+ Reply to Thread
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 76

Thread: Търгуване без правила

Marin is offline
    Маркет мейкър
    Не е зададено настроение

Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin's Avatar
    Натрупан бонус
    3,018.17 USD
    Thanks
    6,465

Търгуване без правила

Аз търгувам без да спазвам общоприетите правила във форекса.
    Не ползвам индикатори и експертни системи. Всъщност изучавах ги месец и нещо и почувствах, че изобщо не ме кефят.
    Искам да се занимавам с валутна търговия заради тръпката и адреналина. Всякакви ограничения от рода това не може и
    така не бива ги пращам у лево. Губя пари често, но пък истински се забавлявам, а нали това е най-важното.

Не правя препоръки да ме следвате, но все пак ако някой иска да се наслади на моя неповторим стил на търгуване
    с радост ще му бъда от помощ.

2. The Following 3 Users Say Thank You to Marin For This Useful Post:

kypa (12-09-2017), minkov (12-09-2017), Unregistered (1)

minkov is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    8,793.82 USD
    Thanks
    17,529
    То това, че си хвърляш парите лошо няма, твои са си, каквото искаш това си ги прави, ама чак да искаш да помагаш и на другите да го правят с техните пари не ми се струва много уместно

4. The Following 8 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

jivko78 (12-10-2017), kypa (12-09-2017), Marin (12-09-2017), Mateev (12-10-2017), Skp (12-09-2017), sorento (12-10-2017), Unregistered (2)

Marin is offline
    Маркет мейкър
    Не е зададено настроение

Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin е отвъд представите Marin's Avatar
    Натрупан бонус
    3,018.17 USD
    Thanks
    6,465
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    То това, че си хвърляш парите лошо няма, твои са си, каквото искаш това си ги прави, ама чак да искаш да помагаш и на другите да го правят с техните пари не ми се струва много уместно
    Не знам дали е абсолютна истина, но се говори, че между 80 до 95% от дребните трейдъри губят лошо и
    стигат до фалит. Сигурно 99% от тях ползват масовите индикатори и всякакви стратегии.
    Защо мислиш, че моите шансове за печалба са по-малки само затова, че се доверявам на
    моментните си хрумвания, а не на чуждите внушения и манипулации.

Дори установих, че най-грубите ми грешки и загуби са точно когато сляпо следвам препоръките на разни
    финансови авторитети.

6. The Following 5 Users Say Thank You to Marin For This Useful Post:

kypa (12-09-2017), minkov (12-09-2017), Unregistered (3)

minkov is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    8,793.82 USD
    Thanks
    17,529
    Аз не съм казал, че нямаш шансове да спечелиш, а ти сам каза, че често губиш...

8. The Following 6 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

kypa (12-09-2017), Marin (12-09-2017), Skp (12-09-2017), sorento (12-10-2017), Unregistered (2)

K_W is offline
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,904.80 USD
    Thanks
    972
    Quote Originally Posted by Marin View Post
    Не знам дали е абсолютна истина, но се говори, че между 80 до 95% от дребните трейдъри губят лошо и
    стигат до фалит. Сигурно 99% от тях ползват масовите индикатори и всякакви стратегии.
    Защо мислиш, че моите шансове за печалба са по-малки само затова, че се доверявам на
    моментните си хрумвания, а не на чуждите внушения и манипулации.

Дори установих, че най-грубите ми грешки и загуби са точно когато сляпо следвам препоръките на разни
    финансови авторитети.
    Те губят, защото нямат нужната психическа издръжливост и подготовка да спазват определена стратегия.
    И аз бях така (с адреналина) цял живот се бях занимавал с екстремни спортове и се пробвах и при трейдинга ама не става така. Сам ще се увериш

Иначе да по-добре без индикатори и сигнали от знайни и незнайни гурута.

10. The Following 13 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

borkooo_pz (12-09-2017), kypa (12-09-2017), Marin (12-09-2017), Skp (12-09-2017), sorento (12-10-2017), toranagasan (12-10-2017), Unregistered (7)

Marin is offline
    Маркет мейкър
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    3,018.17 USD
    Thanks
    6,465
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Аз не съм казал, че нямаш шансове да спечелиш, а ти сам каза, че често губиш...
    Да губя, но си правех анализи, че моите загуби са свързани точно с правилата, от които бягам.
    Просто още не се доверявам изцяло на инстинкта си и се подсигурявам чат пат.
    Примерно пуснал съм дълги с голям обем, но в това време усилено се говори за новини които ще
    са в моя вреда и т.н. Решавам да сложа за всеки случай хеджиращи къси. Пазарът само ги активира и
    после тръгва убедително в моята първоначална посока.
    Друга особеност на моя стил е, че когато печеля се случва за един ден да покрия загуби трупани цяла седмица.

12. The Following 4 Users Say Thank You to Marin For This Useful Post:

kypa (12-09-2017), Unregistered (3)

kypa is offline
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    26,439.50 USD
    Thanks
    161,572
    Таз стратегия на търгуване без правила отдавна е измислена. Официалното ѝ наименование е "Цък, цък - язък.". Патрона на стратегията е Бачо Кольо.
    sleepwalking and lost

14. The Following 7 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

hanuman (12-09-2017), Marin (12-09-2017), Mateev (12-10-2017), minkov (12-09-2017), moneygrubbing (12-10-2017), sorento (12-10-2017), toranagasan (12-10-2017)

Marin is offline
    Маркет мейкър
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    3,018.17 USD
    Thanks
    6,465
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    Те губят, защото нямат нужната психическа издръжливост и подготовка да спазват определена стратегия.
    И аз бях така (с адреналина) цял живот се бях занимавал с екстремни спортове и се пробвах и при трейдинга ама не става така. Сам ще се увериш

Иначе да по-добре без индикатори и сигнали от знайни и незнайни гурута.
    Виж сега какъв е живота. Уж говорим за демокрация и свобода на личността, а се оказва че
    отвсякъде ни притискат с норми, правила и ограничения. Още от деца така ни възпитават, че
    ние сами си подтискаме мераците за свобода, защото трябва да се впишем в масовката.
    И после добре влизаме в статистиката по болести, семейни проблеми и т.н.
    Виждаш какви са новините, какво е напрежението във въздуха, колко са изнервени хората, че
    за един клаксон ти скачат на бой.

А решението е релакс, релакс и пак релакс. Трябва да се отпуснеш напълно и да не се врягаш за нищо.
    Виждал съм куче да се изтяга удобно едва ли не насред голямата улица и се кани да си спи и колите набиват спирачки и
    го заобикалят чудейки се какво става. Аз самият чувствам че дълго няма да издържа в това менгеме от стрес и затова
    спонтанно реших да тегля една майна на всички правила и норми и да си джиткам живота както ми е кеф.
    Но няма как да стане изведнъж и едновременно на всички фронтове. Затова форекса е един добър лакмус за моите
    бъдещи атемпти.

16. The Following 6 Users Say Thank You to Marin For This Useful Post:

kypa (12-10-2017), Unregistered (5)

saxsten is offline
    Централна банка
    Halus

saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten's Avatar
    Натрупан бонус
    4,765.91 USD
    Thanks
    582
    Quote Originally Posted by Marin View Post
    Виж сега какъв е живота. Уж говорим за демокрация и свобода на личността, а се оказва че
    отвсякъде ни притискат с норми, правила и ограничения. Още от деца така ни възпитават, че
    ние сами си подтискаме мераците за свобода, защото трябва да се впишем в масовката.
    И после добре влизаме в статистиката по болести, семейни проблеми и т.н.
    Виждаш какви са новините, какво е напрежението във въздуха, колко са изнервени хората, че
    за един клаксон ти скачат на бой.

А решението е релакс, релакс и пак релакс. Трябва да се отпуснеш напълно и да не се врягаш за нищо.
    Виждал съм куче да се изтяга удобно едва ли не насред голямата улица и се кани да си спи и колите набиват спирачки и
    го заобикалят чудейки се какво става. Аз самият чувствам че дълго няма да издържа в това менгеме от стрес и затова
    спонтанно реших да тегля една майна на всички правила и норми и да си джиткам живота както ми е кеф.
    Но няма как да стане изведнъж и едновременно на всички фронтове. Затова форекса е един добър лакмус за моите
    бъдещи атемпти.
    когато цъфнат темерутите и рабоите тръгнат зле
    еви им майката на другите пък гледай ти да си добре
    Форекса е финансово оръжие за масово поразяване

18. The Following 7 Users Say Thank You to saxsten For This Useful Post:

kypa (12-10-2017), moneygrubbing (12-10-2017), sorento (12-10-2017), Unregistered (4)

sorento is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento има с какво да се гордее sorento's Avatar
    Натрупан бонус
    883.94 USD
    Thanks
    669
    E*и им майката на другите
    и в себе си утеха намери.
    И ако в себе си утеха не намериш,
    е*би си майката и Ти.
    .................................................. ..

Няма да стане по тоя начин с релакса.
    Всичко което ти казват е вярно, просто не е систематизирано.Трябва да намериш система(има бол такива и в нета и във форума) и да си изградиш стратегия с всичко необходимо-да не се повтаряме, че така и така няма да вденеш и все другите ще са криви.
    И всъщност трейдинга е едно скучно и самотно занимание.Кавото търсиш-това ще намериш.Ако търсиш адреналин, ще си платиш за него.Проблема е, че бонусарките няма да ти стигнат ,колкото и глупави теми да отваряш или да ровиш стари, пак няма да наваксаш.Ще трябва да ЗАЛАГАШ и твои кинти.В един момент много ще боли...
    После ще изчезнеш, после пак ще се появиш и ще обясняваш, че не може да се печели и т .н.
    Няма какво да те отличи от поредния галфон в нета.
    Знаеш ли кое боли най-много, ЗАГУБЕНОТО ВРЕМЕ.Парички се вадят, но времето прекарано пред компа, пропорционално на загубените кинти и осъзнаването, че не се бориш с макулите, а със сбственото си Его и комарджийските ти наклоности - е това е нещото, което ще те трови.
    Така че, забрави за релакса.Релакса идва когато спреш да се бориш с графиката, просто влезеш в статистиката.Вход, стоп ,тейк и това е.

20. The Following 14 Users Say Thank You to sorento For This Useful Post:

bombe (12-10-2017), kypa (12-10-2017), Marin (12-10-2017), Mateev (12-10-2017), moneygrubbing (12-10-2017), toranagasan (12-10-2017), Unregistered (8)

+ Reply to Thread
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast