Earn up to
$50000
for inviting friends
to get StartUp Bonus
from InstaForex
No investments required!
Започнете да търгувате
без никакви инвестиции
и рискове
С НОВИЯ СТАРТЪП
БОНУС 1000$
GET BONUS
55%
from InstaForex
on every deposit
+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 33
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

maya скоро ще бъде известен maya's Avatar
    Натрупан бонус
    55.73 USD
    Thanks
    31
    Quote Originally Posted by kypa View Post
    Колежката Мая щеше да започва да пише кодец, какво се случва с таз инициатива?
    Привет! Радвам се, че си запомнил намерението ми! Да, вече съм почти на края на учебника по MQL4. Вече написах един простичък индикатор с учебна цел и малко по малко добивам кураж
    Ще отнеме време разбира се, особено за човек като мен, започващ да учи писане на програмен код от абсолютната нула. След като изчетох учебника и се ориентирах горе-долу за какво става дума, прецених, че ще мога да се справя. Така, че продължавам да се уча и вече пробвам първите стъпки. Междувременно обаче, изучавам различни стратегии и написани индикатори и експерти, за да се "потопя" в начина на създаване на логиката на тези инструменти, защото това, което със сигурност разбрах до този момент от цялото това четене на програмиране е че: "ключа на палатката" е да измислиш какво точно да вложиш да прави експерта, тоест да си изясниш стъпките, последващите от това логики и действия - направиш ли това добре, експертът ще работи печелившо, дори кода да не е перфектен (защото може да се доизглади впоследствие). Заложиш ли обаче кофти логика - спасение няма. Експертът не работи печелившо и дори ти проваля стратегията и идеята, защото може да се подведеш, че не е добра идея заради лошите резултати.
    Мисля също и че ако не добия знания за ръчна търговия и задълбочено разбиране за ценовите движения и за ритъма на пазара, трудно ще измисля и създам читава автоматизирана или полуавтоматизирана система за търговия. Така че .. много усилено изучвам книгата на Ал Брукс, която търсих усилено и която hanuman ми изпрати! Искам да използвам момента и още веднъж да му благодаря от сърце! Освен тази книга, hanuman направи голям жест и ми изпрати още няколко безценни книги!

2. The Following 12 Users Say Thank You to maya For This Useful Post:

borkooo_pz (12-23-2018), Kamenitsa (Yesterday), kypa (12-22-2018), lyubo (12-22-2018), saxsten (12-22-2018), Unregistered (7)

3. Lamborghini
    Централна банка
    Halus

saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten's Avatar
    Натрупан бонус
    4,293.80 USD
    Thanks
    571
    Мая съветвам те да си твориш твоя тема в която да публикуваш първите си кодово а ние или поне аз ще ти помагаме да си откриваш грешките ако ги има
    Форекса е финансово оръжие за масово поразяване

5. The Following 10 Users Say Thank You to saxsten For This Useful Post:

borkooo_pz (12-23-2018), Kamenitsa (Yesterday), kypa (12-22-2018), lyubo (12-22-2018), maya (12-22-2018), Unregistered (5)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    22,782.58 USD
    Thanks
    145,441
    Quote Originally Posted by maya View Post
    "ключа на палатката" е да измислиш какво точно да вложиш да прави експерта, тоест да си изясниш стъпките, последващите от това логики и действия - направиш ли това добре, експертът ще работи печелившо, дори кода да не е перфектен
    Колежката Мая доста бърже напредва, с тоз си извод даже излиза на крачка пред много и много напреднали програмисти.

Напиши експерт върху Алигатора и Фракталите на Бил Уилямс. И двата крака на Брукс също пробвай да опишеш с кодец.
    И сметка да не забравиш да си прикачиш, тука пише как:
    https://forum.bg/showthread.php?403-...ll=1#post27596
    Само че линка не е актуален, ще те пренасочи към instaforex.eu, което е ЮЛ на Инстата в ЕС и не може да раздава бонукс. Това:
    https://secure.instaforex.com/en/ope...?x=forumportal
    трябва да стане на това:
    https://secure.instaforex.org/en/ope...?x=forumportal
    Щото тия 2+2 ифрички дето завършват на УСД на профила ти от цялото това писане и споделяне ще станат 3+2 и 4+2 през следващите месеци и ще може да си тестваш написания кодец без да харчиш пари за депозит.

