+ Reply to Thread
Page 174 of 174 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174
Results 1,731 to 1,737 of 1737

Thread: Benchmark Част 5

messi is offline
    Баннат
    Panas

messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi's Avatar
    Натрупан бонус
    3,947.23 USD
    Thanks
    4,887
    Скоро не съм търгувал при Бенча, но те ми пратиха някакво писмо, че имало промени в законите и КФН изисквал от тях всички клиенти водещи се като професионални да докажат с документи, че покриват изискванията. Всичко идвало от ЕСМА, която затягала регулациите. А уж говореха, че ще падат. Влезнах в профила си да питам какви документи искат и веднага ми излезнаха някакви анкети "опознай клиента", с които преценявали дали имам нужните знания и опит да търгувам при тях. Ако искам мога да не отговарям, но тогава следва къш. Какво работите, с колко пари търгувате, от къде ги имате и т.н. Там се справих. После питах в чата и ми обясниха, че имало законодателни промени от европейския орган ESMA, който ги препращал на националните регулатори. В България това е КФН. Той е изпратил писмо до всички лицензирани инвестиционни посредници, че се налага да съберат документи от своите професионални клиенти, с които да се докаже, че отговарят на критериите. До момента е било на декларативен принцип. Сега вече искат черно на бяло и който не покрива изискванията на момента го правят непрофесионален клиент и му свалят ливъриджа на 1 към 30. Без да съм пророк си мисля, че доста хора ще ги засегне тази мярка?

2. The Following 10 Users Say Thank You to messi For This Useful Post:

heptenzelen (10-22-2019), kypa (10-22-2019), Unregistered (8)

Fafa is offline
    Централна банка
    Polos

Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa е отвъд представите Fafa's Avatar
    Натрупан бонус
    12,613.53 USD
    Thanks
    8,845
    И аз ги попълних...
    Явно имат изисквания и са длъжни да ги спазват все пак...
    Никой не ми е свалил ливъриджа. Оставам си профи.

4. The Following 6 Users Say Thank You to Fafa For This Useful Post:

kypa (10-22-2019), messi (10-30-2019), REDA (10-30-2019), Unregistered (3)

Zagorka is online now
    Дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    1,433.34 USD
    Thanks
    155
    Quote Originally Posted by messi View Post
    Скоро не съм търгувал при Бенча, но те ми пратиха някакво писмо, че имало промени в законите и КФН изисквал от тях всички клиенти водещи се като професионални да докажат с документи, че покриват изискванията. Всичко идвало от ЕСМА, която затягала регулациите. А уж говореха, че ще падат. Влезнах в профила си да питам какви документи искат и веднага ми излезнаха някакви анкети "опознай клиента", с които преценявали дали имам нужните знания и опит да търгувам при тях. Ако искам мога да не отговарям, но тогава следва къш. Какво работите, с колко пари търгувате, от къде ги имате и т.н. Там се справих. После питах в чата и ми обясниха, че имало законодателни промени от европейския орган ESMA, който ги препращал на националните регулатори. В България това е КФН. Той е изпратил писмо до всички лицензирани инвестиционни посредници, че се налага да съберат документи от своите професионални клиенти, с които да се докаже, че отговарят на критериите. До момента е било на декларативен принцип. Сега вече искат черно на бяло и който не покрива изискванията на момента го правят непрофесионален клиент и му свалят ливъриджа на 1 към 30. Без да съм пророк си мисля, че доста хора ще ги засегне тази мярка?
    Никой не е говорил, че падат, бъркате се. Вече компетенциите на ЕСМА минават в ръцете на националните регулатори, които да следят за спазването на рестрикциите, вече са закон.
    Не мисля, че броят на професионалните клиенти значително се е увеличил. Като гледам всеки реве и се тръшка за регулиран ЕЦН брокер, а с такъв тип брокер е най-важното да си защитен, защото много бързо фалират. И като цяло вероятността за фалит при тях е много по-голяма, защото печалбата им е нищожно ниска вече. Аз с ЕЦН търгувам и затова не съм се квалифицирал, въпреки че се вписвам идеално в изискванията, но и 1:30 ливъридж ме устройва.

А тези Бенчмарк какви са, маркет мейкър или ЕЦН брокер?

6. The Following 5 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

messi (10-30-2019), REDA (10-30-2019), Unregistered (3)

REDA is offline
    Централна банка
    Mengintai

REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA е отвъд представите REDA's Avatar
    Натрупан бонус
    17,517.38 USD
    Thanks
    34,884
    Quote Originally Posted by undefined View Post
    Влезнах в профила си да питам какви документи искат и веднага ми излезнаха някакви анкети "опознай клиента", с които преценявали дали имам нужните знания и опит да търгувам при тях. Ако искам мога да не отговарям, но тогава следва къш
    И как точно договор се прекратява заради отговори в някаква анкета???? )
    REDA РЕДовно ПРОЦЕДИРА Technical Analysis в:
    http://forum.forex-animals.com/viewtopic.php?f=2&t=155

