+ Reply to Thread
Page 90 of 90 FirstFirst ... 40 80 88 89 90
Results 891 to 898 of 898

Thread: Начинаещ във forex

gambletrade is online now
    Главен дилър
    Не е зададено настроение

gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade е отвъд представите gambletrade's Avatar
    Натрупан бонус
    2,990.66 USD
    Thanks
    1,668
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    А ако си пълен карък и от 10 сделки имаш 10 загуби какво правим тогава? При 1% риск, това са 10% загуба. Сериозна работа.
    Това не върши работа ми се струва с 1% риск на сделка. Означава, че на $500 аз трябва да рискувам максимум $5, нали? За стоп ми изглежда много близко до текущата цена. Не е ли по-голяма вероятността да бъде ударен стопа?
    А не зависи ли от обема колко е близо до текущата цена? Щото 5$ с един лот е половин пип, ама с 0,01 лота е 50 пипа Да не говорим, че и 0,01 лота е много за такава мижава сметка.

2. The Following 5 Users Say Thank You to gambletrade For This Useful Post:

minkov (03-27-2019), Unregistered (4)

K_W is online now
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,624.91 USD
    Thanks
    757
    А ако си пълен карък и от 10 сделки имаш 10 загуби какво правим тогава? При 1% риск, това са 10% загуба. Сериозна работа.
    Това не върши работа ми се струва с 1% риск на сделка. Означава, че на $500 аз трябва да рискувам максимум $5, нали? За стоп ми изглежда много близко до текущата цена. Не е ли по-голяма вероятността да бъде ударен стопа?
    Ако не ти се връзват сметките за стопа и минималния обем, може би ти е малка сетката.

Варианта е да я увеличиш, или просто да рискуваш по- голям процент.

Реално погледнато риска на сделка трябва да ти е определен на база статистика от сделки, размер, честота, Риск/Реуорд, успеваемост, исторически друдаун, правилото за 1% е ориентировъчно, за една система може да е много нисък риск за друга много висок.

4. The Following User Says Thank You to K_W For This Useful Post:

minkov (03-27-2019)

K_W is online now
    Старши дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    4,624.91 USD
    Thanks
    757
    И аз не съм ПРО, за начинаещ се смятам. Споделяйте, освен с валути, с какво друго е подходящо да се търгува, за да не си слагам яйцата в една кошница и да се счупят накрая. Вече стана един път, не искам да се повтаря и потретва. Чел съм много мнения, някои казват, че е най-добре да се търгува с по-малко инструменти, други пък са на противоположното мнение. Трудно е да разбереш кой е прав и кой не.
    Различните инструменти имат различно поведение, стратегия коеот работи при един може да не работи на никой друг.

Освен това различните инструменти изискват различно управление на риска.

Затова е най-добре да се придържаш към малко на брой инструменти и да опознаеш характеристиките им, начина им на поведение и тн. Също така има инструменти които в годините променят значително поведението си и това което е работило преди вече не работи, няма как да разбереш кога се случва това, ако не познаваш добре инструмента.

6. The Following 5 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

minkov (03-27-2019), Spekulanta (03-27-2019), Unregistered (2), Zagorka (03-27-2019)

Zagorka is offline
    Стажант
    Не е зададено настроение

Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    412.41 USD
    Thanks
    69
    Quote Originally Posted by gambletrade View Post
    А не зависи ли от обема колко е близо до текущата цена? Щото 5$ с един лот е половин пип, ама с 0,01 лота е 50 пипа Да не говорим, че и 0,01 лота е много за такава мижава сметка.
    Реално зависи. За момента пускам сделка с 0.02 лота и стопа около 20 пипса а печалбата на около 30-40. Но ако 10 последователни сделки са ми на загуба аз едни 20% от сметката ги губя.

8. The Following User Says Thank You to Zagorka For This Useful Post:

minkov (03-27-2019)

minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    8,069.34 USD
    Thanks
    16,485
    Реално зависи. За момента пускам сделка с 0.02 лота и стопа около 20 пипса а печалбата на около 30-40. Но ако 10 последователни сделки са ми на загуба аз едни 20% от сметката ги губя.
    Принципно би трябвало да знаеш каква е вероятноста да имаш 10 последователни губещи сделки
    Ако е достатъчно голяма вероятноста, значи че системата не е добра.
    Това от една страна, а от друга би трябвало да знаеш какво ще е съотношението губещи/печеливши, за да си спокоен за търговията
    Между другото загуба на 20% от акаунта не е толкова драматично ако е в рамките на очакваната вероятност за системата.

10. The Following 5 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

gambletrade (03-28-2019), K_W (03-27-2019), Unregistered (3)

Zagorka is offline
    Стажант
    Не е зададено настроение

Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka е много добър Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    412.41 USD
    Thanks
    69
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Принципно би трябвало да знаеш каква е вероятноста да имаш 10 последователни губещи сделки
    Ако е достатъчно голяма вероятноста, значи че системата не е добра.
    Това от една страна, а от друга би трябвало да знаеш какво ще е съотношението губещи/печеливши, за да си спокоен за търговията
    Между другото загуба на 20% от акаунта не е толкова драматично ако е в рамките на очакваната вероятност за системата.
    Много е висока 20% загуба. И 10% да загубя пак ми е много. Колкото и добра да е системата, аз нито имам контрол върху пазара, нито съм толкова влиятелен, че да накарам други, които имат контрол, да правят сделки в моята посока Предполагам, че ако веднъж някаква система или стратегия е показала да кажем 4 загуби и 6 печалби за един месец, следващия път ще покаже 9 печалби и 1 загуба, по-следващия 10 загуби и т.н. Нещата и данните не са постоянни и винаги ще са различни.
    Гледах едно клипче, че трейдинга за деня не бил за новаците, трябвало суинг трейдинг да се практикува с далечни лимити и стопове, което значи и по-големи графики да гледам и анализирам.
    Това ако си поставят стопа пак по правилото 1% загуба на сделка не е проблем, нали? Вероятно много ще се чака за лимит или стоп, печалбите и загубите ще бъдат много малко, но пък то и сметката ми не е огромна. Само $500 е.

