Earn up to
$50000
for inviting friends
to get StartUp Bonus
from InstaForex
No investments required!
Започнете да търгувате
без никакви инвестиции
и рискове
С НОВИЯ СТАРТЪП
БОНУС 1000$
GET BONUS
55%
from InstaForex
on every deposit
+ Reply to Thread
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 41 to 50 of 202

Thread: Конкретни проблеми и (евентуално) решения за MQL4 и MQL5 кода

Главен дилър
    Не е зададено настроение

mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck. е отвъд представите mck.'s Avatar
    Натрупан бонус
    764.47 USD
    Thanks
    2,423
    Начи, има анализи които разглеждат и отрицателни честоти аджеба времето тече назад у времето Ето веднага ще ти дам пример, Фурие го е извел

https://en.wikipedia.org/wiki/Discre...rier_transform

Oт тук, минеш ли го през Фуриева трансформация, мож го приемаш за непрекъсната във времето с период Т

2. <a href="http://www.mt5.com/">Форекс портал</a>
  3. The Following User Says Thank You to mck. For This Useful Post:

kypa (12-14-2017)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    19880.43 USD
    Thanks
    123,198
    След първата минута на четене на тез работи рязко ми се прииска да дръпна някакъв филм от замундата и да затворя браузера. Толкоз безпомощен не съм се чувствал от години.

Туй ПИД-контрол-то след десетото прочитане май почнах да го осъзнавам. То май за после за връзката между уравнението и реалната графика ще трябва, не за самото уравнение?
    Иначе за някакъв вид първоначален вариант мисля графиката може да се стилизира до малко по-дебела линия свързваща средата между отваряне и затваряне.

И нашто уравнение да го напасваме по таз линия. И после за опашките още един път уравнението на по-малък фрейм.

5. The Following 3 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

lyubo (12-14-2017), Unregistered (2)

Прохождащ
    Lembut

Tigara скоро ще бъде известен Tigara скоро ще бъде известен Tigara's Avatar
    Натрупан бонус
    44.98 USD
    Thanks
    171
    Здравейте, можете ли да ми препоръчате адекватен текстов редактор за mql4, чe MetaEditor-a е пълна боза и много ме дразни

7. The Following 4 Users Say Thank You to Tigara For This Useful Post:

kypa (01-28-2018), lyubo (01-27-2018), Unregistered (2)

Главен дилър
    Halus

lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo е отвъд представите lyubo's Avatar
    Натрупан бонус
    1176.84 USD
    Thanks
    4,092
    Quote Originally Posted by Tigara View Post
    Здравейте, можете ли да ми препоръчате адекватен текстов редактор за mql4, чe MetaEditor-a е пълна боза и много ме дразни
    Да
    Най - добрия редактор на код е ?
    и разбира се и най-известния : Notepad ++ v7.5.4. Редактора може да редактира кода на файла MQL4, с българско меню и цветен синтаксис на кода.

линк за теглене: https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.4.html

И Microsoft го използва, има го в Уиндоус'а ни, но е по стара версия

9. The Following 7 Users Say Thank You to lyubo For This Useful Post:

kypa (01-28-2018), mck. (01-28-2018), Skp (01-27-2018), Tigara (01-28-2018), Unregistered (3)

Централна банка
    Halus

saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten's Avatar
    Натрупан бонус
    2721.43 USD
    Thanks
    394
    и какво толкова те дразни
    че ти ако сложиш в началото

#property copyright "тигърчо"
    #property version "1.00"
    #property strict

както повелява канона , съвсем ще нагълташ плувката
    Освен това при мт4 редактора веднага компилираш и си виждаш грешките
    а с друг редактор това можеш ли го ,защото без него нищо не правиш
    Форекса е финансово оръжие за масово поразяване

11. The Following User Says Thank You to saxsten For This Useful Post:

kypa (01-28-2018)

Прохождащ
    Lembut

Натрупан бонус
    44.98 USD
    Thanks
    171
    Quote Originally Posted by lyubo View Post
    Да
    Най - добрия редактор на код е ?
    и разбира се и най-известния : Notepad ++ v7.5.4. Редактора може да редактира кода на файла MQL4, с българско меню и цветен синтаксис на кода.

