+ Reply to Thread
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2 10 11 12
Results 111 to 116 of 116
    Mateev is online now
    Главен дилър
    Terinspirasi

Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev е отвъд представите Mateev's Avatar
    Натрупан бонус
    4,900.21 USD
    Thanks
    1,769
    Ако имаше как, щях да дам 10 благодарности на Alphaomeha и дори щях да ръкопляскам. Да, това е истинското положение с финансовите пазари и в частност с форекс пазарите. Разпознаваеми модели съществуват, но в повечето случаи те не са видими с просто око. Просто си иска сканиране на миналото (с програма, не ръчно) и когато се открият такива модели, да се провери тяхната статистическа устойчивост. Тоест дали намерените зависимости са силни или слаби, дали са достоверни (да са се срещали много пъти), дали надхвърлят разходите за брокера и по възможност - да не са кървфитнати (да не са напасване на стратегията към данните).

Penkares, пък и някои други хора от форума, все още не са осъзнали, че на тези пазари няма да правят само 2-3 сделки, за да разчитат на интуицията. На тези пазари в бъдещето ще се правят стотици и хиляди сделки с една и съща стратегия (ръчна или автоматизирана), което автоматично означава, че Теорията на вероятностите ще се стовари с пълна сила върху резултата от тяхната търговия. Искат или не, осъзнават или не, но Теорията на вероятностите ще е тази, която ще предопредели техните бъдещи печалби или загуби в статистически план.

При това положение изглежда меко казано смешно някой да се изтъпанчи и да твърди, че математиката няма нищо общо с трейдинга. Точно обратното - Математиката, Теорията на вероятностите и нейния клон Статистиката влияят с пълна сила върху резултатите от търговията на всеки един трейдер, сключил повече от 30 сделки. Именно поради тази причина в този форум вече много хора са осъзнали, че за печелившата търговия е необходима стратегия с ПМО (Положително Математическо Очакване) и всеки един трейдер от форума повече или по-малко се е замислил и полага някакви усилия да се сдобие с такава стратегия.

Ще го кажа с други думи - не е важно как ще се определи входа и изхода от единична сделка, както и не е важен какъв ще е нейния резултат (печалба или загуба). Важно е човек да се замисли какво би станало, ако 100 пъти подред използва едни и същи модели (едни и същи правила за вход и изход) и след това колко от 100-те сделки са излезли на печалба. И ако сумата на печалбите надхвърля сумата на загубите - това вече е заслуга на трейдера и на неговата печеливша стратегия. Заслугата на Теорията на вероятностите е да направи част от сделките губещи и така да ги разхвърля между печелившите, че трейдера да не е в състояние да разбере каква е логиката.

По въпроса за интуитивната търговия, в която са вклюбени всички новобранци:
    Тъжно ми е да го кажа, но този тип търговия е чисто случаен в статистически план. При него няма заслуга на трейдера, а само на Теорията на вероятностите, която се стреми да направи печалбата равна на загубата, но по време на този процес има случайни флуктуации в положителна (и отрицателна) посока. Тези флуктуации подмамват новобранците да си мислят, че са хванали господа за дръжката. Въпреки това всичко щеше да е наред, ако ги нямаше разходите за брокера (спред и слипидж). Случайната игра щеше да продължава неограничено дълго време и щеше да се колебае някъде около нулата. Да, ама разходите за брокера вкарват една отрицателна съставка в цялата тази супа от вероятности, и тази отрицателна съставка бавно но славно стопява акаунтите на новобранците. Като казвам бавно и славно, имам предвид разумните новобранци. При алчните новобраници, които праскат големи лотове, думичката БАВНО се превръща в БЪРЗО.

Във форума имаше един Марин, който беше от алчните новобранци, и който праскаше големи лотове с големи суми реални пари. За всички от форума беше ясно как ще завърши всичко това, но главата на Марин не увираше. Той си беше въобразил, че е най-умния трейдер в целия свят, и гордо ни казваше всеки божи ден какви суми е спечелил. Всички ние за него бяхме некомпетентни и недостойни да разберем какъв е неговия "гениален" замисъл. И както се очакваше, дойде деня Х, в който Марин загуби всичките си пари (не само в акаунта, но и всички други лични пари). При това говорим за големи суми - до колкото си спомням десетки хиляди. И след това цели 3 месеца Марин пълнеше форума с душевни словоизлияния и филосфствания без никаква връзка с трейдинга.

Сега с penkares имам чувството, че Марин се е завърнал, но с друг ник. Историята се повтаря от самото начало и до момента се развива по същия сценарий. Не искам да съм лош пророк, но вероятно и завършека ще е същия. Така че нищо ново под слънцето. Всичко се повтаря, само където се сменят главните герои. Публиката обаче е същата и на нея вече и е писнало да гледа същия театър за вече не знам кой пореден път. Главния герой обаче си мисли, че е нещо повече от предшествениците си, и това всъщност прави историята интересна. Така че искаме или не, отново ще гледаме същия театър, с леки нюанси в актьорското изпълнение.
    Last edited by privelege; 08-12-2019 at 12:52 PM.
    Всеки знае какво знае, но никой не знае какво не знае. Следователно всеки се къпе в море от самозаблуди, и рано или късно се дави.
    Най-смелите плувци са тези, които живеят в най-дълбока самозаблуда. Те се давят първи. Победител е този, който се удави последен.

2. The Following 19 Users Say Thank You to Mateev For This Useful Post:

alphaomega (08-12-2019), K_W (08-12-2019), MAXJOY (08-12-2019), minkov (08-12-2019), Unregistered (15)

alphaomega is online now
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

alphaomega е радост за учите alphaomega е радост за учите alphaomega е радост за учите alphaomega е радост за учите alphaomega е радост за учите alphaomega е радост за учите alphaomega е радост за учите alphaomega's Avatar
    Натрупан бонус
    1,762.11 USD
    Thanks
    124
    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Във форума имаше един Марин, който беше от алчните новобранци, и който праскаше големи лотове с големи суми реални пари. За всички от форума беше ясно как ще завърши всичко това, но главата на Марин не увираше. Той си беше въобразил, че е най-умния трейдер в целия свят, и гордо ни казваше всеки божи ден какви суми е спечелил. Всички ние за него бяхме некомпетентни и недостойни да разберем какъв е неговия "гениален" замисъл. И както се очакваше, дойде деня Х, в който Марин загуби всичките си пари (не само в акаунта, но и всички други лични пари). При това говорим за големи суми - до колкото си спомням десетки хиляди. И след това цели 3 месеца Марин пълнеше форума с душевни словоизлияния и филосфствания без никаква връзка с трейдинга.

Сега с penkares имам чувството, че Марин се е завърнал, но с друг ник. Историята се повтаря от самото начало и до момента се развива по същия сценарий. Не искам да съм лош пророк, но вероятно и завършека ще е същия. Така че нищо ново под слънцето. Всичко се повтаря, само където се сменят главните герои. Публиката обаче е същата и на нея вече и е писнало да гледа същия театър за вече не знам кой пореден път. Главния герой обаче си мисли, че е нещо повече от предшествениците си, и това всъщност прави историята интересна. Така че искаме или не, отново ще гледаме същия театър, с леки нюанси в актьорското изпълнение.
    Ако всички трейдъри мислеха 100% логично със правилна логика през цялото време тогава брокерите щяха да умрат от глад защото почти никой нямаше да залага големи суми на случаен принцип или със непроверени стратегии с неясни параметри.
    Всички трейдъри масово щяха само да цъкат на демото и да тестват само стратегии които са издържали на симулациите със исторически цени. И после само щяха да подбират стратегиите които работят на демото и да ги пускат на малки реални сметки защото на практика ако наистина човек открие работеща стратегия със ПМО по голямо от 4-5 пипса то тогава голям личен капитал не е нужен тъй като самата стратегия ще си осигури капитала. Не само чрез реалната търговия за лична сметка, ами може и да се публикува сигнала онлайн по всички социални платформи и форуми и ако найстина резултатите са добри хората ще плащат десетки хиляди долари всеки месец само за да копират сделките.

4. The Following 11 Users Say Thank You to alphaomega For This Useful Post:

K_W (08-12-2019), Mateev (08-13-2019), minkov (08-12-2019), Unregistered (8)

K_W is online now
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,904.80 USD
    Thanks
    946
    Quote Originally Posted by penkares View Post
    Не съм съгласен колега,и дано не много хора се вържат на тезата ви че Форекс и маркетите са математика,според мен това е далеч от истината,вие се опитвате да обясните нещо което е абсолютно random(случайно) каквито са финансовите пазари с математика ненене.Пазарите са толкова непредсказуеми че не е сериозно да казваме че ако не знаем математика няма как да сме добри трейдъри,математиката си е наука точна фианнсовите маркети не са,те подлежат на прекалено много фактори извън математиката за да ги свързваме с нея толкова близко.Часта от математиката я има но не е сериозно да се твърди че Форекс е математика!С огромно уважение нищо лично просто мое мнение! И да добавя в финансовите пазари може би късмета играе много по голяма роля отколкото математиката!
    Матеев е напълно прав. Математиката е единствения път.

Другото е малко или много (в повечето случаи) хазарт.

6. The Following 4 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

Mateev (08-13-2019), minkov (08-12-2019), Unregistered (2)

K_W is online now
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,904.80 USD
    Thanks
    946
    Quote Originally Posted by penkares View Post
    Старши не мисля че късмета е математика,да не внимавах в час и по добре че не внимавах ,че там само на глупости ни учеха горд съм че не съм внимавал и не препоръчвам на никой да си губи времето с много много часове(особено колежи и университети) да си дават парите на някакви си преподаватели от които 85% незнаят къде се намират и са на просто удобна сладка преподавателска позицийка и никога не са поемали РИСК.За мен това твърдение е много много далеч от истината Има една книжка къде говори много за тея неща Черния лебен мисля че беше.Само се надявам не много хора да вземат на сериозно твърденията че в маркета с математика се печели кеш !
    Може да си сигурен че много хора няма да вземат това твърдение, някъде около 95-98% не го знаят и няма и да го разберат и приложат.

Книжките които цитираш стават за развлечение, но няма да ти помогнат да правиш пари от пазарите. Има редица методи за предпазване от черни лебеди. Често те дават и най добра възможност за правене на пари.

8. The Following 5 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

minkov (08-12-2019), Unregistered (4)

MAXJOY is offline
    Форекс гуру
    Jahat

MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY е отвъд представите MAXJOY's Avatar
    Натрупан бонус
    2,705.65 USD
    Thanks
    4,064
    имам чувството, че Марин се е завърнал, но с друг ник...
    Хахахаха, и аз имам такива съмнения - тук е пълно с троянски коне и кукли на конци

10. The Following 2 Users Say Thank You to MAXJOY For This Useful Post:

minkov (08-12-2019), Unregistered (1)

11. FB
    penkares is online now
    Професия:Трейдър
    Bahagia

penkares има невероятно излъчване penkares има невероятно излъчване penkares има невероятно излъчване penkares's Avatar
    Натрупан бонус
    251.07 USD
    Thanks
    136
    Ако имаше как, щях да дам 10 благодарности на Alphaomeha и дори щях да ръкопляскам. Да, това е истинското положение с финансовите пазари и в частност с форекс пазарите. Разпознаваеми модели съществуват, но в повечето случаи те не са видими с просто око. Просто си иска сканиране на миналото (с програма, не ръчно) и когато се открият такива модели, да се провери тяхната статистическа устойчивост. Тоест дали намерените зависимости са силни или слаби, дали са достоверни (да са се срещали много пъти), дали надхвърлят разходите за брокера и по възможност - да не са кървфитнати (да не са напасване на стратегията към данните).