12. The Following User Says Thank You to Zagorka For This Useful Post:

minkov (03-28-2019)

minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    8,069.34 USD
    Thanks
    16,485
    Много е висока 20% загуба. И 10% да загубя пак ми е много. Колкото и добра да е системата, аз нито имам контрол върху пазара, нито съм толкова влиятелен, че да накарам други, които имат контрол, да правят сделки в моята посока Предполагам, че ако веднъж някаква система или стратегия е показала да кажем 4 загуби и 6 печалби за един месец, следващия път ще покаже 9 печалби и 1 загуба, по-следващия 10 загуби и т.н. Нещата и данните не са постоянни и винаги ще са различни.
    Гледах едно клипче, че трейдинга за деня не бил за новаците, трябвало суинг трейдинг да се практикува с далечни лимити и стопове, което значи и по-големи графики да гледам и анализирам.
    Това ако си поставят стопа пак по правилото 1% загуба на сделка не е проблем, нали? Вероятно много ще се чака за лимит или стоп, печалбите и загубите ще бъдат много малко, но пък то и сметката ми не е огромна. Само $500 е.
    Виж сега, с предположения не става. Не трябва да предполагаш, трябва да ЗНАЕШ какво може да очакваш.
    Това става с тестове на системата върху историческа графика. Има из нета много написано как да тестваш една система. Така ще знаеш кое е най-лошото и най-доброто което може да получиш от нея и ако най-лоото не те устройва, то значи не трябва да я търгуваш.
    А това за големите и малките ТФ, дневна търговия и новобранците не е вярно.
    Ако системата ти е добра няма значение дали си новобранец.
    Ако не е добра с големите ТФ просто малко по-бавно ще си загубиш депозита, а то няма смисъл да се мъчиш.
    Значи на какъв ТФ ще търгуваш зависи от системата ти.
    Търгуваш на този ТФ, на който си я тествал.
    Това, че нещо работи на М15 примерно, въобще не означава, че ще работи и на Н4, както и обратното.

14. The Following User Says Thank You to minkov For This Useful Post:

КинО (03-28-2019)

messi is online now
    Форекс гуру
    Panas

messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi's Avatar
    Натрупан бонус
    1,954.67 USD
    Thanks
    2,711
    И аз не съм ПРО, за начинаещ се смятам. Споделяйте, освен с валути, с какво друго е подходящо да се търгува, за да не си слагам яйцата в една кошница и да се счупят накрая. Вече стана един път, не искам да се повтаря и потретва. Чел съм много мнения, някои казват, че е най-добре да се търгува с по-малко инструменти, други пък са на противоположното мнение. Трудно е да разбереш кой е прав и кой не.
    За всеки е различно. Аз също се занимавам от скоро с валутна търговия, но пък много чета и умея да пресявам и анализирам информацията. Та стигнах до извода ( валиден основно за моите разбирания за живота ), че това е бизнес, който сам трябва да усвоиш. В смисъл, че е трудно и дори невъзможно да си хванеш учител или да гледаш друг как го прави и ти да се научиш по този начин. За много занаяти гледането и копирането на действията на майстора помага. С много труд и лични усилия, разбира се. При валутната търговия е обратното. гледайки другите какво правят или как го анализират може да те обърка и прати на грешен път. Форумът е за разтуха и докато чакаш да ти дойде сигнал или да ти излезе сделката. Но тук да се научиш как да търгуваш? Не ми се вярва. Да не кажа, че е абсурд. Валутната търговия е прекалено индивидуално занимание. Много са важни личностните качества на участника. Трябва да имаш особен бих казал интуитивен поглед върху нещата. Задължително е да се съмняваш във всеки и във всичко като новини и информация, но същевременно трябва да имаш изключително бързи реакции. Маратонска издръжливост съчетана със спринтьорски умения. Гъвкав ум и повратливост на разбиранията за валутите. Вчера си бил на мнение, че доларът ще мачка, днес обаче те интересува само еврото, утре го посвещаваш на златото и нищо друго няма значение. Трудно е, ужасно трудно е и затова малцина успяват за кратко, а да се задържат постоянно го могат единици. Смяташ ли, че в този форум някой се издържа от търговия на валутния пазар? Дълбоко се съмнявам, но подозирам, че ще има желаещи да послъжат в тази насока. Това ми подсказва, че забравих да кажа, че на този фронт освен всичко друго трябва да си и отличен манипулатор и съответно гениален психолог. Ха сега. Дали има такъв човек роден вече? Едва ли.
    Лионел Меси: Когато играеш за най-добрия отбор в света, всичко е много лесно!
    https://messi.com/

16. The Following 8 Users Say Thank You to messi For This Useful Post:

+ Reply to Thread
Page 90 of 90 FirstFirst ... 40 80 88 89 90