+ Отговор в тема
Страница 10 от 11 ПървиПърви ... 8 9 10 11 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 101

Тема: Деклариране на доходи от Forex

1. #91 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    minkov е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите Аватара на minkov
    Град
    Къде ли не
    Начислени плащания
    11,308.31 USD
    Благодарности
    37 297
    Благодарили са му 35 698 Пъти в
    10 378 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Цитирай Първоначално написано от Elsup Виж мнението
    Благодаря колега Минков много точно и ясно обяснено. Реално от това което си написал предпочитам да си платя данъка а не да разчитам на шансове. Последен въпрос в България ли трябва да плащам данъка или в държавата в която ми е банковата сметка. Благодаря!
    В държава, в която живееш постоянно и където плащаш и останалата част от данъка върху доходите

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

2. Следните 7 потребители изказват благодарности на minkov за полезния пост:

Elsup (10-28-2020), K_W (10-28-2020), lyubo (10-28-2020), Emil Enchev (10-28-2020), Hерегистриран (1), T'Ex (02-19-2021), kypa (05-03-2021)

3. #92 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Zagorka не е на линия
    Главен дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Аватара на Zagorka
    Град
    Стара Загора
    Начислени плащания
    2,416.67 USD
    Благодарности
    1 093
    Благодарили са му 4 832 Пъти в
    1 505 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 0
    Цитирай Първоначално написано от Elsup Виж мнението
    Колеги моля да ми разясните по подробно за декларирането на доходите че досега не ми се е случвало да го правя. Имам сметка само към Инстафорекс и то тази от бонуса. Моля ви за информация да не стане после да ме осъдят.
    Щом си писал, че сметката е чуждестранна и получаваш само пари от бонусната сметка на Инстафорекс, според мен няма нужда да декларираш сумата, ако е малка. Ако живееш в България, сметката е в българска банка и има над 1000 лева получени от някъде си, това може да повдигне въпроси. Ако получаваш от криптоборса още повече. За ваше успокоение данъчните бяха изненадани, че въобще си декларирам тези суми и попитаха къде е уловката, че някой да ми дава някакви бонуси и аз да търгувам, че и да спечеля от това. Както и да е, след това служителката каза, че има още някой, на който е попаднала, който си декларирал доходи от покупко-продажба на валути, но като цяло почти никой не го правел и липсвал засега контрол. Но както знаете, ако днес контрол няма, държавата може да се усети и утре да се събудим по-бедни

Търговията на финансовите пазари е силно рискована, но може да носи допълнителни приходи с правилния подход. Избирайки надежден брокер (например ИнстаФорекс), можете да получите достъп до международните финансови пазари и да отворите пътя към финансовата си независимост. Можете да отворите акаунт точно тук.

4. Следните 7 потребители изказват благодарности на Zagorka за полезния пост:

minkov (10-28-2020), Alex1977 (10-28-2020), Emil Enchev (10-28-2020), Elsup (10-29-2020), Hерегистриран (1), T'Ex (02-19-2021), kypa (05-03-2021)

5. #93 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Alex1977 не е на линия
    Централна банка
    Berani

Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Alex1977 е отвъд представите Аватара на Alex1977
    Начислени плащания
    4,907.32 USD
    Благодарности
    12 054
    Благодарили са му 21 282 Пъти в
    3 004 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от Zagorka Виж мнението
    Щом си писал, че сметката е чуждестранна и получаваш само пари от бонусната сметка на Инстафорекс, според мен няма нужда да декларираш сумата, ако е малка. Ако живееш в България, сметката е в българска банка и има над 1000 лева получени от някъде си, това може да повдигне въпроси. Ако получаваш от криптоборса още повече. За ваше успокоение данъчните бяха изненадани, че въобще си декларирам тези суми и попитаха къде е уловката, че някой да ми дава някакви бонуси и аз да търгувам, че и да спечеля от това. Както и да е, след това служителката каза, че има още някой, на който е попаднала, който си декларирал доходи от покупко-продажба на валути, но като цяло почти никой не го правел и липсвал засега контрол. Но както знаете, ако днес контрол няма, държавата може да се усети и утре да се събудим по-бедни

Хахахаха сигурно този някой друг съм аз? Мога да изпратя копие на документът с който платих в НАП!!! Абе хора печелете, и си плащайте данъците, че да им отворим очите н а НАПаджите как аджеба се печелят пари от тоя форекс!!!
    Може да са 200 лева ама са печалба!!!

