+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 71 to 79 of 79

Thread: Търгуване без правила

Mateev is offline
    Баннат
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    5,655.19 USD
    Thanks
    1,866
    Quote Originally Posted by messi View Post
    Търгуване без правила? Добре, но кои всъщност са правилата? Защото уж доста хора ползват едни и същи индикатори, четат едни и същи прогнози и накрая над 80% от тях губят на валутния пазар. Аз лично няколко пъти се опитвам да следвам уж преуспели търговци и се оказва, че това не ми носи успех. Затова вече дори не чета прогнозите, а си правя сам анализите. Добри или лоши, но ми се струва, че ми носят повече печалби, отколкото ако се доверявам на разни прехвалени спецове.
    Едно време в брокера СТС Финанс бях назначил на работа едно момче, което се подвизаваше из форумите с ника Protagonist. Имаше 2-3 форума и във всеки от тях той беше абсолютен лидер. Нещо като Кура или REDA. Пишеше едни анализи и прогнози с позоваване на вълновата теория на Елиът и точно заради това го назначих на работа - да пише официалните ежедневни анализи на СТС Финанс. Неговите анализи изглеждаха свръхпрофесионално. Пускаха ги по радиото и телевизията, а финансовите вестници и форумите ги крадяха от сайта и ги публикуваха по страниците си.

Въобще Protagonist създаваше впечатлението за финансов гений. Истината обаче е друга, и за съжаление аз я знам. Младежа имаше реални сметки, които ги беше занулил, но сляпо вярваше, че ако започне още веднъж, ще спечели луди пари. Да, ама живота му беше провален, защото беше загубил всичко, което имаше. Нямаше кола, нямаше жилище, нямаше дори и пари да яде. Добре че го назначих на работа, та поне му разреших проблема с жилището и храната. Дори сглупих да му дам пари на заем, за да си отвори поредната реална сметка. Мина се известно време и той отново започна да ми проси още пари на заем, но този път не му дадох, а първия заем въобще го отписах, защото ми стана ясно, че никога няма да си видя парите..

Та това е случая - "гениален" специалист и "анализатор" по форумите, но в същото време тотално провалил се като трейдер и въобще тотален провал в живота.

Та във връзка с това се сещам за REDA и за Кура, които сигурно са изписали по 1 милион постинга в този форум. Никога обаче до момента не са се хвалили какво са постигнали в реалния живот. Печелият ли наистина от форекса
    Last edited by Orion; 08-11-2019 at 10:53 AM.

2. The Following 13 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

kypa (08-13-2019), messi (08-31-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (10)

Novak is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak е отвъд представите Novak's Avatar
    Натрупан бонус
    16,666.27 USD
    Thanks
    6,663
    А теб това какво те интересува. В случая, не е виновно момчето, а твоята лоша преценка, реално ти не си знаел, че анализите на този сладкодумник нищо не струват, щом не могат да се търгуват.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Small, small but a shark

4. The Following 7 Users Say Thank You to Novak For This Useful Post:

Fafa (08-11-2019), kypa (08-13-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (3), КинО (08-11-2019)

Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    12,613.53 USD
    Thanks
    8,927
    Аз пък не мога да го разбера това нещо... любопитство към това кой колко вади ...как вади.. Защо вади?
    Ами колкото и да изкарват техни са си парите, дори и да не изкарват не им плащаш ти сметките и издръжките житейски.

6. The Following 8 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

kypa (08-13-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (5), КинО (08-11-2019)

Zagorka is offline
    Дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    1,433.34 USD
    Thanks
    218
    Ами наистина не става без правила. Анализи колкото и да имаме, без поне основно управление на капитала, няма да стане нищо. Колко пъти аз лично съм занулявал сметки, като съм влизал с пълен обем при съпротиви, само с надеждата, че цената няма да пробие. Еми пробива, занулява ми сметката и цената си влиза в коловоза. Тези анализи не са за "търгуване", а са част от инструментариум, който ежедневно трябва да използваме. Без правила, няма игра. А тази форекс търговия е една голяма игра. На спекулации.

8. The Following 3 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

kypa (08-13-2019), messi (08-31-2019), sorento (09-01-2019)

Mateev is offline
    Баннат
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    5,655.19 USD
    Thanks
    1,866
    Quote Originally Posted by novak View Post
    а теб това какво те интересува. в случая, не е виновно момчето, а твоята лоша преценка, реално ти не си знаел, че анализите на този сладкодумник нищо не струват, щом не могат да се търгуват.
    Нито един анализ по света не може да се търгува. Причините са много прости:
    1. Анализаторите ако можеха да търгуват успешно, нямаше да си губят времето да пишат измислици.
    2. Анализите винаги са мъгляви така щото всеки да види в тях каквото си поиска.
    3. В анализите няма точни напътствия за точна и ясна сделка с точна посока, цена за вход, цена за изход при печалба и цена за изход при загуба.
    4. Ако имаше в анализите точна и ясна сделка, то тогава много бързо щяхме да изловим всеки един анализатор, че прогнозите му са случайни.

Липсата на точна и ясна сделка принуждава трейдерите да влизат и излизат при различни цени, но това автоматично означава различни стратегии. Само един пип разлика във вход, sl или tp е достатъчен стратегията да покаже други резултати, различни от тези на анализатора. Е тогава защо трябва да четеме даден анализ? Ами че то със същия успех можем да отидем при някоя врачка на ни хвърли боб или да ни лее олово, и по този начин ще постигнем същото, което бихме постигнали ако слушахме някой анализатор. Тоест ще постигнем случайна търговия, но това ние можем да си го правим сами и без врачки или анализатори.

