+ Reply to Thread
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 LastLast
Results 111 to 120 of 132
  1. #111 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    10,591.98 USD
    Thanks
    20,011
    Quote Originally Posted by balcon View Post
    Правил съм какви ли не експерименти. Стигнах до извода, че грид системите работят, но не трябва да се комбинират с мартингейл. Колкото и да е дълъг един тренд, все някога обръща и ако се влиза през 50 точки с 0.01 на по-бързите двойки, може и да излезе ситуацията на печалба. Трябва много търпение и дебела сметка, за да се прилага на няколко двойки. Може да се прилага автоматично, може и ръчно с отложени ордери. Аз предпочитам автоматиката, но и тя издиша. Тогава се намесвам с по-голям лот при "сигурна" дивергенция на Н4 например.
    Благодаря на K_W за тестовете!
    Виж сега, то ако е прекалено дебела сметката и с мартингейл ще излезе грида.
    То даже на посоки да купуваш и продаваш с прекалено дебела сметка и можеш да чакаш достатъчно все някога ще се върне при твоите позиции пазара.
    То въпроса е ние дето сме с по илядо долара сметки как да изкараме някой лев без да удряме колеца.
    Да не ти казвам, че ако мога да си позоволя прекалено дебела сметка хич няма да се занимавам с форекса ами просто ще си ги харча.

2. The Following 8 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Alex1977 (02-12-2020), Barbaron (02-13-2020), kypa (02-12-2020), skrasi (02-12-2020), Unregistered (3)

3. #112 Collapse Post
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    30,260.57 USD
    Thanks
    176,097
    Грид е интересно ако няма време за истинска търговия, иначе не вярвам да може да има някакви предимства.
    Не всеки пазар и посока стават за грид, трябва да се гледат суаповете и накъде са по-резките движения по по-големите фреймове.
    stonks

4. The Following 7 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Alex1977 (02-12-2020), Barbaron (02-13-2020), minkov (02-12-2020), skrasi (02-12-2020), Unregistered (2)

5. #113 Collapse Post
    K_W is online now
    Главен дилър
    Berani

K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W е отвъд представите K_W's Avatar
    Натрупан бонус
    6,210.87 USD
    Thanks
    1,250
    Quote Originally Posted by minkov View Post
    Виж сега, то ако е прекалено дебела сметката и с мартингейл ще излезе грида.
    То даже на посоки да купуваш и продаваш с прекалено дебела сметка и можеш да чакаш достатъчно все някога ще се върне при твоите позиции пазара.
    То въпроса е ние дето сме с по илядо долара сметки как да изкараме някой лев без да удряме колеца.
    Да не ти казвам, че ако мога да си позоволя прекалено дебела сметка хич няма да се занимавам с форекса ами просто ще си ги харча.
    С този пост доста ме изненада, мислех че ги виждаш по-различно нещата.

-Това, че все някога ще се върне на твоята цена е абсолютен мит, особено ако говориш за смислени периоди и такива смятам че са десеттилетия.

-Мартингейл система не може да оцелее независимо от размера на сметката поради простата причина че там риска се увеличава ЕКСПОНЕНЦИАНО а екуитито ЛИНЕАРНО.
    Всяка система може да има по-голям брой губещи сделки от това което е било в минаото. Поради експоненциалния ръст на риска мартингейл системите никога не могат д оцелеят при дълга серия от загуби

Най много ме изненада с твърдението за големия акаунт. Мислех че вече си осъзнал че това е еиднствения път да се постигне нещо в този бизнес. Голям акаунт със смислени устойчиви системи , които са дъгосрочно печеливши и не правят нещо изключително като резултат но пък и не ти затриват парите. Другото с малкия акаунт и големите проценти си е форма хазарт без особени преспективи. За съжаление това е реалността.

6. The Following 10 Users Say Thank You to K_W For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Alex1977 (02-12-2020), balcon (02-12-2020), Barbaron (02-13-2020), kypa (02-12-2020), minkov (02-12-2020), Unregistered (4)

7. #114 Collapse Post
    kypa is online now
    Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    30,260.57 USD
    Thanks
    176,097
    За мартингейският грид също може да се нагласи аритметична прогресия за нарастването на риска като освен обемите се увеличава и ценовата разлика между поръчките.
    stonks

8. The Following 7 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Alex1977 (02-12-2020), Barbaron (02-13-2020), K_W (02-12-2020), minkov (02-12-2020), renito5 (02-15-2020), skrasi (02-12-2020)

9. #115 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov е отвъд представите minkov's Avatar
    Натрупан бонус
    10,591.98 USD
    Thanks
    20,011
    Quote Originally Posted by K_W View Post
    С този пост доста ме изненада, мислех че ги виждаш по-различно нещата.