7. The Following 10 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

borkooo_pz (12-23-2018), Kamenitsa (Yesterday), lyubo (12-22-2018), maya (12-22-2018), Unregistered (6)

Централна банка
    Halus

saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten's Avatar
    Натрупан бонус
    4,293.80 USD
    Thanks
    571
    https://docs.mql4.com/ru
    Това е мт4 справочника
    Вече е апокрифен защото гуглето те праща към МТ5 справочника ,пък то не е същото
    https://www.mql5.com/ru/articles/81
    това е класическа статия за преход от език МТ4 към МТ5 Класическа е защото е писана преди следващите напъни да се уеднаквят двата езика които напъни ,за сега и според мен , са безуспешни, и водят до тотално объркване ,и шаш
    Форекса е финансово оръжие за масово поразяване

9. The Following 6 Users Say Thank You to saxsten For This Useful Post:

borkooo_pz (12-23-2018), Kamenitsa (Yesterday), kypa (12-23-2018), maya (12-22-2018), Unregistered (2)

Прохождащ
    Не е зададено настроение

maya скоро ще бъде известен maya's Avatar
    Натрупан бонус
    55.73 USD
    Thanks
    31
    Много сте мили и ми действате окуражаващо! Доста е материала, който трябва да изчета и разбера в това съвсем ново на мен начинание, но имам голямо желание да успея и ще вложа много време и усилия.

Информацията, която ми давате в предните постове е много ценна за мен и е тъкмо навреме! saxsten И kypa БЛАГОДАРЯ ВИ!

11. The Following 3 Users Say Thank You to maya For This Useful Post:

borkooo_pz (12-23-2018), Kamenitsa (Yesterday), kypa (12-23-2018)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    22,782.58 USD
    Thanks
    145,441
    Quote Originally Posted by maya View Post
    ми действате окуражаващо
    Ами тъй действаме ние.

Повече писане трябва, четено може и като започнеш да се чудиш нещо как да го напишеш да ровиш конкретно за него из документацията.
    И повече киризенье на графиките, щото от там идват идеите какво точно да трябва да се напише, което е най-важното.

13. The Following 3 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

borkooo_pz (12-23-2018), Kamenitsa (Yesterday), maya (12-23-2018)

Маркет мейкър
     Geli

Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa's Avatar
    Натрупан бонус
    1,683.16 USD
    Thanks
    2,882
    Къв съм нубец, сумати и време търся тема за индикатори а тя тука била ;ддд Може да се повторя понеже писах и в една друга тема. Някой ползвал ли е индикатора supertrend? На пръв поглед на дневна графика ми изглежда много обещаващо, но в реално време дали ще е полезен е друг въпрос. Ако сте полазвали този индикатор, кажете какви са впечатленията ви от него? Полезен ли е или по-скоро не?

15. The Following 2 Users Say Thank You to Kamenitsa For This Useful Post:

borkooo_pz (Yesterday), kypa (Yesterday)

Централна банка
    Suka Mengoceh

Натрупан бонус
    22,782.58 USD
    Thanks
    145,441
    Има доста голям брой индикатори, които се казват по тоз начин.
    Язе бих обобщил повечето от тях в категорията Ресайкъл Бинъ, ама все пак може да го покажеш що за жуотно е и да го разкостим измежду другите форумни занимания.

17. The Following 4 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

borkooo_pz (Yesterday), Kamenitsa (Yesterday), Unregistered (2)

Маркет мейкър
     Geli

Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa е отвъд представите Kamenitsa's Avatar
    Натрупан бонус
    1,683.16 USD
    Thanks
    2,882
    Quote Originally Posted by kypa View Post
    Има доста голям брой индикатори, които се казват по тоз начин.
    Язе бих обобщил повечето от тях в категорията Ресайкъл Бинъ, ама все пак може да го покажеш що за жуотно е и да го разкостим измежду другите форумни занимания.

Един вид ти показва кога един тренд е приключил и започва нов, може би ако се комбинира с други неща...Разгледай го. Аз по принцип гледам дневна и 4 часовата. На дневна ми изглежда добре, на 4 часа не съм го проверявал по обстойно.

19. The Following User Says Thank You to Kamenitsa For This Useful Post:

kypa (Yesterday)

20. <a href="http://www.mt5.com/">Форекс портал</a>
    Централна банка
    Suka Mengoceh

Натрупан бонус
    22,782.58 USD
    Thanks
    145,441
    Това изглежда като на Ичимоку линиите. Средата от най-високо и най-ниско за определен период тоест.
    Ако искаш да го тестваш туряш Ичимоку, туряш цвят None за всичко освен за Тенкан или Киюн, а на нея ѝ напасваш периода.
    Даже май е точно Киюн-сен, с неговия си период.

22. The Following 2 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

borkooo_pz (Yesterday), Unregistered (1)

+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast