Earn up to
$50000
for inviting friends
to get StartUp Bonus
from InstaForex
No investments required!
Започнете да търгувате
без никакви инвестиции
и рискове
С НОВИЯ СТАРТЪП
БОНУС 1000$
GET BONUS
55%
from InstaForex
on every deposit
+ Reply to Thread
Page 8 of 21 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 71 to 80 of 209

Thread: Техники и Психология на пазара

Баннат
    Не е зададено настроение

aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll's Avatar
    Натрупан бонус
    595.76 USD
    Thanks
    1,960
    Quote Originally Posted by kypa View Post
    Е то ритуала трябва да бъде ужким действията на цацата, на база на които се вече се рисуват теФническите модели.
    Само дето движенията не се определят от цацата, ама и до там ще стигне колегата Ааааааааааааааааааангеллл ллллллллллллллллллл след някоя и друга годинка.
    Точно това имам предвид А и съм напълно наясно, че тези който движат пазара се съобразяват с ритуалите, но само докато им е изгодно, та нали те са ги създали с цел по-лесното прогнозиране и манипулиране на пазара.

2. <a href="http://www.mt5.com/">Форекс портал</a>
  3. The Following User Says Thank You to aaangelll For This Useful Post:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Polos

Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp's Avatar
    Натрупан бонус
    6154.61 USD
    Thanks
    12,971
    Точно това е целта и виждам при тебе вече са го постигнали.
    Ти и сметката ми знаеш, и начина ми на търговия.
    Почваш да ставаш и смешен.
    Явно с Фалитко/Петкофф, сте си ли лика прилика. Опита ти за заяждане, този път го подминавам. Но следващия път ще ти отговоря подобаващо. Капиш.

5. The Following User Says Thank You to Skp For This Useful Post:

kypa (08-08-2017)

Баннат
    Не е зададено настроение

aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll е отвъд представите aaangelll's Avatar
    Натрупан бонус
    595.76 USD
    Thanks
    1,960
    Quote Originally Posted by Skp View Post
    Нямаш последната дума, просто вече няма да ти отговарям по същество, докато не престанеш да говориш тъпотии. Умуваш.
    Омммммммммммм. Омммммммммммммммммммммммм мммммммммммммм.
    Quote Originally Posted by Skp View Post
    Ти и сметката ми знаеш, и начина ми на търговия.
    Почваш да ставаш и смешен.
    Явно с Фалитко/Петкофф, сте си ли лика прилика. Опита ти за заяждане, този път го подминавам. Но следващия път ще ти отговоря подобаващо. Капиш.
    Нито ти държа сметка нито се заяждам, още по-малко знам стилът ти на търговия, говоря за конкретната мантра с която излизаш, като аргумент.

7. The Following User Says Thank You to aaangelll For This Useful Post:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Polos

Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp е отвъд представите Skp's Avatar
    Натрупан бонус
    6154.61 USD
    Thanks
    12,971
    Quote Originally Posted by aaangelll View Post
    Нито ти държа сметка нито се заяждам, още по-малко знам стилът ти на търговия, говоря за конкретната мантра с която излизаш, като аргумент.
    Ок. Мантрата беше форумен и търговски майтап.Това е когато цацата почне, да се моли курса да обърне.

9. The Following 2 Users Say Thank You to Skp For This Useful Post:

aaangelll (07-16-2017), kypa (08-08-2017)

Баннат
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    595.76 USD
    Thanks
    1,960
    Според основните принципи на форекс психологията и ритуали. В дългосрочен план очаквам да стигне до червената и синята линия, а след това е най-вероятно да тръгне надолу

Фибо корекцията също потвърждава тезата ми
    Last edited by aaangelll; 08-08-2017 at 10:53 AM.

11. The Following User Says Thank You to aaangelll For This Useful Post:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    19880.43 USD
    Thanks
    123,087
    Туй някъде средата на 2019 трябва да се пада. А то до тогаз я камилата, я камиларя.
    А горната червената дали не трябва да е малко по-полегата? Тъй че втория и третия връх да изглеждат като тестове?

