+ Reply to Thread
Page 38 of 39 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 LastLast
Results 371 to 380 of 381

Thread: Price Action ! Част 2

1. #371 Collapse Post
    gazaro is online now
    Старши дилър
    Bahagia

gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro's Avatar
    Accrued Payments
    586.84 USD
    Thanks
    810
    Имаме активиран ордер за дълга позиция,която е срещу все още низходящият тренд на четири часа.Ако хванем обръщане добре,ако ли не след удрянето на стопа ще търсим къси позиции
    Attached Images    
    Rule No.1: Never lose money. Rule No.2: Never forget rule No.1. – Warren Buffett

2. The Following 9 Users Say Thank You to gazaro For This Useful Post:

Emil Enchev (05-16-2020), hanuman (05-15-2020), INedelchev (05-15-2020), Lucky13 (05-16-2020), minkov (05-15-2020), Novak (05-15-2020), Unregistered (3)

3. #372 Collapse Post
    INedelchev is online now
    Форекс гуру
    Halus

INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev е отвъд представите INedelchev's Avatar
    Accrued Payments
    1,291.31 USD
    Thanks
    1,933
    Quote Originally Posted by undefined View Post
    Имаме активиран ордер за дълга позиция,която е срещу все още низходящият тренд на четири часа.Ако хванем обръщане добре,ако ли не след удрянето на стопа ще търсим къси позиции
    Аз също разигравам подобна ситуация само че при еврото. С двойно дъно и пробив. Избързах с входовете, не забелязах че не сме подминали последния връх от даун тренда. Сега може да се окаже, че съм продал върха на рейнджа.

4. The Following 12 Users Say Thank You to INedelchev For This Useful Post:

balcon (05-16-2020), gazaro (05-15-2020), hanuman (05-15-2020), Lucky13 (05-15-2020), minkov (05-15-2020), Unregistered (7)

5. #373 Collapse Post
    gazaro is online now
    Старши дилър
    Bahagia

gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro има с какво да се гордее gazaro's Avatar
    Accrued Payments
    586.84 USD
    Thanks
    810
    За пореден път доказвам сам на себе си,че не е удачно да се търгува срещу тренда и продължавам да хитрувам Но пазара не прощаваИ след провалените дълги си отваряме къси и
    Attached Images    
    Rule No.1: Never lose money. Rule No.2: Never forget rule No.1. – Warren Buffett

6. The Following 9 Users Say Thank You to gazaro For This Useful Post:

balcon (05-16-2020), Emil Enchev (05-16-2020), hanuman (05-15-2020), INedelchev (05-15-2020), Lucky13 (05-15-2020), minkov (05-16-2020), Sorrentino20 (05-15-2020), Unregistered (2)

7. #374 Collapse Post
    Lucky13 is online now
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13's Avatar
    Accrued Payments
    212.89 USD
    Thanks
    316
    Хванато, по никое време.

Въпреки че, на Н4 изглежда, че съм отворил къса на подкрепа, не е точно така. Големите графики, ги ползвам, само за насока.

Вчера, след достигането на маркираната зона, очаквах доста по-мощен откат нагоре, но пазара рече друго. Двулегова корекция нагоре, която с триста зора, би предния връх. Обърнете внимание, на баровете след шиша, който представлява, почти целия втори лег, даже и пиковия бар, завършващ корекцията, е мечи аутсайд бар.

След пробива, на дъното, на първия евентуален лег надолу, цената пробива и дъното от 14.05. Отново прави двулегова корекция нагоре, която среща, сработваща съпротива, при пробива, на дъното, на първия лег, надолу.

На М5, се вижда, че входа, не е издържан технически.

Моя вход е на М1, като пале, пред майка си
    Въпреки че, ми се получи, хич не е правилно

Както се вижда от графиката, по-долу, прибързания ми вход, можеше да ми коства 28 пипса, шанса беше, фифти - фифти. Ако бях изчакал, още няколко пет минутни бара, риска ми, щеше да е по-малък. Обърнете внимание, какво прави цената, след моя вход, по М1. Аха, да тръгне за стопа, ама късмет. Вижте също, какво прави цената, след мечия, тренд бар, на М5. Даже и мерак за нагоре, не показа, направи осем поредни мечи бара, и малко-покъсно, дръпнах ръчната.