линк за теглене: https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.4.html

И Microsoft го използва, има го в Уиндоус'а ни, но е по стара версия
    Да, знам за notepad++, но в неговите езици няма mql или поне аз не го намерих, може ли да кажеш от кое меню го намери?
    Тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Notepad%2B%2B (при Features) също го няма описан.

saxsten, като не можеш да помогнеш, поне не пречи...
    Last edited by Tigara; 01-28-2018 at 03:12 PM.

13. The Following User Says Thank You to Tigara For This Useful Post:

kypa (01-28-2018)

Централна банка
    Suka Mengoceh

kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa е отвъд представите kypa's Avatar
    Натрупан бонус
    19880.43 USD
    Thanks
    123,198
    Тигъре, какво точно не ти харесва в метатрайдерския?
    В Нотепадъ++ (или Кате или някой друг) сигурно трябва да се избере за някакъв вид Ц да гласи шаренийката и евентуално да довършва писаното, ама как да се посочат готовите класове и коНпилатора (и дали въобще може) не знам.

15. The Following 2 Users Say Thank You to kypa For This Useful Post:

lyubo (01-28-2018), Tigara (01-28-2018)

Централна банка
    Halus

saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten е отвъд представите saxsten's Avatar
    Натрупан бонус
    2721.43 USD
    Thanks
    394
    Да, знам за notepad++, но в неговите езици няма mql или поне аз не го намерих, може ли да кажеш от кое меню го намери?
    Тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Notepad%2B%2B (при Features) също го няма описан.

saxsten, като не можеш да помогнеш, поне не пречи...
    Ми ко значи да не мога да ти помогна бре
    ми аз ти помогнах вече пък ти нищо не разбра
    И защо търсиш нещо което го няма
    Като на малко дете ти обяснявам:
    МТ4 и Мт5 редакторите са вградени в съответната платформа редактори и обслужват специфичния съответсващ език
    Едва ли ще намериш други редактори които да обслужват тези езици
    Защото това май е идеята на метаквотес
    Но дори и да намериш , въпросът с пряката компилация ще остане открит, в смисъл че винаги ще си имаш едно на ум
    Това което си го редактирал с новия редактор ,ще може ли да се компилира чрез стандартния мт4 редактор
    защото ако не се компилира правилно програмата ти няма да работи и труда ти се обезмисля
    Last edited by saxsten; 01-28-2018 at 03:38 PM.

17. The Following 8 Users Say Thank You to saxsten For This Useful Post:

kypa (01-28-2018), Tigara (01-28-2018), Unregistered (6)

Централна банка
    Halus

Натрупан бонус
    2721.43 USD
    Thanks
    394
    И да продължим по нататък.
    Notepad++ позволява запис на файл от разширение mql4
    в разширение за С++ или С# но само толкова и според мен за да разбереш дали ще ти вършат работа така записаните програми ще трябва да отвориш редактора на визуал студио където да ги компилираш и провериш
    не успях да намеря опция в Notepad++ която да позволява запис на файл с разширение .exе - изпълним бинарен файл получен от текст на съответния език

19. The Following 5 Users Say Thank You to saxsten For This Useful Post:

kypa (01-28-2018), lyubo (01-28-2018), Tigara (01-28-2018), Unregistered (2)

20. 100% Bonus
    Прохождащ
    Lembut

Натрупан бонус
    44.98 USD
    Thanks
    171
    Intellisense-a на MetaEditor-a е доста слабо развит. Като си нагласиш на C/C++ шаренийките си идват, но ако напишеш някоя вградена функция няма да я оцвети, да не говорим да ти подскаже за параметри. За да ги показва трябва да има добър intellisense - това търся аз.

saxsten прав си за компилацията, но аз не търся компилатор, ако има адекватен редактор с добър intellisense няма да ми пречи да си пиша кода там и като реша че съм готов просто да си го компилирам през метаедитора. Това искам аз редактор с добър intellisense, компилатора е ясен - метаедитора

Понеже търсенето ми в нета удари на камък затова питах дали някой случайно не е утъпкал пътеката, ама май всички като мен са ударили на камък

22. The Following 2 Users Say Thank You to Tigara For This Useful Post:

kypa (01-28-2018), lyubo (01-28-2018)

+ Reply to Thread
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast