    Трябва да напишем истински индикатор - дето да отразява реалността зад движението на цените. С разни усредняванки и вероятности 50/50+-стандартно отклонение няма как да стигнем далеч.
    Аз понаписах малко кодец, неспециализирана част (дето може да оцвети графиката според значенията на дадена функция) е почти готова. Специализирана (самата функция) е за жалост обаче е в съвсем ранен стадии на развитие. Предродилен може да се нарече.

7. The Following 9 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

borkooo_pz (03-16-2019), Edi7 (03-18-2019), lyubo (03-16-2019), Mateev (03-16-2019)

Баннат
    Halus

Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин е отвъд представите Звездолин's Avatar
    Натрупан бонус
    1,103.87 USD
    Thanks
    1,673
    Quote Originally Posted by kypa View Post
    Трябва да напишем истински индикатор - дето да отразява реалността зад движението на цените. С разни усредняванки и вероятности 50/50+-стандартно отклонение няма как да стигнем далеч.
    Аз понаписах малко кодец, неспециализирана част (дето може да оцвети графиката според значенията на дадена функция) е почти готова. Специализирана (самата функция) е за жалост обаче е в съвсем ранен стадии на развитие. Предродилен може да се нарече.
    Куре,пич.

През годините си ми създал впечатлението че си интелигентен човек!

Хипотетично,да речем че успееш да направиш такъв индик или робот,все тая.
    Смяташ какво да правиш със него.
    Да го продаваш,да го подаряваш или само да го използваш за лични финансови нужди.

Ако е за лични нужди,ами честито тогава и със здраве да си го ползваш

Но ако е за другите варианти,ти предлагам преди това добре да обмислиш подобни действия.
    С пари еле пък много,може да се направи и много добро и много зло!

Сорос,който го плюе половината свят е достатъчен пример.

В кръга на шегата,ама не съвсем.
    Ако беше производител на оръжие,щеше ли да подаряваш на всеки такова?!

Аз мога и съм измислял още преди години,стратегии на база индикатор с коята лаик в това занимание с лекота да ви скрие топката,даже помня че съм спонавал за това тук.
    И на мен не ми трябва някакъв специален индикатор,ами всеки ми върши работа.
    Защото ми е достатъчно да погледна през него на чистата графика кога е прав и крив и с лекота да спретна печеливша стратегия с която лаик като робот да цъка механично и да изкарва пари.

Но Куре,има морална дилема в даването на такива дарове,защото медала има две страни!

Иначе Куре,знай че искрено ти пожелавам да успееш в това ти начинание!
    Но ако успееш,не забравяй да помислиш над това което ти казах!

Успех!

9. The Following 11 Users Say Thank You to Звездолин For This Useful Post:

borkooo_pz (03-16-2019), Edi7 (03-18-2019), kypa (03-16-2019), Unregistered (6)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    23,487.48 USD
    Thanks
    150,820
    Да стигнем до раздаването първо.
    Такъв вид индикатор може да показва единствено "аналогови" сигнали - т.е. кога в каква степен се случва нещо, а не отговор да или не на някакъв въпрос. Решението за сделки пак остава за нас тоест, няма да има как да избегнем личната отговорност (което е водеща причина в използването на масовите индикатори).

11. The Following 5 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

borkooo_pz (03-16-2019), Edi7 (03-18-2019), lyubo (03-16-2019), Unregistered (1), Звездолин (03-16-2019)

12. <a href="">Форекс портал</a>
    Баннат
    Halus

Натрупан бонус
    1,103.87 USD
    Thanks
    1,673
    А ми то Куре,това със спазването на правилата на стратегия си е забавна трагикомедия!

И аз не съм изключение от нея,защото и аз съм просто човек,тоест не съм безгрешен.

Ама и аз от време оно си имам ритуал за самонаказване в такива моменти.
    Тоест,ако съм блеял и стопа видно ще мре,не го дърпам от първоначалната позиция и не затварям ръчно преди да го удари.
    Щом съм в грешка,плащам си за нея и не бягам от отговорност,такъв съм и в живота.

Това е нещо като мускулното запаметяване в казармата,маршируваш докато се научиш иначе те болят краката.
    Смятам този подход за доста ефективен.

14. The Following 6 Users Say Thank You to Звездолин For This Useful Post:

borkooo_pz (03-16-2019), Edi7 (03-18-2019), Unregistered (4)

+ Reply to Thread
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5