13. The Following User Says Thank You to kypa For This Useful Post:

aaangelll (08-08-2017)

Баннат
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    595.76 USD
    Thanks
    1,960
    Туй някъде средата на 2019 трябва да се пада. А то до тогаз я камилата, я камиларя.
    А горната червената дали не трябва да е малко по-полегата? Тъй че втория и третия връх да изглеждат като тестове?
    По скоро жълтите линии се явяват спомагателни, нещо като линии на ножицата, но не се и точно такива

15. The Following User Says Thank You to aaangelll For This Useful Post:

kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Bahagia

Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68 е отвъд представите Happy68's Avatar
    Натрупан бонус
    2986.76 USD
    Thanks
    5,836
    Quote Originally Posted by aaangelll View Post
    Тук мисля да разгледаме различни техники и ритуали, който се типични за определени ситуации на пазара.

Ще започна с видовете обръщания, който по-психология са два вида
    1. Импулсивни - когато се изгражда нова тренд линия.
    2. Ритуални - когато имаме тренд линия и трябва са се направи валидна. Тоест, трябва да се затвърди, като цената се отблъсне от нея.

----------

Ето двата вида обръщания

1. При импулсивните още нямаме тренд линия. Може да има някакви индикации поткрепи и съпротиви, фибота ветрила и прочее, но няма ясна индикация.
    Обикновено акулите го решават и дребните играчи ги следва със закъснение от страх да не изпуснат момента. Някой от дребните контрят тренда като взимат на фибо нивата и стоповете им продължават тренда.

2. При оформена тренд линия вече имаме ориетнир, къде ще бъде евентуалното обръщане и психологията на играта става друга. Играчите стават по-предпазливи, започват да тарикътеят и затова тогава се изпълнява ритуал по-обръщането. Дали това ще е някаква фигура или друг ритуал е без значение.
    колега, ти тотално ме хвърляш в размисъл .... няма лошо да се говори за тези неща, но отново бъркаш понятията, или поне, не можеш да обясниш твоята гледна точка.

Първо ... какви са тези ритуали - ти да не ползваш някакъв гугъл-преводач?
    после - това не са типични за пазара ситуации, а просто процес на формиране на рейндж
    трето - що пък да са "импулсни" тези първите обръщания? кое им е импулсното?

Знаеш ли, имаш интересни мисли за споделяне, ама много трудно ти се разбират ..... шЪ трябва да се понапънем и да направим превод към стандартния ТА-език, щото ти май отказваш да се съобразиш с него
    Безплатен обяд няма!

17. The Following 2 Users Say Thank You to Happy68 For This Useful Post:

jivko78 (08-08-2017), kypa (08-08-2017)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    19880.43 USD
    Thanks
    123,087
    Линии начертани на случаен принцип дето изглежда сякаш показват нещо, ама всъщност не стават (и няма как да стават) за каквато и да било търговия.
    Туй си мисля, че представляват жълтите линии. Язе също съм чертал много таквиз, имам опит.
    Пробвай да начертаеш линия през средата на ритуоуаоулното обръщане, туй наистина може да свърши работа.

19. The Following 2 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

aaangelll (08-08-2017), Happy68 (08-08-2017)

20. FB
    Баннат
    Не е зададено настроение

Натрупан бонус
    595.76 USD
    Thanks
    1,960
    Линии начертани на случаен принцип дето изглежда сякаш показват нещо, ама всъщност не стават (и няма как да стават) за каквато и да било търговия.
    Туй си мисля, че представляват жълтите линии. Язе също съм чертал много таквиз, имам опит.
    Пробвай да начертаеш линия през средата на ритуоуаоулното обръщане, туй наистина може да свърши работа.
    Тука съм съгласен с теб и на мен ми изглеждат такива

22. The Following User Says Thank You to aaangelll For This Useful Post:

kypa (08-08-2017)

+ Reply to Thread
Page 8 of 21 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast