+ Reply to Thread
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast
Results 71 to 80 of 89

Thread: Къде и как да местим парите далеч от ESMA регулаторни изисквания?

1. #71 Collapse Post
    Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Accrued Payments
    14,260.74 USD
    Thanks
    10,123
    За мен си е от полза....
    Даже много по-добре от преди.

2. The Following 3 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

alba (12-02-2019), borkooo_pz (12-02-2019), kypa (12-02-2019)

3. #72 Collapse Post
    Niksi97 is offline
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

Niksi97 е по пътя на славата Niksi97's Avatar
    Accrued Payments
    8.76 USD
    Thanks
    4
    първо esma регулациите са добри за всички начинаещи балами мислещи си че ще натхитрят системата като трейдват с огромни лостове. все пак идеята е трейдинга да се отдалечи малко от хазарта като тип занимания, иначе който иска да стане про- не е опитал не е станал. при мен беше лесно, показах един стейтмънт с няколко месеца по агресивна търговия с големи обеми. извадих от прахта един документ че съм бачкал нещо по специалността и готово

4. The Following 6 Users Say Thank You to Niksi97 For This Useful Post:

alba (12-02-2019), Barbaron (12-04-2019), borkooo_pz (12-02-2019), kypa (12-02-2019), minkov (12-01-2019), skrasi (12-02-2019)

5. #73 Collapse Post
    borkooo_pz is offline
    Централна банка
    Terkejut

borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz's Avatar
    Accrued Payments
    5,441.08 USD
    Thanks
    35,699
    Quote Originally Posted by Niksi97 View Post
    първо esma регулациите са добри за всички начинаещи балами мислещи си че ще натхитрят системата като трейдват с огромни лостове. все пак идеята е трейдинга да се отдалечи малко от хазарта като тип занимания, иначе който иска да стане про- не е опитал не е станал. при мен беше лесно, показах един стейтмънт с няколко месеца по агресивна търговия с големи обеми. извадих от прахта един документ че съм бачкал нещо по специалността и готово
    И как така го изкара " от праха " този документ ? Сигурно вярно си работил!?

6. The Following 6 Users Say Thank You to borkooo_pz For This Useful Post:

alba (12-02-2019), Barbaron (12-04-2019), Kikos (03-09-2020), kypa (12-02-2019), lyubo (12-02-2019), Unregistered (1)

7. #74 Collapse Post
    skrasi is offline
    Баннат
    Yeehaw

skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi's Avatar
    Accrued Payments
    936.97 USD
    Thanks
    5,638
    За мен въобще не е добре, че тези лицемери от ЕСМА взеха такива решение. Аз имам достатъчно дисциплина да си търгувам с процент от маржина, който съм си определил. И понеже аз стопове не слагам, така по големия маржин ми дава спокойствие, ако случайно съм влязъл погрешно. Но повече ме дразни един от мотивите им, че се грижели за "малките" клиенти. Виждаш ли много от тях си губили парите. Те така или иначе си ги губят. За това обаче не виновен големия маржин. За бинарните опции същото говорят. Но хазарта не и казината не се пипат.

8. The Following 6 Users Say Thank You to skrasi For This Useful Post:

alba (12-02-2019), Alex1977 (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019), borkooo_pz (12-02-2019), Kikos (03-09-2020), lyubo (12-02-2019)

9. #75 Collapse Post
    skrasi is offline
    Баннат
    Yeehaw

skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi има блестящо бъдеще skrasi's Avatar
    Accrued Payments
    936.97 USD
    Thanks
    5,638
    Quote Originally Posted by Niksi97 View Post
    Все пак има три условия да си професионален клиент.
    1. Да имаш опит в търговията - не е ясно как се доказва.
    2. Да правиш значителен обем сделки - това пък какво значи никой не може да каже.
    3. Да имаш 500 000, но не в имоти ами ... пак не е много ясно в какво.

Ако отговаряш на две от тези три няма проблеми. Но пак зависи много от брокера какво той ще реши.
    А иначе къде да се преместят сметки - Австралия е добра опция. Регулацията е сериозна.

10. The Following 9 Users Say Thank You to skrasi For This Useful Post:

alba (12-02-2019), Alex1977 (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019), borkooo_pz (12-02-2019), Kikos (03-09-2020), Orion (12-02-2019), Unregistered (3)

11. #76 Collapse Post
    borkooo_pz is offline
    Централна банка
    Terkejut

borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz е отвъд представите borkooo_pz's Avatar
    Accrued Payments
    5,441.08 USD
    Thanks
    35,699
    Quote Originally Posted by skrasi View Post
    За мен въобще не е добре, че тези лицемери от ЕСМА взеха такива решение. Аз имам достатъчно дисциплина да си търгувам с процент от маржина, който съм си определил. И понеже аз стопове не слагам, така по големия маржин ми дава спокойствие, ако случайно съм влязъл погрешно. Но повече ме дразни един от мотивите им, че се грижели за "малките" клиенти. Виждаш ли много от тях си губили парите. Те така или иначе си ги губят. За това обаче не виновен големия маржин. За бинарните опции същото говорят. Но хазарта не и казината не се пипат.
    Тук си в голяма грешка със спокойствието.Напротив - При по- малък левел, имаш по голям шанс да издържиш ако тръгне срещу теб пазара.
    Аз също не слагам стопове .На 1:30 съм още когато се прие тази простотия .В началото ми беше трудно ,като гледах колко пари са ми блокирали ,но се свиква.