за да настроим

6. Следните 8 потребители изказват благодарности на Alex1977 за полезния пост:

Elsup (10-29-2020), hanuman (10-29-2020), minkov (10-29-2020), Kikos (10-29-2020), L&T (01-19-2021), Hерегистриран (1), T'Ex (02-19-2021), kypa (05-03-2021)

7. #94 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Elsup е на линия
    Маркет мейкър
    Не е зададено настроение

Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Elsup е отвъд представите Аватара на Elsup
    Начислени плащания
    246.23 USD
    Благодарности
    3 190
    Благодарили са му 4 878 Пъти в
    1 497 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Да съгласна съм с теб и така ще направя. По-добре да си платя навреме отколкото после с глоби, такси и съдилища . Засега нямам голями печаби а с какво документи отивам в НАП. Тези с които тегля примерно в случая от Изи пей или Инстата трябва да ми изпрати някакъв документ ?

8. Следните 7 потребители изказват благодарности на Elsup за полезния пост:

hanuman (10-29-2020), minkov (10-29-2020), Kikos (10-29-2020), L&T (01-19-2021), Hерегистриран (1), T'Ex (02-19-2021), kypa (05-03-2021)

9. #95 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    AVAngelov не е на линия
    Стажант
    Не е зададено настроение

AVAngelov има невероятно излъчване AVAngelov има невероятно излъчване AVAngelov има невероятно излъчване Аватара на AVAngelov
    Град
    Видин, България
    Начислени плащания
    0.00 USD
    Благодарности
    88
    Благодарили са му 217 Пъти в
    57 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Здравейте, от месец май миналата година търгувам с ДЗР в български брокер (Форекс, метали, индекси и акции), депозирал съм 400$ и имам печалба, като към момента тя е близо 200$ и съответно разполагам с около600$ в сметката си.
    Въпросът ми е трябва ли да декларирам нещо при положение, че не съм теглил никакви пари към банковата си сметка. Досега си мислих, че при изтеглянето на например 500$ дължа данък върху 100$ което е реалната печалба, но на доста места в нета срещнах , че данъка се дължи от печалбата от всяка сделка след като парите са вече в сметката ни при брокера, а не от парите който теглим към банковата си сметка.

10. Следният потребител изказва благодарност на AVAngelov за полезния пост:

kypa (05-03-2021)

11. #96 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Zagorka не е на линия
    Главен дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Zagorka е отвъд представите Аватара на Zagorka
    Град
    Стара Загора
    Начислени плащания
    2,416.67 USD
    Благодарности
    1 093
    1 505 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от AVAngelov Виж мнението
    Здравейте, от месец май миналата година търгувам с ДЗР в български брокер (Форекс, метали, индекси и акции), депозирал съм 400$ и имам печалба, като към момента тя е близо 200$ и съответно разполагам с около600$ в сметката си.
    Въпросът ми е трябва ли да декларирам нещо при положение, че не съм теглил никакви пари към банковата си сметка. Досега си мислих, че при изтеглянето на например 500$ дължа данък върху 100$ което е реалната печалба, но на доста места в нета срещнах , че данъка се дължи от печалбата от всяка сделка след като парите са вече в сметката ни при брокера, а не от парите който теглим към банковата си сметка.
    Само ако теглиш пари от търговската си сметка към банковата си сметка, тогава трябва да декларираш и да плащаш данъци. Докато парите са ти по търговската сметка при брокера, печалбата ти реално е нулева.

12. Следните 2 потребители изказват благодарности на Zagorka за полезния пост:

minkov (05-03-2021), kypa (05-03-2021)

13. #97 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    GeorgiRR е на линия
    Централна банка
    Bermuka tebal

GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите GeorgiRR е отвъд представите Аватара на GeorgiRR
    Град
    Пазарджик
    Начислени плащания
    20,215.95 USD
    Благодарности
    11 602
    Благодарили са му 28 078 Пъти в
    9 936 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от AVAngelov Виж мнението
    Щом е български, той ти е пратил справка, аджеба кво е подал към напа. Демек да нема разминаване между това което той деклариа и тизи. Щот има ли разлика, почват се едни насрещни проверки и дупе да ти е яко ако нещо си импровезирал. Та за туй, бегай в офиса на брокера си и избистри всичките тея недоразумения.

14. Следните 2 потребители изказват благодарности на GeorgiRR за полезния пост:

15. #98 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Zagorka не е на линия
    Главен дилър
    Не е зададено настроение

Град
    Стара Загора
    Начислени плащания
    2,416.67 USD
    Благодарности
    1 093
    1 505 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от GeorgiRR Виж мнението
    Щом е български, той ти е пратил справка, аджеба кво е подал към напа. Демек да нема разминаване между това което той деклариа и тизи. Щот има ли разлика, почват се едни насрещни проверки и дупе да ти е яко ако нещо си импровезирал. Та за туй, бегай в офиса на брокера си и избистри всичките тея недоразумения.
    Той брокера една обща справка изплаща, а не клиента Иванчо получил 100 лева, а Драганов 200 лева. А и да правят проблеми, все може да кажете, че валутите са ДЗР и не сте знаели, че се плаща данък, примерно.

16. Следните 2 потребители изказват благодарности на Zagorka за полезния пост:

17. #99 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    minkov е на линия
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите Аватара на minkov
    Град
    Къде ли не
    Начислени плащания
    11,308.31 USD
    Благодарности
    37 297
    Благодарили са му 35 698 Пъти в
    10 378 Поста
    ПодписвамПодписвам
    абонаментен: 1
    Той брокера една обща справка изплаща, а не клиента Иванчо получил 100 лева, а Драганов 200 лева. А и да правят проблеми, все може да кажете, че валутите са ДЗР и не сте знаели, че се плаща данък, примерно.
    Не праща обща справка българския брокер.
    Справката си е точно във вида на Иванчо 100 лв., на Дранчо 200 лв. и т.н. с ЕГН, адрес и всичко останало
    Който има издаден ПИК от НАП или електронен подпис на свое име, може да провери точно какво му е декларирал брокера, не е необходимо да се занимава да пита самия брокер.
    И отделно от това имайте предвид, че крайния срок за подаване на декларациите за доходите от физически лица за миналта година е 5 май - т.е. след два дни е крайния срок - до края на работния ден на гише в НАП и до 24:00 часа на 5 май за подаващите по електронен път с ПИК или електронен подпис.

18. Следните 2 потребители изказват благодарности на minkov за полезния пост:

Zagorka (05-03-2021), kypa (05-03-2021)

19. #100 Можете автоматично да сведете до минимум прочетените публикации във вашия акаунт в „Общи настройки“
    Zagorka не е на линия
    Главен дилър
    Не е зададено настроение

Град
    Стара Загора
    Начислени плащания
    2,416.67 USD
    Благодарности
    1 093
    1 505 Поста
    ПодписвамПодписвам
    Цитирай Първоначално написано от minkov Виж мнението
    Не праща обща справка българския брокер.
    Справката си е точно във вида на Иванчо 100 лв., на Дранчо 200 лв. и т.н. с ЕГН, адрес и всичко останало
    Който има издаден ПИК от НАП или електронен подпис на свое име, може да провери точно какво му е декларирал брокера, не е необходимо да се занимава да пита самия брокер.
    И отделно от това имайте предвид, че крайния срок за подаване на декларациите за доходите от физически лица за миналта година е 5 май - т.е. след два дни е крайния срок - до края на работния ден на гише в НАП и до 24:00 часа на 5 май за подаващите по електронен път с ПИК или електронен подпис.
    Интересно, на мен миналата година друго ми казаха, че НАП иска само справка на платените печалби, общо. И ако вече има някакви съмнения, тогава искат на кой клиент колко е било изплатено и това предимно се правело, ако има сериозни съмнения за клиент, че пере пари и са му повдигнати обвинения. Това го споделям във връзка с желанието ми да бъда изключително изряден. И ми казаха, че и да не съм, няма да е толкова фатално, да не съм се бил притеснявал.
    В крайна сметка всеки си носи глава на раменете. Не че е толкова важно какво иска НАП и в какъв вид, важното е ние да сме си изпълнили задължението към държавата, после да няма "Ела тука, че ми трябваш". Но ми стана интересно защо има някакви разминавания в информацията. За догодина може да се подготвя, малко пари в БГ брокер, ще пусна някоя сделка, ако има печалба, ще я декларирам и ще проверя в НАП дали брокера е подал информация за мен.

20. Следните 3 потребители изказват благодарности на Zagorka за полезния пост:

kypa (05-03-2021), Unregistered (2)

+ Отговор в тема
Страница 10 от 11 ПървиПърви ... 8 9 10 11 ПоследнаПоследна

Абонирайте се за тази тема : 4

Отворен

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си