+ Reply to Thread
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9
Results 81 to 85 of 85
    Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    16,907.07 USD
    Thanks
    6,698
    Както и предполагахме, когато въведоха ограниченията, че често времените неща стават постоянни и така си стана, уж беше за три месеца, а колко по три минаха.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Small, small but a shark

2. The Following 2 Users Say Thank You to Novak For This Useful Post:

alba (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019)

skrasi is online now
    Старши дилър
    Yeehaw

skrasi е чудесен лъч светлина skrasi е чудесен лъч светлина skrasi е чудесен лъч светлина skrasi е чудесен лъч светлина skrasi е чудесен лъч светлина skrasi е чудесен лъч светлина skrasi's Avatar
    Натрупан бонус
    277.79 USD
    Thanks
    1,276
    Quote Originally Posted by privelege View Post
    Аз присъствах на някои от кръглите маси и обсъжданията с ЕСМА, а и в ЕП сме ходили, за да говорим с политици за ситуацията на финансовите пазари, така че мога от първо лице да споделя.

Причините за тези по-сериозни мерки беше, че търговията на финансовите пазари все повече заприлича на хазартния сектор и че все повече начинаещи навлизат в тази материя, а нямат и идея с какво се захващат. В крайна сметка рано или късно се стига до неизбежната загуба и коментари от типа "брокерът е скам" и т.н.
    Промоциите с бонусите върху депозитите също се превърнаха в голям проблем и то не само за трейдърите, а и за брокерите, които, оказа се, доли не знаели какъв е размера на тези бонуси. Трейдърите пък, които нямат навика да четат условията, накрая остават с пръст в уста при опит за теглене. Стига се до оплаквания и в някои случаи до възстановяване на суми ( chargeback ), което струва пари и то не малко.
    Идеята е операциите с по-висок риск да са достъпни само за лица, които могат да докажат, че осъзнават действията си и са наясно с този риск.

По време на тези кръгли маси предложих кредитно рамо максимум от 1:50, имаше такива, които предлагаха 1:100, други 1:20. След анализите на ЕСМА експертите сигурно са се спрели на един среден вариант, който да не обезсмисля задължителната защита от отрицателен баланс, защото при 1:100 лесно ще се подкопае.
    Така или иначе повечето трейдъри търгуват като на хазарт. Защо тогава не се приемат ограничения за хазарта. Явно той има достатъчно силно лоби и според мен това е една от основните причини да се направят тези ограничения за Форекс пазара. Защото тук дори с хазартния елемент вероятността да спечелиш е много по голяма. А явно ЕСМА-аджии не искат това.

Quote Originally Posted by Novak View Post
    Както и предполагахме, когато въведоха ограниченията, че често времените неща стават постоянни и така си стана, уж беше за три месеца, а колко по три минаха.
    И продължават да минават Удължават срока на всеки три месеца и това е. И така много клиенти се преместиха в брокери извън Европа. Там обаче не навсякъде регулациите са както трябва. Тук имаше по голяма сигурност.

Quote Originally Posted by borkooo_pz View Post
    Тук си в голяма грешка със спокойствието.Напротив - При по- малък левел, имаш по голям шанс да издържиш ако тръгне срещу теб пазара.
    Аз също не слагам стопове .На 1:30 съм още когато се прие тази простотия .В началото ми беше трудно ,като гледах колко пари са ми блокирали ,но се свиква.
    Не съм в грешка за спокойствието Но всеки си има своите сметки и си ги прави по негов начин Но 1:30 е много малко. И то само за евро/долар. За други по екзотични двойки, които аз предпочитам да търгувам съвсем не са достатъчни 1:20

Quote Originally Posted by minkov View Post
    Ама те казината като правят хазарт плащат лицензи и акцизи, а брокитата с бинарките се изхитриха да правят хазарт без да плащат данъци и такси за това.
    Бинарките не са нищо по-различно от черно/червено на рулетката
    Абсолютно си прав. Но с много по голяма вероятност за печалба. Но данъци и такси си плащат. Там няма мърдане
    Last edited by privelege; 12-03-2019 at 05:41 PM. Reason: флъд

4. The Following 8 Users Say Thank You to skrasi For This Useful Post:

alba (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019), Unregistered (6)

privelege is offline
    Администратор
    Mengintai

privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege е отвъд представите privelege's Avatar
    Thanks
    1,545
    Quote Originally Posted by skrasi View Post
    Така или иначе повечето трейдъри търгуват като на хазарт. Защо тогава не се приемат ограничения за хазарта. Явно той има достатъчно силно лоби и според мен това е една от основните причини да се направят тези ограничения за Форекс пазара. Защото тук дори с хазартния елемент вероятността да спечелиш е много по голяма. А явно ЕСМА-аджии не искат това.
    Затова и губят. Пазарите не са хазартна игра, но естеството на марджин търговията изисква да се предприема много малък риск. Как да обясниш на един начинаещ, че със сметка от 1,000 единици в баланса си трябва да отвори максимум 5 сделки с по 0,01 лот, когато на всеки пип печели/губи примерно по 0,01. Той идва с мисленето, че на пазарите се правят милиони и доходност от по 1000%. Натоварва сметката с ливъридж от 1:500 или 1:1000 докрай и каквото късметът покаже...не се прави така. Идеята за създаването на ЕСМА е да има инвеститорска защита. А такава доскоро нямаше.

Относно подновяването, решението на ЕСМА вече е закон, а не временна мярка. Т.е. бинарните опции са официално забранени и брокерите не могат да предлагат бонуси и други стимули към клиентските депозити на непрофесионалните клиенти. За тези правила вече следят националните регулатори. В България това е Комисията за финансов надзор ( КФН ).
    Освен това, регулаторът изисква от брокерите и да проверяват ПРО клиентите за изпълнението на 3-те критерия за прекатегоризация. Скоро КФН направи и проверка.

6. The Following 9 Users Say Thank You to privelege For This Useful Post:

alba (12-03-2019), Barbaron (12-04-2019), Draco (12-03-2019), Orion (12-03-2019), Unregistered (5)

alba is offline
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

alba има невероятно излъчване alba има невероятно излъчване alba's Avatar
    Натрупан бонус
    48.46 USD
    Thanks
    231
    Смисълът на този висок ливъридж е за да стане привлекателен форекса за хора с малко пари. Аз така го разбирам. Щото ако искат по 5-10 бона като първоначална инвестиция и то в непознати води? Колко ще са навитаците дето ще се включат? Без да съм запозната със системите в хазарта съм чувала за Мартингейл от обща култура. Само че тия дни на едно място се рекламираше автоматична система за търгуване на валутния пазар по Мартингейл. Дали е удачно вие ще ми кажете? Всякакви забрани, ограничения и регулации са чудесна възможност на разни тарикати да направят пари.

8. The Following 11 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

Barbaron (12-04-2019), Unregistered (10)

9. Forex Portal
    Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    12,946.29 USD
    Thanks
    8,962
    Та нали именно така се правят" бързите пари", само че "бързи" не са за тези които се хващат на въдицата.

11. The Following 10 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

Barbaron (12-04-2019), batDancho (12-04-2019), Unregistered (8)

+ Reply to Thread
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9