12. The Following 9 Users Say Thank You to borkooo_pz For This Useful Post:

alba (12-02-2019), Alex1977 (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019), Kikos (03-09-2020), lyubo (12-02-2019), skrasi (12-03-2019), Unregistered (3)

13. #77 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Accrued Payments
    11,308.31 USD
    Thanks
    26,974
    Ама те казината като правят хазарт плащат лицензи и акцизи, а брокитата с бинарките се изхитриха да правят хазарт без да плащат данъци и такси за това.
    Бинарките не са нищо по-различно от черно/червено на рулетката

14. The Following 6 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (12-02-2019), Barbaron (12-04-2019), borkooo_pz (12-02-2019), gambletrade (12-02-2019), Kikos (03-09-2020), skrasi (12-03-2019)

15. #78 Collapse Post
    alba is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba е отвъд представите alba's Avatar
    Accrued Payments
    1,865.15 USD
    Thanks
    8,265
    Все пак има три условия да си професионален клиент.
    1. Да имаш опит в търговията - не е ясно как се доказва.
    2. Да правиш значителен обем сделки - това пък какво значи никой не може да каже.
    3. Да имаш 500 000, но не в имоти ами ... пак не е много ясно в какво.

Ако отговаряш на две от тези три няма проблеми. Но пак зависи много от брокера какво той ще реши.
    А иначе къде да се преместят сметки - Австралия е добра опция. Регулацията е сериозна.
    Не ми се вързва логиката на това решение на регулаторите и на тия ограничения за дребните търговци. Тоя дето има над половин милион на разположение за какво му е да ползва висок ливъридж? Ич не му трябва. Но му дават право. Същото се отнася за работещите в банки и други финансови рганизации. Те имат достъп до пари. Да излезе някой от авторите на тези правила и да ги обясни по-подробно с каква цел са въведени?

16. The Following 15 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

Barbaron (12-04-2019), borkooo_pz (12-02-2019), Kikos (03-09-2020)

17. #79 Collapse Post
    privelege is online now
    Администратор
    Mengintai

privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege's Avatar
    Thanks
    1,680
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Не ми се вързва логиката на това решение на регулаторите и на тия ограничения за дребните търговци. Тоя дето има над половин милион на разположение за какво му е да ползва висок ливъридж? Ич не му трябва. Но му дават право. Същото се отнася за работещите в банки и други финансови рганизации. Те имат достъп до пари. Да излезе някой от авторите на тези правила и да ги обясни по-подробно с каква цел са въведени?
    Аз присъствах на някои от кръглите маси и обсъжданията с ЕСМА, а и в ЕП сме ходили, за да говорим с политици за ситуацията на финансовите пазари, така че мога от първо лице да споделя.

Причините за тези по-сериозни мерки беше, че търговията на финансовите пазари все повече заприлича на хазартния сектор и че все повече начинаещи навлизат в тази материя, а нямат и идея с какво се захващат. В крайна сметка рано или късно се стига до неизбежната загуба и коментари от типа "брокерът е скам" и т.н.
    Промоциите с бонусите върху депозитите също се превърнаха в голям проблем и то не само за трейдърите, а и за брокерите, които, оказа се, доли не знаели какъв е размера на тези бонуси. Трейдърите пък, които нямат навика да четат условията, накрая остават с пръст в уста при опит за теглене. Стига се до оплаквания и в някои случаи до възстановяване на суми ( chargeback ), което струва пари и то не малко.
    Идеята е операциите с по-висок риск да са достъпни само за лица, които могат да докажат, че осъзнават действията си и са наясно с този риск.

По време на тези кръгли маси предложих кредитно рамо максимум от 1:50, имаше такива, които предлагаха 1:100, други 1:20. След анализите на ЕСМА експертите сигурно са се спрели на един среден вариант, който да не обезсмисля задължителната защита от отрицателен баланс, защото при 1:100 лесно ще се подкопае.

18. The Following 11 Users Say Thank You to privelege For This Useful Post:

Alex1977 (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019), lyubo (12-03-2019), Novak (12-03-2019), Orion (12-03-2019), Unregistered (6)

19. #80 Collapse Post
    Alex1977 is online now
    Централна банка
    Berani

Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977's Avatar
    Accrued Payments
    4,907.32 USD
    Thanks
    10,078
    Quote Originally Posted by borkooo_pz View Post
    Тук си в голяма грешка със спокойствието.Напротив - При по- малък левел, имаш по голям шанс да издържиш ако тръгне срещу теб пазара.
    Аз също не слагам стопове .На 1:30 съм още когато се прие тази простотия .В началото ми беше трудно ,като гледах колко пари са ми блокирали ,но се свиква.
    Според мен е добре новата регулация защото повечето трейдъри правят грешката да отварят много позиции и сега като видят че марджинът е огромен за примерно 100 х 0.01 биха отворили 3-5 х 0.01 и биха мислили повечко от къде и как да заемат позиции.това мое мнение и не го налагам на никого!

20. The Following 10 Users Say Thank You to Alex1977 For This Useful Post:

Barbaron (12-04-2019), jeksana (12-18-2019), kikicha (02-18-2020), koceto1111 (02-14-2020), serjo (12-19-2019), sfplhr (12-18-2019), skrasi (12-03-2019), Unregistered (2), Vik1 (03-29-2020)

+ Reply to Thread
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6 7 8 9 LastLast

Subscribed to this thead: 3