8. The Following 4 Users Say Thank You to REDA For This Useful Post:

messi (10-30-2019), Unregistered (3)

messi is offline
    Баннат
    Panas

messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi е отвъд представите messi's Avatar
    Натрупан бонус
    3,947.23 USD
    Thanks
    4,887
    Quote Originally Posted by REDA View Post
    И как точно договор се прекратява заради отговори в някаква анкета???? )
    Ами не знам дали пада договора, но точното обяснение беше, че ако не попълня анкетата или дам грешни отговори от Бенча си запазват правото да преценят дали имам нужните качества и знания за предоставяните от тях услуги. Нещо такова. И казаха, че това са някакви нови изисквания на КФН и на тях им искат отчет с какви клиенти работят. Можело да ги глобят или да им спрат лиценза ако не изпълняват препоръките на КФН за работа с клиенти. Изобщо затяга се контрола и достъпа до валутната търговия за дребните трейдъри е все по-труден. На мене поне така ми изглежда. Щото аз нямам пари да търгувам при 1:30 ливъридж. В Япония било най-много 1:20 , а в САЩ дори 1:10. Значи в Европа сме най-либерални. Офшорките не се броят.
    Така че това е анкета, но на практика не е доброволна или за кеф, а изискване на КФН и оттам на брокера. Аз я покрих, защото знам верните отговори без да е задължително да ги спазвам, разбира се.

10. The Following 13 Users Say Thank You to messi For This Useful Post:

REDA (10-30-2019), Unregistered (12)

Zagorka is online now
    Дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka има с какво да се гордее Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    1,433.34 USD
    Thanks
    155
    Quote Originally Posted by messi View Post
    Ами не знам дали пада договора, но точното обяснение беше, че ако не попълня анкетата или дам грешни отговори от Бенча си запазват правото да преценят дали имам нужните качества и знания за предоставяните от тях услуги. Нещо такова. И казаха, че това са някакви нови изисквания на КФН и на тях им искат отчет с какви клиенти работят. Можело да ги глобят или да им спрат лиценза ако не изпълняват препоръките на КФН за работа с клиенти. Изобщо затяга се контрола и достъпа до валутната търговия за дребните трейдъри е все по-труден. На мене поне така ми изглежда. Щото аз нямам пари да търгувам при 1:30 ливъридж. В Япония било най-много 1:20 , а в САЩ дори 1:10. Значи в Европа сме най-либерални. Офшорките не се броят.
    Така че това е анкета, но на практика не е доброволна или за кеф, а изискване на КФН и оттам на брокера. Аз я покрих, защото знам верните отговори без да е задължително да ги спазвам, разбира се.
    По принцип договор още няма сключен. За да се сключи окончателно трябва брокерът да направи анализ на анкетата и да класифицира клиента. Ако не е достатъчно обучен и не знае с какво се захваща, има правото да откаже да сключи договор. Това са изисквания на ЕСМА, които вече са делегирани на местните регулатори. По принцип тези въпросници брокерите сами си ги правят. При този незнам какви точно са въпросите, нямам сметка при него пък и не смятам да си отварям, но не мисля, че се различават кой знае колко от въпросниците на другите брокери. Обикновено поставят основни въпроси за ливъриджа, за да се види дали клиента въобще разбира смисъла от него и риска, който значително се мулиплицира с всяко увеличение на стойността на лоста.

12. The Following 8 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

hanuman (10-30-2019), messi (10-30-2019), Unregistered (6)

messi is offline
    Баннат
    Panas

Натрупан бонус
    3,947.23 USD
    Thanks
    4,887
    Quote Originally Posted by Zagorka View Post
    По принцип договор още няма сключен. За да се сключи окончателно трябва брокерът да направи анализ на анкетата и да класифицира клиента. Ако не е достатъчно обучен и не знае с какво се захваща, има правото да откаже да сключи договор. Това са изисквания на ЕСМА, които вече са делегирани на местните регулатори. По принцип тези въпросници брокерите сами си ги правят. При този незнам какви точно са въпросите, нямам сметка при него пък и не смятам да си отварям, но не мисля, че се различават кой знае колко от въпросниците на другите брокери. Обикновено поставят основни въпроси за ливъриджа, за да се види дали клиента въобще разбира смисъла от него и риска, който значително се мулиплицира с всяко увеличение на стойността на лоста.
    Тука нещата са малко по-различни. Аз имам договор с Бенча от няколко месеца. Търгувах известно време и дори съм категоризиран като професионален клиент. Така се случи, че цяло лято не бях влизал в клиентския си кабинет. След като ми пратиха писмо за новите изисквания на КФН и ми поискаха документи, с които да докажа статута си на професионален клиент аз влезнах в профила си и там ме чакаше тази анкета. Тя обаче е отделна от изискването да пратя документи. Нали разбираш парадокса. Аз съм им клиент и те са ме одобрили и категоризирали като професионален трейдър. Месеци след това да решат да ме тестват дали ставам и да ми искат банкови извлечения, че притежавам 500 000 евро си е малко странно. Все едно някъде да назначат учител, който в края на учебната година да го изпитват дали е грамотен?

14. The Following 13 Users Say Thank You to messi For This Useful Post:

hanuman (10-30-2019), kapral (10-30-2019), Unregistered (11)

+ Reply to Thread
Page 174 of 174 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174