10. The Following User Says Thank You to Mateev For This Useful Post:

kypa (08-13-2019)

kypa is offline
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    28,278.12 USD
    Thanks
    170,430
    По таз логика с Пронтагонистът Бай КОР трябва да е някак супер успешен и в живота, и в трайдинга, понеже анализите дето ги пуща тука в около 90 до 99.99% от случаите става точно обратното на анализрвано-прогнозирваното. Само че не е.
    Макар че се е случвало и да отвори примерно късо и да влезе във Форумът и гръмко да обяви, че същия тоз пазар трябва да ходи нагоре с надеждата пазарът да направи точно обратното на прогнозата.
    stonks

12. The Following 5 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

Alex1977 (09-01-2019), Mateev (08-14-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (2)

ang_bs is offline
    Баннат
    Не е зададено настроение

ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs е отвъд представите ang_bs's Avatar
    Натрупан бонус
    1,640.48 USD
    Thanks
    2,158
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    Ами наистина не става без правила. Анализи колкото и да имаме, без поне основно управление на капитала, няма да стане нищо. Колко пъти аз лично съм занулявал сметки, като съм влизал с пълен обем при съпротиви, само с надеждата, че цената няма да пробие. Еми пробива, занулява ми сметката и цената си влиза в коловоза. Тези анализи не са за "търгуване", а са част от инструментариум, който ежедневно трябва да използваме. Без правила, няма игра. А тази форекс търговия е една голяма игра. На спекулации.
    Понякога просто няма време да се спазят всички правила - търгува се когато има време и логично се поема по-голям риск

14. The Following 24 Users Say Thank You to ang_bs For This Useful Post:

Alex1977 (09-01-2019), messi (08-31-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (21)

messi is offline
    Баннат
    Panas

messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi's Avatar
    Натрупан бонус
    3,947.23 USD
    Thanks
    4,887
    Quote Originally Posted by ang_bs View Post
    Понякога просто няма време да се спазят всички правила - търгува се когато има време и логично се поема по-голям риск
    Ако сте забелязали в живота обикновено успяват тези, които не спазват правилата и заобикалят законите. Знам го от един познат адвокат. Той например си кара мерцедеса с над 200 в час редовно. Снимат го, пращат му глоби от порядъка на 800 лева, но познайте дали е платил и 1 лев? Обжалва и всичко пада в съда. Така че до тук с правилата и законите. Вероятно и във валутната търговия е така и там печелят тези, които са над правилата или просто те ги определят.

16. The Following 10 Users Say Thank You to messi For This Useful Post:

Alex1977 (09-01-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (8)

Mateev is offline
    Баннат
    Terinspirasi

Натрупан бонус
    5,655.19 USD
    Thanks
    1,866
    В бизнеса и в живота има много на брой НЕПИСАНИ ПРАВИЛА. Трябва сам да си ги откриеш, ако искаш да успееш. Лошото е, че за откриването на всяко едно неписано правило обикновено се заплаща, и то голяма сума. Това е защото човек трябва първо да сбърка, за да открие поредното правило, а в бизнеса всяка една грешка струва много пари.

Важното е да се уточни, че повечето от неписаните правила не са свързани с нарушаването на закона. Тоест може да водиш напълно законен бизнес, но да печелиш луди пари от него, спазвайки някое новооткрито правило. Например едно време в соларния бизнес аз бях станал лидер номер 1 в България спазвайки само 2-3 елементарни правила:
    1. Създадох първия в България соларен форум.
    2. Създадох първата в България малка слънчева електроцентрала.
    3. Започнах експерименти с модули и инвертори и ги описвах на страниците на форума. Така създадох впечатление на голям експерт по въпроса.

Потенциалните клиенти започнаха да ми идват на гости, без да ги каня. Искаха да видят с очи и да пипнат с ръка това чудо, наречено соларен модул. Медиите ми съдействаха безплатно, защото каквато и статия за соларните панели да напишеха, на нея неизменно се мъдреше снимка от моята централа в Габрово. Просто по него време нямаше откъде да се вземат други снимки, и медиите крадяха такива от моя форум.

Резултата от тази инициатива беше 1 милион лева дивидент само за 1 година, като този дивидент не беше от строежа на централи, а само от тяхното проектиране. Проектирал съм (аз и фирмата) над 400 слънчеви централи. Цената на проекта беше солена - 7000 лева, но въпреки това не можех да се оплача от клиенти.

Та това е един ярък пример за бизнес, в основата на който бяха само няколко неписани правила + малко самоинициатива. Познанията за слънчеви централи бяха на нулево ниво. По него време нито аз, нито другите конкуренти знаеха нещо по въпроса. Аз обаче си направих труда за закупя различни видове модули и инвертори и да започна смели експерименти с тях, които често водеха до тяхното изгаряне. И така с проба-грешка бързо бързо натрупах соларни познания. Имаше например 2 модула, които дълго време ги държах да работят на дъното на басейна, за да видя дали ще издържат на висока влажност. Имаше също така експерименти с постоянно-токови дъги по 1 педя, предизвикани от късо съединение на модули, за да си изясня как да подобря пожарната безопасност. Въобще смело експериментирах, правех снимки и клипове, публикувах ги на форума и резултата от всичко това беше 1 милион лева дивидент през първата година.
    Last edited by Mateev; 09-01-2019 at 12:09 AM.

18. The Following 9 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

Alex1977 (09-01-2019), sorento (09-01-2019), Unregistered (7)

+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8