-Това, че все някога ще се върне на твоята цена е абсолютен мит, особено ако говориш за смислени периоди и такива смятам че са десеттилетия.

-Мартингейл система не може да оцелее независимо от размера на сметката поради простата причина че там риска се увеличава ЕКСПОНЕНЦИАНО а екуитито ЛИНЕАРНО.
    Всяка система може да има по-голям брой губещи сделки от това което е било в минаото. Поради експоненциалния ръст на риска мартингейл системите никога не могат д оцелеят при дълга серия от загуби

Най много ме изненада с твърдението за големия акаунт. Мислех че вече си осъзнал че това е еиднствения път да се постигне нещо в този бизнес. Голям акаунт със смислени устойчиви системи , които са дъгосрочно печеливши и не правят нещо изключително като резултат но пък и не ти затриват парите. Другото с малкия акаунт и големите проценти си е форма хазарт без особени преспективи. За съжаление това е реалността.

Шеговит беше поста, ама явно не е бил достатъчно шеговит, за да е ясно.
    И на мен ми е ясно че размера на печалбите в абсолютни стойности е функция на размера на акаунта ако си го говорим сериозно.
    Аз и затова не обичам много процентите, щото какво от това, че правиш 100% месечно ако акаунта ти е 100 долара. И щото със 100 долара много лесно се правят 100% на месец - кога на +100%, кога на -100% ама се правят и горе долу и в двата случая би трябвали да ти все тая, щото не е кой знае каква разликата.

10. The Following 10 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Alex1977 (02-12-2020), balcon (02-12-2020), Barbaron (02-13-2020), kypa (02-12-2020), K_W (02-12-2020), renito5 (02-15-2020), skrasi (02-12-2020), Unregistered (2)

11. #116 Collapse Post
    balcon is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon има с какво да се гордее balcon's Avatar
    Натрупан бонус
    500.60 USD
    Thanks
    1,017
    Последната ми удвоена сметка с робот беше $250 за месец предимно с 2-3 gbp/xxx. Касирах. На следващия месец върнах печалбата обратно със същия робот и същите настройки. На 13.12.2019 г. (изборите в UK) трябваше да налея още $500 и щях да оцелея, но не го направих. Взех си поука, промених настройки. Сега целта ми е удвояване, но за 6 месеца.
    И за мен $1000 е тавана на сметка за търговия. Пробвал съм доста системи базирани на индикатори, които рано или късно се дънят.
    Все заради нещо (техническо) трябва да влезем в позиция, а оттам да осредняваме разумно според двойката, докато излезе. До такъв извод съм стигнал аз. В момента настройките са ми да се осреднява и в двете посоки и да се чака голямо движение при тренд, а когато цената се оспи да се се прибират малки печалби. Проблема е, че се трупа и суап, затова е хубаво да не се задържат много отворени позиции.
    В момента периода е лош, но до дни мисля, че ще се измъкнем.

Name:  Screenshot_1.png
Views: 1792
Size:  54.9 KB
    ... написаното не е сигнал, нито препоръка, а само мнение.

12. The Following 17 Users Say Thank You to balcon For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Alex1977 (02-12-2020), Barbaron (02-13-2020), kypa (02-12-2020), K_W (02-12-2020), minkov (02-12-2020), Orion (02-13-2020), renito5 (02-15-2020), skrasi (02-12-2020), Unregistered (7), Zagorka (02-12-2020)

13. #117 Collapse Post
    Zagorka is offline
    Дилър
    Не е зададено настроение

Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka има блестящо бъдеще Zagorka's Avatar
    Натрупан бонус
    2,056.75 USD
    Thanks
    318
    Quote Originally Posted by balcon View Post
    Последната ми удвоена сметка с робот беше $250 за месец предимно с 2-3 gbp/xxx. Касирах. На следващия месец върнах печалбата обратно със същия робот и същите настройки. На 13.12.2019 г. (изборите в UK) трябваше да налея още $500 и щях да оцелея, но не го направих. Взех си поука, промених настройки. Сега целта ми е удвояване, но за 6 месеца.
    Ми браво, ти си първия между другото който виждам поръчал си робот и някаква печалба изкарал поне за някакъв период от време. Досега все оплаквания от роботи съм срещал, което е нормално според мен. Една система като се кодира, тя би следвало да важи за определен пазар. Бърз пример. Паунда е в рейндж и робота е кодиран да печели в рейндж. Но направи ли пробив и цената тръгне да се движи в една посока, в тренд, и експерта почва да губи.
    Добре си направил че не си депозирал още покрай изборите, защото тогава беше някакъв период на несигурност и както качи цената няколко фигури, така можеше и да продължи да пада надолу. Сега като погледнем в миналото и знаем посоката е много лесно да се обвиняваме, но в онзи момент нещата са били по съвсем различен начин.

14. The Following 8 Users Say Thank You to Zagorka For This Useful Post:

alba (02-15-2020), Barbaron (02-13-2020), kypa (02-16-2020), minkov (02-12-2020), renito5 (02-15-2020), Unregistered (3)

15. #118 Collapse Post
    alba is offline
    Старши дилър
    Не е зададено настроение

alba е радост за учите alba е радост за учите alba е радост за учите alba е радост за учите alba е радост за учите alba е радост за учите alba е радост за учите alba е радост за учите alba's Avatar
    Натрупан бонус
    566.24 USD
    Thanks
    1,201
    Защо е важно автоматизираната търговия да се ползва при брокери с малък спред? С колкото се може по-малък спред? Такава информация намирам на много места. А какво е за предпочитане - фиксиран или плаващ спред? На центов акаунт дали може да се инсталира робот? Всъщност то е ясно, че може, но дали ще вади добри печалби. Задавам си подобни въпроси тия дни, защото съм раздвоена за автоматизираната търговия.

16. The Following 5 Users Say Thank You to alba For This Useful Post:

kypa (02-16-2020), minkov (02-15-2020), renito5 (02-15-2020), Unregistered (2)

17. #119 Collapse Post
    minkov is online now
    Централна банка
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    10,591.98 USD
    Thanks
    20,011
    Quote Originally Posted by alba View Post
    Защо е важно автоматизираната търговия да се ползва при брокери с малък спред? С колкото се може по-малък спред? Такава информация намирам на много места. А какво е за предпочитане - фиксиран или плаващ спред? На центов акаунт дали може да се инсталира робот? Всъщност то е ясно, че може, но дали ще вади добри печалби. Задавам си подобни въпроси тия дни, защото съм раздвоена за автоматизираната търговия.
    То това за малкия спред е валидно не само за автоматизираната, а и за неавтоматизираната търговия.
    Принципно е най-добре фиксиран и малък спред, ама такава оферта няма на пазара, тъй, че зависи от това как е кодиран бота, щото при малките плаващи спредове в някои периоди на денонощието и при новини спреда от малък става много голям макар и за кратко време и бота трябва да може да се съобрази с това разширяване на спреда.
    А защо е добре да е малък спреда?
    Защото е много трудно да се направи бот който да дава средна печалба от сделка повече от 10 пипа и то на тестовете, а при реална търговия и по-малко и ако спреда е голям изяжда повечето потенциална печалба.
    З

18. The Following 3 Users Say Thank You to minkov For This Useful Post:

alba (02-16-2020), kypa (02-16-2020), K_W (02-16-2020)

19. Forex Portal
  20. #120 Collapse Post
    renito5 is offline
    Дилър
    Не е зададено настроение

renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5 е радост за учите renito5's Avatar
    Натрупан бонус
    872.88 USD
    Thanks
    566
    Честно казано и на мен ми е любопитно и се изкушава доста да поръчам робот, но някак си не мога да повярвам че бих могла да направя добра печалба. Все пак ако това беше истина много хора щяха да го направят по този начин. Смятам че търгуване го си зависи само и единствено от нас.

21. The Following 9 Users Say Thank You to renito5 For This Useful Post:

alba (02-16-2020), balcon (02-16-2020), kypa (02-16-2020), minkov (02-15-2020), Unregistered (5)

+ Reply to Thread
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 LastLast