Ей така, се придобиват грешни навици, ама така и се борят

8. The Following 16 Users Say Thank You to Lucky13 For This Useful Post:

balcon (05-16-2020), Emil Enchev (05-16-2020), gazaro (05-16-2020), hanuman (05-16-2020), INedelchev (05-16-2020), minkov (05-16-2020), Unregistered (10)

9. #375 Collapse Post
    gazaro is online now
    Старши дилър
    Bahagia

Accrued Payments
    586.84 USD
    Thanks
    810
    Не се терзай толкова за входа,добър си е,по важното е,че е по тренда.Това което описваш е често явление на пазара,цената прави такива фалшиви движения нагоре,които наподобяват обръщане.Това е с цел да се увлекат бичо настроени търговци.Дъното,което прави цената след твоя вход е типично лъжливо движение,имаме мечи пин бар,цената е тръгнала надолу и прави по ниско дъно от предишното,но се връща и затваря над предишната дъно от 14.30часа.Веднага следва бичи обръщащ тренд бар,който увлича биковете.Следва още един силен бичи бар,където повечето си мислят,че цената е намерила дъно и най вероятно влизат дълги още в самият голям бичи петминутен бар.Но веднага следва мечи обръщащ тренд бар,който си е в посоката на по големият тренд.А тези поредни мечи барове се получават,когато вече няма кой да купува и затварянето на дългите всъщност са и къси продажби и така всички стават мечки и дават ускорение на цената.Важно е да се отбележи и времето по което се случва,а именно след отварянето на американците.
    По принцип си прав,че по хубавият вход е именно под мечият обръщащ бар,но той остава така малко невидим,като се има предвид,предишното бичо движение,което описах.Това са входове на т.н.хитри търговци.Хубаво,е когато се влиза по такива входове,от гледна точка психическото състояние на търговеца,защото цената веднага тръгва в негова посока,но в повечето случаи те са малко объркващи.Ако погледнем по хубаво бара след големият мечи бар ще забележим,че затварянето на големият бар и отварянето на следващият цената тръгва нагоре и така се образува дългата опашка на мечият бар.Именно там където си посочил по ниското дъно,под дъното на пин бара са и стоповете на удължилите.
    Last edited by gazaro; 05-16-2020 at 05:08 PM.

10. The Following 7 Users Say Thank You to gazaro For This Useful Post:

hanuman (05-16-2020), INedelchev (05-17-2020), Lucky13 (05-16-2020), Unregistered (4)

11. #376 Collapse Post
    gazaro is online now
    Старши дилър
    Bahagia

Accrued Payments
    586.84 USD
    Thanks
    810
    Quote Originally Posted by Lucky13 View Post
    Хванато, по никое време.

Въпреки че, на Н4 изглежда, че съм отворил къса на подкрепа, не е точно така. Големите графики, ги ползвам, само за насока.

Вчера, след достигането на маркираната зона, очаквах доста по-мощен откат нагоре, но пазара рече друго. Двулегова корекция нагоре, която с триста зора, би предния връх. Обърнете внимание, на баровете след шиша, който представлява, почти целия втори лег, даже и пиковия бар, завършващ корекцията, е мечи аутсайд бар.

След пробива, на дъното, на първия евентуален лег надолу, цената пробива и дъното от 14.05. Отново прави двулегова корекция нагоре, която среща, сработваща съпротива, при пробива, на дъното, на първия лег, надолу

На М5, се вижда, че входа, не е издържан технически.

Моя вход е на М1, като пале, пред майка си
    Въпреки че, ми се получи, хич не е правилно

Както се вижда от графиката, по-долу, прибързания ми вход, можеше да ми коства 28 пипса, шанса беше, фифти - фифти. Ако бях изчакал, още няколко пет минутни бара, риска ми, щеше да е по-малък. Обърнете внимание, какво прави цената, след моя вход, по М1. Аха, да тръгне за стопа, ама късмет. Вижте също, какво прави цената, след мечия, тренд бар, на М5. Даже и мерак за нагоре, не показа, направи осем поредни мечи бара, и малко-покъсно, дръпнах ръчната.

Ей така, се придобиват грешни навици, ама така и се борят
    Това е една от често допусканите грешки,дори и при мен,че след вход на дадена графика да речем петминутна отиваме на по нисък фрейм и гледаме какво става,това не ни интересува ни сме влезли по пет минутна и гледаме какво става на нея.Едноминутната не ни интересува,защото води до грешни решения натоварва психиката и т.н. и затваряме на няколко пипа и после като видим как се е развило движението по фрейма на който сме видели сигнала започваме да се изнервяме и тогава правим грешки и в много случаи уцелваме дъната и върховете ама с обратната посока.На добрата терапия е когато имаш ясни правила за вход и стоп на даден фрейм,говорим за по големите,влизаме слагаме стоп и затваряме графиката или я оставаме отворена,но не препускаме от фрейм на фрейм,а си гледаме само този по който сме направили входа,и той може да ни каже дали да излизаме или да чакаме.А търпението е най важно,но търпение,когато движението е в наша посока,когато не е,колкото и да чакаме загубата ще е факт дали с маржин кол или ние ще затворим не издържайки психически.Малката загуба се преглъща по лесно от голямата, приемаш,че си сгрешил,но това е временно,докато голямата е по трудна от психическа гледна точка.

12. The Following 11 Users Say Thank You to gazaro For This Useful Post:

balcon (05-16-2020), Emil Enchev (05-16-2020), hanuman (05-16-2020), INedelchev (05-17-2020), Lucky13 (05-16-2020), Sorrentino20 (05-17-2020), Unregistered (5)

13. #377 Collapse Post
    hanuman is online now
    Централна банка
    Semilir

hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman е отвъд представите hanuman's Avatar
    Accrued Payments
    14,274.68 USD
    Thanks
    20,066
    Това за смяната на фрейма наскоро го изпитах на гърба си, само че в ситуация по големите фреймове, първо видях сигнал на седмичната и след няколко дена сигнал на дневната в обратна посока и изпаднах в противоречие, от което пропуснах печалби, и оставих двойката докато промени рисунъка, и от тогава по седмична не съм влизал, и съм решил при вход по нея да пиша в коментара към позицията, че е по седмична и изобщо да не разглеждам дневната докато съм в позиция.

14. The Following 8 Users Say Thank You to hanuman For This Useful Post:

Emil Enchev (05-16-2020), gazaro (05-16-2020), INedelchev (05-17-2020), Sorrentino20 (05-18-2020), Unregistered (4)

15. #378 Collapse Post
    Lucky13 is online now
    Професия:Трейдър
    Не е зададено настроение

Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13 е чудесен лъч светлина Lucky13's Avatar
    Accrued Payments
    212.89 USD
    Thanks
    316
    Докато го правих, тоя чаршаф, на бая въпроси, сам си отговарях, ама нови се появиха

gazaro, тоя път, благодарностите, съм ги поръчал ядливи, специално за децата

Хубава и мързелива Неделя, на всички

16. The Following 3 Users Say Thank You to Lucky13 For This Useful Post:

Emil Enchev (05-16-2020), gazaro (05-16-2020), INedelchev (05-17-2020)

17. #379 Collapse Post
    balcon is offline
    Централна банка
    Не е зададено настроение

balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon е отвъд представите balcon's Avatar
    Accrued Payments
    1,652.35 USD
    Thanks
    3,997
    Quote Originally Posted by hanuman View Post
    Това за смяната на фрейма наскоро го изпитах на гърба си, само че в ситуация по големите фреймове, първо видях сигнал на седмичната и след няколко дена сигнал на дневната в обратна посока и изпаднах в противоречие, от което пропуснах печалби, и оставих двойката докато промени рисунъка, и от тогава по седмична не съм влизал, и съм решил при вход по нея да пиша в коментара към позицията, че е по седмична и изобщо да не разглеждам дневната докато съм в позиция.
    Колкото по-далечни са целите, толкова по-гояма графика трябва да се следи. Еврото в петък вечер на М5 направи два пин бара, които бяха красноречив сигнал за отваряне и затваряне на позиция, но цялата операция е за 12-15 пипа. На големите графики еврото е в консолидация, както знаем, но е крайно време да излезе от нея.

Name:  Screenshot_2.png
Views: 3217
Size:  50.0 KB
    ... написаното не е сигнал, нито препоръка, а само мнение.

18. The Following 8 Users Say Thank You to balcon For This Useful Post:

Emil Enchev (05-16-2020), gazaro (05-16-2020), hanuman (05-16-2020), INedelchev (05-17-2020), Sorrentino20 (05-18-2020), Unregistered (3)

19. #380 Collapse Post
    Sorrentino20 is online now
    Прохождащ
    Не е зададено настроение

Sorrentino20 скоро ще бъде известен Sorrentino20's Avatar
    Accrued Payments
    2.28 USD
    Thanks
    27
    Я да видим кое от тези двете ще издържи,...ако е първата подкрепа - таргета е на картинката. Имам едно малко дълго. За сега се въздържам от добавки.

Name:  2017-06-13_1846.png
Views: 26
Size:  56.1 KB

20. The Following 2 Users Say Thank You to Sorrentino20 For This Useful Post:

Emil Enchev (05-22-2020), INedelchev (Today)

+ Reply to Thread
Page 38 of 39 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 LastLast

Subscribed to this thead: 1

Open