Penkares, пък и някои други хора от форума, все още не са осъзнали, че на тези пазари няма да правят само 2-3 сделки, за да разчитат на интуицията. На тези пазари в бъдещето ще се правят стотици и хиляди сделки с една и съща стратегия (ръчна или автоматизирана), което автоматично означава, че Теорията на вероятностите ще се стовари с пълна сила върху резултата от тяхната търговия. Искат или не, осъзнават или не, но Теорията на вероятностите ще е тази, която ще предопредели техните бъдещи печалби или загуби в статистически план.

При това положение изглежда меко казано смешно някой да се изтъпанчи и да твърди, че математиката няма нищо общо с трейдинга. Точно обратното - Математиката, Теорията на вероятностите и нейния клон Статистиката влияят с пълна сила върху резултатите от търговията на всеки един трейдер, сключил повече от 30 сделки. Именно поради тази причина в този форум вече много хора са осъзнали, че за печелившата търговия е необходима стратегия с ПМО (Положително Математическо Очакване) и всеки един трейдер от форума повече или по-малко се е замислил и полага някакви усилия да се сдобие с такава стратегия.

Ще го кажа с други думи - не е важно как ще се определи входа и изхода от единична сделка, както и не е важен какъв ще е нейния резултат (печалба или загуба). Важно е човек да се замисли какво би станало, ако 100 пъти подред използва едни и същи модели (едни и същи правила за вход и изход) и след това колко от 100-те сделки са излезли на печалба. И ако сумата на печалбите надхвърля сумата на загубите - това вече е заслуга на трейдера и на неговата печеливша стратегия. Заслугата на Теорията на вероятностите е да направи част от сделките губещи и така да ги разхвърля между печелившите, че трейдера да не е в състояние да разбере каква е логиката.

По въпроса за интуитивната търговия, в която са вклюбени всички новобранци:
    Тъжно ми е да го кажа, но този тип търговия е чисто случаен в статистически план. При него няма заслуга на трейдера, а само на Теорията на вероятностите, която се стреми да направи печалбата равна на загубата, но по време на този процес има случайни флуктуации в положителна (и отрицателна) посока. Тези флуктуации подмамват новобранците да си мислят, че са хванали господа за дръжката. Въпреки това всичко щеше да е наред, ако ги нямаше разходите за брокера (спред и слипидж). Случайната игра щеше да продължава неограничено дълго време и щеше да се колебае някъде около нулата. Да, ама разходите за брокера вкарват една отрицателна съставка в цялата тази супа от вероятности, и тази отрицателна съставка бавно но славно стопява акаунтите на новобранците. Като казвам бавно и славно, имам предвид разумните новобранци. При алчните новобраници, които праскат големи лотове, думичката БАВНО се превръща в БЪРЗО.

Сканиране за намиране на добри и повтарящи се сетъпи и тяхното тестване да,теорията на вероятноста също съм съгласен,колко сделки ще правим си е напълно в наш контрол смисъл защо ми е да правя много сделки като цяло.В какъв смисъл теорията на вероятноста ще определи изхода,имаш предвид ин дъ лонг рън за дълго време напред?
    Ще го кажа с други думи - не е важно как ще се определи входа и изхода от единична сделка, както и не е важен какъв ще е нейния резултат (печалба или загуба).
    Това какво точно означава? Стратегията е математиката с две думи аз това разбирам.
    По въпроса с интуитивните трейдъри да сигурно има може и засега аз да съм един от тях но не искам да бъда,затова вместо по интуиция гледам да ползвам индикатори,връщам се назад в историята на двойката за да видя какво е ставало и определям какъе ще е ауткъма от трейда.
    А за последните 2 абзаца надявам се никога да не съм като Марин,и искрено се надявам да науча много за да не стигна до там,да науча дори и в "спорове" оъ които има смисъл!

13. The Following 4 Users Say Thank You to penkares For This Useful Post:

Unregistered (4)

+ Reply to Thread
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2 10 11 12